Страница 2 от 2 ПървиПърви 1 2
Резултати 21 до 36 от 36

Тема: Капачка на радиатор

Място
    София
    Публикации
    7,217
    Точки (при гласуване)
    21

По подразбиране От: Капачка на радиатор

В случая става въпрос точно за твоята капачка.
    Ясно е, че подобна се монтира на доста модели, но е интересно как изглежда конкретната.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    33,615
    Точки (при гласуване)
    66

Цитат Мнение на tabu_bg Преглед на публикациите
    ...За сега си карам с изолирбанд върху оригиналната лепенка...
    Засега караш с капачка за боклука. На 3/4 от японските автомобили капачките са еднакви и могат да ти намерят във всеки втори магазин. Включително от Euro07 съм купувал, налична. Струва 10-ина лева. Обикновено са 0.9 бара, освен ако на лепенката не пише друго. Едното ми терано, заедно с Daihatsu Feroza са с еднакви капачки на 0.9. Другото терано е с 1.2. Механично са съвместими - тоест всяка може да се навие на мястото на другата.

Тъй че - отиваш в магазина, казваш "Трябва ми капчка на 0.9 бара за японско возило", и ако магазина е специално за японски части обикновено я вади от някъде по чекмеджетата и ти казва цената.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

Място
    София
    Публикации
    7,217
    Точки (при гласуване)
    21

Точно за това исках снимка на капачката, да видим какво е набито, а и да видим изработката, че може да е брутален ментак, което ще рече, че и трите клапана ще работят едно към гьотере.

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    33,615
    Точки (при гласуване)
    66

Цитат Мнение на Джоу (x3mrjoe) Преглед на публикациите
    Точно за това исках снимка на капачката, да видим какво е набито, а и да видим изработката, че може да е брутален ментак, което ще рече, че и трите клапана ще работят едно към гьотере.
    При положение че надува лепенката очеизвадно е нефелна, без значение дали е менте или не. Аз като си купя возило я сменам с оригинална, ако има. При първи съмнения в охладителната система - пак сменям мърво капачката поне за пробе, и маркуча между нея и казанчето. Едно че е най-лесно и бързо, и второ че явно често дават грижи.

ПП: Аз знам за 2 клапана - един за високото налягане да върне в разширителя, и втори за вакуума да може да си шмръкне от разширителя когато му потрябва като изстине.
    Последно редактиран от sparkybg ; 16-05-19 в 22:55
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

Място
    София
    Публикации
    7,217
    Точки (при гласуване)
    21

Третия е свирката на тенджурката.
    Това под лепенката може да го играе нещо подобно ако капачката е ментак и е занитено "как дойде".

За това беше хубаво едно реално фото на капачката.

... но както и ти каза, една нова и относително читава капачка е 10 кинта и веднага ще стане ясно дали проблема е в старата, но трябва да се знае работното налягане в системата, щото като искаш капачка веднага я получаваш да не те връщат с празни ръце.
    Последно редактиран от Джоу (x3mrjoe) ; 17-05-19 в 00:09

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    33,615
    Точки (при гласуване)
    66

Цитат Мнение на Джоу (x3mrjoe) Преглед на публикациите
    Третия е свирката на тенджурката.
    Е те-такова във всички японски капачки, дето съм гледал, няма. Сега, то основното уплътнение със сигурност изпуска при някакво налягане, ама ми е трудно да го определя като "свирка" или нарочен клапан.

Публикации
    2,346
    Точки (при гласуване)
    14

Цитат Мнение на sparkybg Преглед на публикациите
    При първи съмнения в охладителната система - пак сменям мърво капачката поне за пробе, и маркуча между нея и казанчето. Едно че е най-лесно и бързо, и второ че явно често дават грижи.
    Това е най бързия и лесен начин. Отделно цените на "капачките" не са убийствени,а и са си консуматив във времето.

(Другият вариант е диагностика на паровъздушния клапан-отнема около 5 минути за подвързване и подаване на въздух през редуцир вентила .При някой ментета стойностите на "отваряне" се различават от каталожните.)

Място
    София
    Публикации
    7,217
    Точки (при гласуване)
    21

Цитат Мнение на sparkybg Преглед на публикациите
    Е те-такова във всички японски капачки, дето съм гледал, няма. Сега, то основното уплътнение със сигурност изпуска при някакво налягане, ама ми е трудно да го определя като "свирка" или нарочен клапан.
    Бъзикам се !
    Както казах и по-назад, ако някой я е занитил едно към гьотере отгоре е направил "клапан" който в случая явно е запушен от лепенката.

