Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стерилизиране/дезинфекция на бръснач

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Стерилизиране/дезинфекция на бръснач

    Здравейте отново,

    Някой може ли да ми каже как да стерилизирам новата си придобивка - Испанската Филхармония със Симфония номер 12 на Хосе Монсерат Поу ми дойде на гости

    Засега го накиснах за половин час в Етилов спирт 95%, след като го бях изплакнал обилно с дезинфекционен гел за ръце, но не знам дали е достатъчно да убие всички гадове. А да го сваря у тенджУрата - не смея, да не вземе да му се стопи пластмасовата дръжка....
    Мерси предварително.

    Снимки в подходящата тема, след като го пипна малко с полир пастата, за да придобие вид на ювелирната изработка, какъвто в действителност е.

    Благодарности на bat_pepo, че помогна с избора и извинения за тормоза
    Последно редактирано от jamaika; 13-05-19, 14:24.

  • #2
    От: Стерилизиране/дезинфекция на бръснач

    Само на вряла вода недей защото ще се изметне дръжката.

    Коментар


    • #3
      От: Стерилизиране/дезинфекция на бръснач

      Това, което те касае е дезинфекция.

      Дезинфекция

      – селективна редукция на патогенните микроорганизми (без спори) до нива, които не позволяват предаване на инфекция.

      Не е трудно да разшириш познанията си: https://www.hagleitner.com/fileadmin...sfibel_BUL.pdf


      Коментар


      • #4
        От: Стерилизиране/дезинфекция на бръснач

        Антибактериално веро, те са предназначени да обезопасяват неща дето ги ядем, значи би трябвало да осигуряват достатъчно ниво на дезинфекция.

        Коментар


        • #5
          От: Стерилизиране/дезинфекция на бръснач

          Ееех, а какви бръсначи имаше. Чичо ми беше бръснар на времето и в един чайник на печката се варяха по няколко бръснача и нито се измятаха нито се разваляха. Ма това беше в ония времена бая преди демокрацията.Да не пропусна, варяха се само остриетата, дръжките висяха извън чайника.

          Коментар


          • #6
            От: Стерилизиране/дезинфекция на бръснач

            Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
            Това, което те касае е дезинфекция.

            Дезинфекция

            – селективна редукция на патогенните микроорганизми (без спори) до нива, които не позволяват предаване на инфекция.

            Не е трудно да разшириш познанията си: https://www.hagleitner.com/fileadmin...sfibel_BUL.pdf


            Човек, толкова ли беше трудно да ми кажеш дали това, кеото съм направил аз е свършило работа или не, вместо да ми даваш да чета реферат от 40 стр.?

            И за да не решите, че само знам да се заяждам - ето, намерих препарат за бърза дезинфекция на медицински инструменти. Най-вероятно информацията ще е полезна и за други, които не желаят като мен да придобиват докторска степен по бактерии:
            https://apteka.framar.bg/30055924/жи...ей-200-мл
            Последно редактирано от jamaika; 13-05-19, 19:05.

            Коментар


            • #7
              От: Стерилизиране/дезинфекция на бръснач

              Първоначално публикуван от jamaika Преглед на мнение
              Човек, толкова ли беше трудно да ми кажеш дали това, кеото съм направил аз е свършило работа или не, вместо да ми даваш да чета реферат от 40 стр.?

              И за да не решите, че само знам да се заяждам - ето, намерих препарат за бърза дезинфекция на медицински инструменти. Най-вероятно информацията ще е полезна и за други, които не желаят като мен да придобиват докторска степен по бактерии:
              https://apteka.framar.bg/30055924/жи...ей-200-мл
              Съжалявам, ако съм те натоварил информационно.
              Темата, както си я обявил е микробиологична, а не ювелирна.
              Никой не е длъжен да тълкува, какво си правил, показва ти се какво се прави.
              Можех веднага да ти нарисувам графиката на активност спрямо време, но ти не си готов за това.
              Фактът, че не правиш разлика между стерилизация и дезинфекция, че си мързелив да се образоваш и си готов да приемеш нещо за 5 кинта, в платен рекламен сайт ми говори, че просто се хвалиш с някакво парче желязо.
              И да знаеш-няма бръснач, който да се повреди във вряща вода.

              Коментар


              • #8
                От: Стерилизиране/дезинфекция на бръснач

                Евалата, доФторе!
                Бъди здрав!

                Аз съм мързелив и необразован и затова не мисля да продължавам темата.

                Пък и най-обичам да се занимавам със всезнайковци.
                Последно редактирано от jamaika; 13-05-19, 21:52.

                Коментар


                • #9
                  От: Стерилизиране/дезинфекция на бръснач

                  Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                  Фактът, че не правиш разлика между стерилизация и дезинфекция, че си мързелив да се образоваш и си готов да приемеш нещо за 5 кинта, в платен рекламен сайт ми говори, ...
                  В линка в #3 ти няма реклама, хич. Даже и намек няма за конкретни продукти на конкретна фирма.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Стерилизиране/дезинфекция на бръснач

                    Аз пък недоумявам каква е чак тазаи мания по дезинфекция, дезинсекция и дератизация.
                    Не се плашете като ученички, човешкия организъм има достатъчно механизми да се справи с елементарно нахлуване на микроорганизми през някаква повреда в кожата. Или не сте се порязвали никога досега?
                    А ако имате проблем с инфекция от порязване-просто не се ползва бръснач.

                    И друго-това,ч е сте обеззаразили острието до стерилност не ви предпазва от инфекции.
                    По кожата живеят милиони микроорганизми, повечето от които безвредни, но се случва да има и някой които се опитват да ви ядат.
                    Стерилния бръснач няма да ги премахне от мястото на повреда на кожата.

                    Стерилизирането е някакъв вид гаранция, че няма да прихванете бабалюги от друг човек който преди е бръснат от това острие.
                    Ако се бръснете само вие, а и бръснача просто е оставен ден-два сух-няма никакъв риск от зараза.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Стерилизиране/дезинфекция на бръснач

                      Формалин, на таблетки. В затворена метална кутия, за едно денонощие.
                      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                      LZ1EMS

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X