Обява

Свий
Няма добавени обяви.

СО2 пожарогасител за....СО2 за телоподаващо.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • СО2 пожарогасител за....СО2 за телоподаващо.

    След дълго мислене, сравняване и пресмятане седнах на компютъра, намерих Del MIG/MMA 200 Eco Control на изплащане и го купих, тъкмо се бях разтърсил за бутилки и пресмятах дали човек може да живее с 2 лв на ден , когато мой приятел ми донесе пожарогасителя от снимките. Занесъл го за пълнене и проверка и му казали, че бил стара технология и нямало да се занимава с него.

    Пожарогасителя е пълен и е произведен през 1995 или 2000, до колкото разбирам от стикера от пожарната фирма е годен до 2018 година, от щампованите надписи по него нищо не хващам.
    Въпросите са няколко:
    Може ли да го ползвам за СО2 за телоподаващото?
    Какво трябва да сменям, ако изобщо трябва?
    До кога е годен (самата бутилка)?
    И ако изобщо върши работа, може ли да използвам вече заредения в него СО2 или ще трябва да се изпразни в станция за пълнени и да се "промива".
    Колко е максималния срок за подобни бутилки. Знам, че трябва на 10 години да се проверява, но ако му е минал максималния срок няма смисъл само да го разнасям.

    Благодаря.
    Прикачени файлове
    LZ1DSM

  • #2
    От: СО2 пожарогасител за....СО2 за телоподаващо.

    Старата му технология е очевидна-заварения вентил.
    След като на него са отказали да го напълнят, при теб как очакваш да се случи?
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #3
      От: СО2 пожарогасител за....СО2 за телоподаващо.

      Ама това верно ли е заварка или все пак някакъв силиконохерметик на резбата?

      Коментар


      • #4
        От: СО2 пожарогасител за....СО2 за телоподаващо.

        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
        Старата му технология е очевидна-заварения вентил.
        След като на него са отказали да го напълнят, при теб как очакваш да се случи?
        Бронз заварен за желязо?Човече патентовай го, докато други не са се сетили.

        Коментар


        • #5
          От: СО2 пожарогасител за....СО2 за телоподаващо.

          Е, може да е спойка.

          Коментар


          • #6
            От: СО2 пожарогасител за....СО2 за телоподаващо.

            Грешния термин хванах от торбата... По-скоро са запоени, ама не знам каква е идеята. В метрото бяха такива до преди година-две. С марка от 92-ра. Сега са с нормални вентили-вижда се, че са навити в бутилката.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #7
              От: СО2 пожарогасител за....СО2 за телоподаващо.

              По същество - можеш да го позлваш за въглероден двуокис, за да ти я заредят и за да можеш да завиеш редуцир вентила към бутилката ти трябва друг кран.Ако се навият там където пълниш бутилките да го сменят и да ти я заредят, ще ти върши работа.

              Коментар


              • #8
                От: СО2 пожарогасител за....СО2 за телоподаващо.

                Това няма кой да се навие да го развива, закачай редуцира, обърни я с главата на долу и ако не издиша от оста на крана поне ще можеш да я изпразниш веднъж.
                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                Коментар


                • #9
                  От: СО2 пожарогасител за....СО2 за телоподаващо.

                  И така ще ти я пълнят, резбата на изхода на крана е точно за СО2/имам го същия/, но както е казал колегата за да я ползваш трябва да стои с главата надолу.
                  "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                  Коментар


                  • #10
                    От: СО2 пожарогасител за....СО2 за телоподаващо.

                    Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
                    И така ще ти я пълнят, резбата на изхода на крана е точно за СО2/имам го същия/, но както е казал колегата за да я ползваш трябва да стои с главата надолу.
                    Защо с главата надолу?
                    0осем9осем7шест0осем7едно
                    Миро

                    Коментар


                    • #11
                      От: СО2 пожарогасител за....СО2 за телоподаващо.

                      Първоначално публикуван от bochkata Преглед на мнение
                      Защо с главата надолу?
                      За да не вади течна фаза СО2.На пожарогасителите има монтирана тръба от крана до дъното на бутилката.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • #12
                        От: СО2 пожарогасител за....СО2 за телоподаващо.

                        Заварявам опашката на бутилката за нещо масивно и със тръбния ключ отвивам крана,правил съм го няколко пъти вече.

                        Навиваш нов кран,но без заверена бутилка ,може да те връщат.

                        Обръща се обратно защото за пожарогасене,трябва течна фаза Цо2,и за да я извади,от крана има алуминиева тръба до дъното.

                        За телоподаващото ти трябва газова фаза, съответно обръщаш бутилката обратно .

                        Това за спояване не ми се вярва,така изглежда,но не съм попадал на такава бутилка.

                        Използвай каквото има като газ и ако си близо до Пловдив,дай да си поиграя,имам и нови кранове за Цо2 и аргон.За Цо2 крановете са с клапан.


                        Ако ползваш този,проблема му е че не е предвиден да има налягане след изхода и обикновено изпуска от стержена.Със пълно развиване на крана обикновено уплътнява.

                        Имам и газова и оксижен горелка,ако не ще да излиза доброволно.
                        Последно редактирано от Roninn; 16-05-19, 07:04.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #13
                          От: СО2 пожарогасител за....СО2 за телоподаващо.

                          Моето мнение е да си стегнеш гъза, и да си купиш нормална бутилка.
                          Не заради друго, ами заради малкия размер на тази. С това имаш да заваряваш общо 1-2 часа, ако даже и толкова.

                          Виж, за резервна се е утрепала.
                          Т.е.-когато свърши основната бутилка-да не хопдиш по спешност да я зареждаш, а да имаш пълна под ръка. Слагаш, и си довършваш работата, и в удобно за теб време отиваш да си пълниш основната.
                          Да не говорим, че има неписано прваило газта да свършва в събота следобяд...

                          А ако пробваш да работишс газова смес-повече изобщо няма да ди дойде на ума за ЦО2
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #14
                            От: СО2 пожарогасител за....СО2 за телоподаващо.

                            Такава дивотия не бях виждал .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #15
                              От: СО2 пожарогасител за....СО2 за телоподаващо.

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              Моето мнение е да си стегнеш гъза, и да си купиш нормална бутилка.
                              Не заради друго, ами заради малкия размер на тази. С това имаш да заваряваш общо 1-2 часа, ако даже и толкова....

                              А ако пробваш да работишс газова смес-повече изобщо няма да ди дойде на ума за ЦО2
                              От тук следват въпроси:
                              Колко е препоръчителния обем за бутилка? Аз няма да го ползвам професионално.
                              Щом тази е малка и има толкова много неизвестни при нея, ясно е ще си остане пожарогасител или ще изстудя каса газирана вода със со2-то в нея.

                              Каква газова смес е най-удачна?

                              Имам бутилка от малко телоподаващо, китайско някакво КОРЕКЦИЯ от апарат за бира -11.5 кг 7 дм3, нея ще пълня за резервна.

                              Благодаря!
                              Последно редактирано от beretta; 16-05-19, 08:37.
                              LZ1DSM

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X