... за това имах предвид, че е най-добре реална снимка, ноо ...

Място
    Козлодуй
    Публикации
    255
    Точки (при гласуване)
    7

Сложих старата си капачка (Оригинална), ама и отлепих стикера. Мисля, че няма ядове и без стикер при нея, не ми се е включвал вентилатора, на диагностиката показва 95 градуса след продължително шофиране, маркучите са нормални. Направих снимки на нея (тази по ръждясалата) както и на старата която още не съм разлепил (по-лъскавата с черното). Май ще поръчвам нова оригинална, не ми се занимава с аналози, че с тях никога не се знае.

https://drive.google.com/open?id=1Rh...6th-C0N3dr0Ilp

Публикации
    123
    Точки (при гласуване)
    4

Сложих старата си капачка (Оригинална), ама и отлепих стикера. Мисля, че няма ядове и без стикер при нея, не ми се е включвал вентилатора, на диагностиката показва 95 градуса след продължително шофиране, маркучите са нормални. Направих снимки на нея (тази по ръждясалата) както и на старата която още не съм разлепил (по-лъскавата с черното). Май ще поръчвам нова оригинална, не ми се занимава с аналози, че с тях никога не се знае.

Колега моля да задълбаем малко какво значи нормални? Аз също имах подобен проблем с маркучи и капачка но на Паджеро 2 ,2,5 дизел.Нормално като го стиснеш на загрял двигател колко потъва? Лек ден.

Място
    София
    Публикации
    7,217
    Точки (при гласуване)
    21

Колега, качи ги директно в темата, че нищо се не види.

Публикации
    971
    Точки (при гласуване)
    10

Занитването е некачествено и затова надува лепенката , а при това положение не може да създаде необходимото налягане , което пък не е добре.
    Иначе според обяснения на колегата в началото зи знаех , че мотора му няма проблем и надуването е било в рамките на нормалното , като за загрял мотор. Клапаните в една капачка са си два , а колегата да не се втилясва и да си купи една сигурна капачка и газ.
    Само дето не отговори направил ли е процедурата за , която му писах по горе , но .........Ако е направил и разликите в нивото на казанчето при загрял и студен мотор ги има само газ остава.
    Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

Място
    Козлодуй
    Публикации
    255
    Точки (при гласуване)
    7

Да при загрял мотор нивото в преливника се покачва, след това при изстиване пада, както трябва да е. Качвам снимките и в темата, въпреки че пробвах преди това от друг компютър да ги видя, нямаше проблем.

Име:  Нова капачка с лепенката-min.jpg
Прегледи: 72
Размер:  574.6 КбИме:  Новата капачка менте-min.jpg
Прегледи: 71
Размер:  569.8 КбИме:  Стара капачка оригинална-min.jpg
Прегледи: 73
Размер:  629.7 КбИме:  Старата капачка без стикер (1)-min.jpg
Прегледи: 74
Размер:  373.1 Кб

Снимка 1 - Капачката менте която старателно облепих
    Снимка 2 - Капачката от долната страна
    Снимка 3 и 4 Старата капачка

Място
    sf,sf
    Публикации
    5,870
    Точки (при гласуване)
    18

Капачката на и маркучите към и в разширителния съд трябва да са абсолютно здрави. Това няма общо с ,,втвърдяването" на дебелите маркучи, но пък е важно за норм работа на охл с-ма и живота на двигателя.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника

Публикации
    971
    Точки (при гласуване)
    10

Със старата не е ли добре? Ако си взима и връща антифриза карай си поне докато намериш друга.
    Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

Място
    Козлодуй
    Публикации
    255
    Точки (при гласуване)
    7

И с двете мога да карам, ама ще се обадя тая седмица тук там да поразпитам за нова оригинална, да знам че имам капачка.

Страница 2 от 2 ПървиПърви 1 2

Сходни теми

1. Радиатор с капачка, или без?
    От bushiDO във форум OPEL
    Отговори: 23
    Последно мнение: 22-09-14, 08:54
  2. Купувам: капачка на радиатор
    От alexey във форум Архив
    Отговори: 11
    Последно мнение: 06-02-11, 13:40
  3. капачки за радиатор на C-RV!?
    От 78aleks във форум Honda