Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Капачка на радиатор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Капачка на радиатор

    Първоначално публикуван от tabu_bg Преглед на мнение
    Сложих старата си капачка (Оригинална), ама и отлепих стикера. Мисля, че няма ядове и без стикер при нея, не ми се е включвал вентилатора, на диагностиката показва 95 градуса след продължително шофиране, маркучите са нормални. Направих снимки на нея (тази по ръждясалата) както и на старата която още не съм разлепил (по-лъскавата с черното). Май ще поръчвам нова оригинална, не ми се занимава с аналози, че с тях никога не се знае.

    https://drive.google.com/open?id=1Rh...6th-C0N3dr0Ilp
    Колега, качи ги директно в темата, че нищо се не види.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #32
      От: Капачка на радиатор

      Занитването е некачествено и затова надува лепенката , а при това положение не може да създаде необходимото налягане , което пък не е добре.
      Иначе според обяснения на колегата в началото зи знаех , че мотора му няма проблем и надуването е било в рамките на нормалното , като за загрял мотор. Клапаните в една капачка са си два , а колегата да не се втилясва и да си купи една сигурна капачка и газ.
      Само дето не отговори направил ли е процедурата за , която му писах по горе , но .........Ако е направил и разликите в нивото на казанчето при загрял и студен мотор ги има само газ остава.
      Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

      Коментар


      • #33
        От: Капачка на радиатор

        Да при загрял мотор нивото в преливника се покачва, след това при изстиване пада, както трябва да е. Качвам снимките и в темата, въпреки че пробвах преди това от друг компютър да ги видя, нямаше проблем.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Нова капачка с лепенката-min.jpg
Прегледи:1
Размер:574.6 КБ
ID:5814185Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Новата капачка менте-min.jpg
Прегледи:1
Размер:569.8 КБ
ID:5814186Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Стара капачка оригинална-min.jpg
Прегледи:1
Размер:629.7 КБ
ID:5814187Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Старата капачка без стикер (1)-min.jpg
Прегледи:1
Размер:373.1 КБ
ID:5814188

        Снимка 1 - Капачката менте която старателно облепих
        Снимка 2 - Капачката от долната страна
        Снимка 3 и 4 Старата капачка

        Коментар


        • #34
          От: Капачка на радиатор

          Капачката на и маркучите към и в разширителния съд трябва да са абсолютно здрави. Това няма общо с ,,втвърдяването" на дебелите маркучи, но пък е важно за норм работа на охл с-ма и живота на двигателя.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #35
            От: Капачка на радиатор

            Със старата не е ли добре? Ако си взима и връща антифриза карай си поне докато намериш друга.
            Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

            Коментар


            • #36
              От: Капачка на радиатор

              И с двете мога да карам, ама ще се обадя тая седмица тук там да поразпитам за нова оригинална, да знам че имам капачка.

              Коментар


              • #37
                Привет !
                Колега има едно Митсубиши Лансер. Капачката е нова (евтина) HERTH+BUSS около - 5-6 лв. някъде. Проблема е, че нивото на антифриза в разширителния съд си стои все на едно и също ниво, не се увеличава при загрят двигател, съответно и не намаля след като изстине мотора. Антифриза в радиатора също си стои все на едно и също ниво - догоре. Колата не загрява, маркучите са нормално твърди според мен при работна температура, маркучето до съда е проверено и изправно.
                Капачката ли е менте или може да е нещо друго ?
                Който търси , намира !
                Човекът е човек, когато е на път !

                Коментар


                • #38
                  Няма как всички тия неща да не/се случват едновременно. На студено удари една чертичка с флумастер на нивото на антифриза. На загряло, паркирайки на същото място, виж пак нивото.
                  Виждал съм забоядисани казанчета създаващи фалшиво впечатление за някакво ниво. Пък реално антифриза е под нивото на боядисаната част и въобще не се вижда.
                  Тия две неща ми хрумнаха.
                  Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                  Коментар


                  • #39
                    За нивото в казанчето съм абсолютно сигурен, пластмасата е достатъчно прозрачна и се вижда, с чертичката също сме пробвали.
                    Като се замисля може би маркучите да са по-твърди една идея повече от нормалното, което си го обяснявам с разширения антифриз в горещо състояние, а дефакто няма къде да отиде излишъка, по незнайно какви причини.
                    Който търси , намира !
                    Човекът е човек, когато е на път !

