Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Капачка на радиатор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Капачка на радиатор

    Няма гаранция , че е менте , защото е нормално маркуча да е по твърд когато загрее. Можеш да направиш една проба , която все пак ще е относителна. Когато караш на дълго и охл. система е направила своето налягане спри и виж нивото в компенсаторното казанче , трябва да е на максималното ниво /белег/. Ако не е долей до горната. След това когато оставиш колата в покой и изстине напълно /например цялата нощ/ на сутринта провери отново нивото на течността в компенсаторното казанче и ако нивото е по ниско това означава , че капачката изпълнява своята функция. Пак казвам , че тази проверка е малко относителна и груба, но все пак показателна.
    Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

    Коментар


    • #17
      От: Капачка на радиатор

      Нормалната работа на тази система е при вдигане на температурата и налягането , клапана в капачката да отваря и да прехвърля част от антифриза към разширителния съд , който при студен мотор е примерно на 1/4 пълен с антифриз , а при работна температура е около 1/2 пълен . При изстиване охл. система си дърпа обратно прехвърления антифриз . Ако това не се случва възможностите са 3 - 1. задръстена система , която затруднява нормалната циркулация на антифриза , 2.капачка менте , 3. издухана гарнитура . Имам едно Сузуки Балено в двора , което прави подобен проблем . Смених капачката - същата работа . Не прегрява , не хвърля антифриза , но надува маркучите . Изтърбуших клапана на капачката и спря да надува маркучите . Мисля , че е издухана гарнитура , ама не я карам и не ми е зор да я правя.Закарай я в сервиз да я тестват за изгорели газове в антифриза , за да се елиминира издухана гарнитура .

      Коментар


      • #18
        От: Капачка на радиатор

        Хора не може една лепенка да поддържа налягане в системата, не е сериозно това. Тази лепенка е само рекламна или някаква указателна. Какво би станало след няколко години с тази лепенка ? Според мен самата капачка не е наред, за да се разчита на едно тиксо да прави налягане. Там нита нещо е проблем за да изуска налягане.

        Коментар


        • #19
          От: Капачка на радиатор

          Колегата да не качва снимки на капачки от ньета, а да направи поне една реална.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #20
            От: Капачка на радиатор

            Тя капачката ми е едно към едно с тази от нета, както и на множеството японски коли. За сега си карам с изолирбанд върху оригиналната лепенка. За шоуто утре мисля да покарам колата, като и сложа старата ми капачка, ама на нея ще и махна лепенката изцяло и ще пиша резултатите. Най-вероятно занитването на механизма с пружината към капачката е некачествена изработка и изпуска.

            Коментар


            • #21
              От: Капачка на радиатор

              В случая става въпрос точно за твоята капачка.
              Ясно е, че подобна се монтира на доста модели, но е интересно как изглежда конкретната.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #22
                От: Капачка на радиатор

                Първоначално публикуван от tabu_bg Преглед на мнение
                ...За сега си карам с изолирбанд върху оригиналната лепенка...
                Засега караш с капачка за боклука. На 3/4 от японските автомобили капачките са еднакви и могат да ти намерят във всеки втори магазин. Включително от Euro07 съм купувал, налична. Струва 10-ина лева. Обикновено са 0.9 бара, освен ако на лепенката не пише друго. Едното ми терано, заедно с Daihatsu Feroza са с еднакви капачки на 0.9. Другото терано е с 1.2. Механично са съвместими - тоест всяка може да се навие на мястото на другата.

                Тъй че - отиваш в магазина, казваш "Трябва ми капчка на 0.9 бара за японско возило", и ако магазина е специално за японски части обикновено я вади от някъде по чекмеджетата и ти казва цената.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  От: Капачка на радиатор

                  Точно за това исках снимка на капачката, да видим какво е набито, а и да видим изработката, че може да е брутален ментак, което ще рече, че и трите клапана ще работят едно към гьотере.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #24
                    От: Капачка на радиатор

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    Точно за това исках снимка на капачката, да видим какво е набито, а и да видим изработката, че може да е брутален ментак, което ще рече, че и трите клапана ще работят едно към гьотере.
                    При положение че надува лепенката очеизвадно е нефелна, без значение дали е менте или не. Аз като си купя возило я сменам с оригинална, ако има. При първи съмнения в охладителната система - пак сменям мърво капачката поне за пробе, и маркуча между нея и казанчето. Едно че е най-лесно и бързо, и второ че явно често дават грижи.

