Обява

Свий
Няма добавени обяви.

12V система за допълнителни акумулатори в офроудър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: 12V система за допълнителни акумулатори в офроудър

    В упътването пише че МППТ заработва при над 9 волта напрежение на панелите и че устройството изключва при 30 и нещо волта (аварийно изключване - emergency shut down). Това помня в момента, четох по-рано.

    Коментар


    • #17
      От: 12V система за допълнителни акумулатори в офроудър

      Ясен добре пита, но май не разбираш въпроса. При връзване на няколко панела последователно се повишава напрежението над 32В и се намалят загубите по кабелите, също се намаля и необходимото сечение на кабела, което не е маловажно.
      Та въпроса е може ли да работи над 32В?
      Аз отговора го знам, че разглеждам подобни решения, но все пак да е от полза и за останалите.

      И ако позволиш един съвет относно видеото - когато записваш говор, не е удачно да има музика. Мен лично ме дразни.
      Последно редактирано от dancoo; 14-05-19, 16:43.

      Коментар


      • #18
        От: 12V система за допълнителни акумулатори в офроудър

        Мппт контролерите нямат повишаващ бустер и затова, ако системата е 12в се връзват панелите на 24, изходния ток е по-голям от входния благодарение на един голям дросел вътре и от размера му зависи колко е читав контролера . Има китайски с малък дросел и съответно са ефективни при облачно време, при слънце не успяват да преобразуват всичката мощност и са по-зле от обикновен, дори не трейсват максималната точка, ами си работят по някакъв зададен режим.
        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

        Коментар


        • #19
          От: 12V система за допълнителни акумулатори в офроудър

          Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
          Мппт контролерите нямат повишаващ бустер
          Някои имат

          Коментар


          • #20
            От: 12V система за допълнителни акумулатори в офроудър

            Първоначално публикуван от dancoo Преглед на мнение
            Та въпроса е може ли да работи над 32В?
            Аз отговора го знам, че разглеждам подобни решения, но все пак да е от полза и за останалите.

            И ако позволиш един съвет относно видеото - когато записваш говор, не е удачно да има музика. Мен лично ме дразни.
            Краткия отговор за работата над 32V - не, не би работило. Вградения микропроцесор би изключил аварийно MPPT-то. Ще питам все пак и RedArc, ако те имат какво да кажат за работа над 32V - не съм запознат с такива детайли, но тъкмо да разширя знанията си. Ще се радвам да обясниш каква била причината иначе - може да науча нещо, за което не знам.

            Благодаря и за обратната връзка за видеото! Ще го имаме предвид - някои искат музика, други не, на някои им е силна. Ще трябва с времето да уцелим златната среда.
            Тел / Viber: +359 889 396 793

            Коментар


            • #21
              От: 12V система за допълнителни акумулатори в офроудър

              Добре, нека споделя моето мнение по въпроса.
              Според мен на Редарк нещата са си много мислени за условията за които се предполага, че ще се ползват. В джип, в Австралия, панелите да са по МПС-то. При 1240 се предполага повече от 1 панел, свързан паралелно с нужното сечение кабели. Обикновенно всичко е монтирано неподвижно в МПС-то.
              Аз обмислям вариант с подвижен акумулатор в кутия с необходимата електроника и букси към който да се включват соларни панели и консуматори когато си разпънал бивака за повече време. И възможност за зареждане в движение. Общо взето търся универсалност за това за което би ми трябвало.
              Засега имам други неща за решаване и тази година най- вероятно няма да стигна до финализиране на системата.

              П.С. Музиката във филми/ видео е ОК, но тя трябва да допълва и да носи послание, предимно емоционално. Не да пречи да те разберат какво искаш да кажеш на зрителите. В твоя случай не намирам добавена стойност на музиката в конкретния случай, даже напротив.

              Коментар


              • #22
                От: 12V система за допълнителни акумулатори в офроудър

                Първоначално публикуван от dancoo Преглед на мнение
                Аз обмислям вариант с подвижен акумулатор в кутия с необходимата електроника и букси към който да се включват соларни панели и консуматори когато си разпънал бивака за повече време. И възможност за зареждане в движение. Общо взето търся универсалност за това за което би ми трябвало.
                Засега имам други неща за решаване и тази година най- вероятно няма да стигна до финализиране на системата.

                П.С. Музиката във филми/ видео е ОК, но тя трябва да допълва и да носи послание, предимно емоционално. Не да пречи да те разберат какво искаш да кажеш на зрителите. В твоя случай не намирам добавена стойност на музиката в конкретния случай, даже напротив.
                Преди всичко благодаря за допълнителното разяснение за видеото и музиката към него.

                За акумулаторни кутии, имаме идея да започнем по-нататък производство на такива, като събираме идеи и гледаме да ги издържим качествено на цена, която да не е колкото джиповете, които се карат по родните ширини.

                Ето пример за такава кутия с нашето зарядно (RedArc BCDC1240D): https://www.instagram.com/p/Bv--aunA3DE/

                Сещаш се, че цената няма да е от приятните. Имаме и ние такава кутия в магазина на ArkPak с възможност за използване и на литиево-желязо-фосфатни батерии до 130Ah капацитет и 300W инвертор чиста синусуида. Даже да не ти хареса като цена, то може да ти даде някакви насоки - какво да търсиш, ако решиш да си правиш сам (пробвали сме, не излиза добре като цена ако се прави качествено).
                Тел / Viber: +359 889 396 793

                Коментар


                • #23
                  От: 12V система за допълнителни акумулатори в офроудър

                  Не знам какво и къде сте гледали, но ето ви два модела NOCO
                  https://www.ebay.co.uk/itm/NOCO-GROU...E/113590918142
                  https://www.ebay.co.uk/itm/NOCO-GROU...K/113590899553

                  за мен това е нормална цена за една пластмасова кутия, виждал съм и други цени, които нямат общо с реалността.

                  Оценявам и какво се опитвате да направите и Ви желая успех.
                  Последно редактирано от dancoo; 17-05-19, 13:19.

                  Коментар


                  • #24
                    От: 12V система за допълнителни акумулатори в офроудър

                    Е, то и ние не очакваме пластмасова кутия да струва повече от двуцифрена сума - гледаме да измислим по-завършено решение, с което да се покриват основни нужди като изводи и възможност за зареждане без да се отваря кутията (примерно чрез бърза връзка към системата в колата / кемпера или директно през соларен панел ако имаме нужния регулатор в кутията).

                    Благодаря за линковете - изглеждат като добра основа, върху която да изградим продукт (или даже да правим такива по поръчка)!
                    Тел / Viber: +359 889 396 793

                    Коментар


                    • #25
                      От: 12V система за допълнителни акумулатори в офроудър

                      Първоначално публикуван от Sartor Преглед на мнение
                      Ще питам все пак и RedArc, ако те имат какво да кажат за работа над 32V - не съм запознат с такива детайли, но тъкмо да разширя знанията си. Ще се радвам да обясниш каква била причината иначе - може да науча нещо, за което не знам.
                      Получих потвърждение, че гаранция не се покрива, нито уреда ще работи над 32V, както и няма да работи с панели които са предвидени да работят на 24V - само на 12V.
                      Тел / Viber: +359 889 396 793

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X