                    Коментар


                    • kameno karp
                      kameno karp коментира
                      Редактиране на коментар
                      По-добре без налягане в системата, от колкото свръх налягане!

                    • cnc82
                      cnc82 коментира
                      Редактиране на коментар
                      Ще се изтръмбушва сегашната значи.

                    • kameno karp
                      kameno karp коментира
                      Редактиране на коментар
                      Иначе това свръх налягане може да избие от някъде - маркуч, съединение, радиатор...

                  • #40
                    Аз пролетта като имах драми с главата на теракана сменях с нова оригинална на 0,9 бара. Ми отлива си в преливника, викам си тук има нещо гнило. Мерим с манометър и капачката отваря на 0,75бар. Купих някаква на 1,1бар ама не оригинал а заместител и тая на а1,1 държеше 0,9 бар, това обаче беше достатъчно да не ми пълни преливника постоянно.
                    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                    Ford Fiesta 1.4 Tdci

                    Коментар


                    • #41
                      Сегашната капачка явно не отваря въобще. Аз поне друго обяснение нямам. Къде го закачахте този манометър ?
                      Който търси , намира !
                      Човекът е човек, когато е на път !

                      Коментар


                      • Паджеровод
                        Паджеровод коментира
                        Редактиране на коментар
                        Може и на изхода към преливника, но трябва да се следи за момента на отваряне и после да се махне

                      • kameno karp
                        kameno karp коментира
                        Редактиране на коментар
                        При него, на преливника, манометъра ще е все на нула.

                      • Паджеровод
                        Паджеровод коментира
                        Редактиране на коментар
                        Това ясно, като сложи нова капачка имах предвид.

                    • #42
                      Изобщо не е задължително нивото в казанчето да мърда при кола с добро охлаждане. Когато се вдигне температурата се вдига и налягането, но изобщо не е задължително да стига това на капачката, че да отваря. Сега не е чак толкова топло, доста зор трябва за да се загрее колата до спепен да вдига нивото.

                      Останалото го върши термостата.
                      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                      Телефон - в профила!

                      Коментар


                      • Двигателист
                        Двигателист коментира
                        Редактиране на коментар
                        Антифризът се разширява. Все някъде трябва да отиде излишното количество, ако радиатора е пълен догоре на студено.

                    • #43
                      Ради, нещо не мога да се съглася с теб или поне от опита който имам с японски коли. Но все пак може и да си прав де...
                      Днес за пробата взехме една Джапанпартс, абсолютно по същия начин се държеше, грам течност не отиде в разширителния съд.
                      П. П. Колата се кара само градско и спокойно, ако има значение.
                      Последно редактирано от cnc82; 01-11-22, 17:06.
                      Който търси , намира !
                      Човекът е човек, когато е на път !

                      Коментар


                      • #44
                        Да допълня за да е по-разбираемо.
                        Не знам колко се разширява антифриза. Ако е примерно 30% от 15 градуса до 90 градуса и съответно 1,0 бар го свива със същите 30% няма да отива нищо в разширителния съд.
                        Лятото в жегата когато антифриза стига 100 градуса(и се включват перките да помагат) съответно вече има излишък в системата и той отива в казанчето.

                        За масов автомобил с капачка 0,9-1,1 и термостат на 80-90 градуса бих направил следното за да е по-сигурна проверката:
                        - закачам телефона с диагностиката и гледам показанието на температурата.
                        - След някакво обикаляне(примерно прибрал съм се от работа) на загряла кола гледам въпросните показания на температурата. Очакваната температура е около работните 90 градуса. Оставям на място колата със запален двигател. Ако не вдига градуси помагам леко с газта(1500-2000 оборота). Когато приближи 100 градуса трябва да започне да отваря капачката(да се стопли маркучето към разширителния съд). На около 100 градуса трябва да включат вентилаторите и да спре да качва градуси, съответно да спре да вкарва още в казанчето.
                        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                        Телефон - в профила!

                        Коментар


                        • #45
                          "Антифризът се разширява. Все някъде трябва да отиде излишното количество, ако радиатора е пълен догоре на студено."

                          Точно. "Излишното" количество се обира от еластичните места в системата. Това са капачката и клапана в нея на първо място, но също и маркучите се разширяват и могат да го поемат без да прелее в казанчето. А също и въздушен джоб някъде по системата, ако не е обезвъздушена правилно, играе същата роля като разширителния съд в локално парно.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X