                    ПП: Аз знам за 2 клапана - един за високото налягане да върне в разширителя, и втори за вакуума да може да си шмръкне от разширителя когато му потрябва като изстине.
                    Последно редактирано от sparkybg; 16-05-19, 22:55.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Капачка на радиатор

                      Третия е свирката на тенджурката.
                      Това под лепенката може да го играе нещо подобно ако капачката е ментак и е занитено "как дойде".

                      За това беше хубаво едно реално фото на капачката.

                      ... но както и ти каза, една нова и относително читава капачка е 10 кинта и веднага ще стане ясно дали проблема е в старата, но трябва да се знае работното налягане в системата, щото като искаш капачка веднага я получаваш да не те връщат с празни ръце.
                      Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 17-05-19, 00:09.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #26
                        От: Капачка на радиатор

                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        Третия е свирката на тенджурката.
                        Е те-такова във всички японски капачки, дето съм гледал, няма. Сега, то основното уплътнение със сигурност изпуска при някакво налягане, ама ми е трудно да го определя като "свирка" или нарочен клапан.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Капачка на радиатор

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          При първи съмнения в охладителната система - пак сменям мърво капачката поне за пробе, и маркуча между нея и казанчето. Едно че е най-лесно и бързо, и второ че явно често дават грижи.
                          Това е най бързия и лесен начин. Отделно цените на "капачките" не са убийствени,а и са си консуматив във времето.

                          (Другият вариант е диагностика на паровъздушния клапан-отнема около 5 минути за подвързване и подаване на въздух през редуцир вентила .При някой ментета стойностите на "отваряне" се различават от каталожните.)

                          Коментар


                          • #28
                            От: Капачка на радиатор

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Е те-такова във всички японски капачки, дето съм гледал, няма. Сега, то основното уплътнение със сигурност изпуска при някакво налягане, ама ми е трудно да го определя като "свирка" или нарочен клапан.
                            Бъзикам се !
                            Както казах и по-назад, ако някой я е занитил едно към гьотере отгоре е направил "клапан" който в случая явно е запушен от лепенката.

                            ... за това имах предвид, че е най-добре реална снимка, ноо ...
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #29
                              От: Капачка на радиатор

                              Сложих старата си капачка (Оригинална), ама и отлепих стикера. Мисля, че няма ядове и без стикер при нея, не ми се е включвал вентилатора, на диагностиката показва 95 градуса след продължително шофиране, маркучите са нормални. Направих снимки на нея (тази по ръждясалата) както и на старата която още не съм разлепил (по-лъскавата с черното). Май ще поръчвам нова оригинална, не ми се занимава с аналози, че с тях никога не се знае.

                              https://drive.google.com/open?id=1Rh...6th-C0N3dr0Ilp

                              Коментар


                              • #30
                                От: Капачка на радиатор

                                Първоначално публикуван от tabu_bg Преглед на мнение
                                Сложих старата си капачка (Оригинална), ама и отлепих стикера. Мисля, че няма ядове и без стикер при нея, не ми се е включвал вентилатора, на диагностиката показва 95 градуса след продължително шофиране, маркучите са нормални. Направих снимки на нея (тази по ръждясалата) както и на старата която още не съм разлепил (по-лъскавата с черното). Май ще поръчвам нова оригинална, не ми се занимава с аналози, че с тях никога не се знае.

                                https://drive.google.com/open?id=1Rh...6th-C0N3dr0Ilp

                                Колега моля да задълбаем малко какво значи нормални? Аз също имах подобен проблем с маркучи и капачка но на Паджеро 2 ,2,5 дизел.Нормално като го стиснеш на загрял двигател колко потъва? Лек ден.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X