Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ford-maveric заслужава ли си?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ford-maveric заслужава ли си?

    според вас заслужава ли си да се сдобиеш с такъв? знаее ли къде се правят в щтатите или германия?
    Ferrum dum ignis candet cudendum est.

  • #2
    това е нисан терано 2, виж за него , изписане е много, а и има хора в ъв форума, които карат такова.мисля че се прави в испания. в америка за такова нещо не са и чували
    Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
    http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
    http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

    Коментар


    • #3
      Доколкото ми е извесно е съвместна разработка на Форд и Нисан. Произвеждат ги в Испания и до 96г. Мавърик и Терано-2 са еднакви.
      Аз имам Терано-2, 2,7ТД и засега съм доволен. Мой приател има 2,7ТДИ и също е доволен. И двата са купувани втора ръка и в много добро състияние.
      Мисля, че е добър баланс между офроуд качества и автомобил за ежедневна експлоатация.
      NISSAN PATROL 2.8TD

      Коментар


      • #4
        Правят се в завода на Нисан в Испания /около Барселона/ и май само емблемите на радиаторните решетки са разликите им . . , да не забравим разликата и в цената на резервни части продавани в търговската мрежа на Форд са доста по-евтини от японските си аналози нищо ,че няма разлика

        според вас заслужава ли си да се сдобиеш с такъв?
        Заслужава си ,но да не е с три врати! Много неудобно е да се добереш до багажника ,а и задницата много е "ритната" и назад е малко трудно да караш . . .
        EX Toyota Land Cruiser 120
        Деньги - зло! И тем большее, чем их меньше

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от SLY
          Заслужава си ,но да не е с три врати! Много неудобно е да се добереш до багажника ,а и задницата много е "ритната" и назад е малко трудно да караш . . .
          направо съм изумен ! относно багажника каква е разликата дали е с 3 ,5 ,7 ,9 врати той си е отзад и е абсолютно еднакъв !карането става от към волана , а не от към задницата !кара се абсолютно нормално както всеки джип (с тази разлика , че на асфалт е доволно бърз)!
          дали да е къса или дълга база -за пътя дълга ,а за гората категорично къса (остави хорските приказки , няма да съжаляваш)!
          PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
          КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
          0899187766

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от SLY
            ... Заслужава си ,но да не е с три врати! Много неудобно е да се добереш до багажника ,а и задницата много е "ритната" и назад е малко трудно да караш . . .
            сигурен ли си ако караш назад с джип и се опитваш да гледаш през задното стъкло... коментара е излишен...

            еднакви са въпреки различните емблеми... като Форд, обаче е по-евтин из немските обяви /имидж?!/... т.е. може би Маверик си заслужава повече от Терано аз също се бях замислил за такъв, ама...
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              Кофти е да се добереш до задната седалка ,а и багажника на късата база е нищожен!!! Никога ли не си искал да вземеш нещо си бе да слизаш!?
              ако караш назад с джип и се опитваш да гледаш през задното стъкло... коментара е излишен...
              Грешката е вярна ,не съм се изразил правилно! Исках да кажа ,че при паркиране назад обзорът е ограничен от "ритнатата" задница.

              относно багажника каква е разликата дали е с 3 ,5 ,7 ,9 врати той си е отзад и е абсолютно еднакъв
              Винаги съм мислил ,че дългата база има по-голям багажник ,но не мисля да споря

              еднакви са въпреки различните емблеми... като Форд, обаче е по-евтин из немските обяви /имидж?!/... т.е. може би Маверик си заслужава повече от Терано
              За еднаквото са еднакви ,освен това се правят и в един и същ завод както и производството им започва през 1993 год.
              За цената провери мобиле.де и тогава спори дали Маверик-а е по-ефтин!!! Принципно всички японски марки са по-ефтини от немските им аналози . . .
              EX Toyota Land Cruiser 120
              Деньги - зло! И тем большее, чем их меньше

              Коментар


              • #8
                да не стане недоразумение - и аз предпочитам "дългата" база... просто от последователността на изписването ти излиза, че к.б. се кара по-трудно назад, защото и е "ритнат" багажника
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от LJ73
                  да не стане недоразумение - и аз предпочитам "дългата" база...
                  Тедо,
                  Какви са твоите предпочитания (аргументи) за дългата база? Просто от любопитство? Аз пък напоследък съм много навит на къса..

                  Коментар


                  • #10
                    Яро, Аргумента на LJ е лодка ако не се лъжа, ама ти нали вече си горд собственник на LR-a за който си мечтаеше. Какви са тия залитания сега.

                    Коментар


                    • #11
                      Абе то Яро ще вземе да смени D110 с D90 като гледам накъде залита? Пък и преди време търсеше някой да го подруса в къса база - уж за да направи сравнение - а то за какво било

                      То на последния поход се видя дефендъра му колко е проходим - на първата бабуна заби муцуна и нито напред нито назад , добре че руските машини са наблизо и имат лебедки .

                      А и като кара с гуми за мъгла - така се случва, независимо от марката
                      Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                      LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                      Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                      Коментар


                      • #12
                        До: ford-maveric заслужава ли си?

                        Колеги,замислям се дали да си купя такъв автомобил (Ford Maveric) ,интересуваме ,какъв разход дава джипа? Ако някой знае нещо по въпроса да пише.
                        Предварително благодаря!

                        Коментар


                        • #13
                          До: ford-maveric заслужава ли си?

                          Първо не се заблуждавай да пишеш във форума на Форд защото на този джип само емблемата и някои малки консумативи са на Форд. Разгледай форума на Нисан и търси информация за Терано 2. Разхода зависи дали е от по старите с правоъгълни фарове, и турбодизелов двигател, или по новите след 97ма с кръгли фарове. При бензиновите варианти също има малка разлика, но като цяло казват че бензиновите били "лакоми". Аз казвам че си зависи от шифьора. Като цифри разгледай темата колко ни харчат джиповете в раздела 4х4 автомобили и търси нисан терано 2.

                          Аз примерно имам Маврик със стария турбодизел и по бавните скорости и диференциали и имам смесен разход градско-извънградско 8-8.5 /100, не карам с повече от 100км/ч.
                          Колегите с кръгли фарове карат със 120 и разход 9/100 примерно. Градско сигурно стига до 11-12 ако го настъпваш по светофарите. Ако ползваш климатик се качва с 0.5-1 литр зависи колко ти тежи крака и какво очакваш от колата. За Терано 2 казават че се държи като лека кола (това не важи единствено за стария турбодизел който си е тромав на по високи обороти).

                          Коментар


                          • #14
                            До: ford-maveric заслужава ли си?

                            А какво ще кажете за най-новият Маверик? Дали и той е Терано 2 във нова кожа или е друга разработка?
                            Nissan Terrano 2,7 TDI

                            Коментар


                            • #15
                              До: ford-maveric заслужава ли си?

                              Това е Мазда. Забравих точния модел. Доста по крехкичък е, но за градски сув става сигурно, даже по добре от стария Нисански модел.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X