Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ! Скорец в къщата.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ! Скорец в къщата.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:къщата.jpg
Прегледи:1
Размер:67.9 КБ
ID:6157714
    Здравейте колеги! В изолацията на къщата ми се засели скорец, предполагам. В маркираната дупка влиза наглеца и носи какво ли не. Не мога да стигна от прозореца, и със стълба не става. Височината е около 7-8 метра. Дайте съвет как да го прогоня. Жив. Има още три дупки..
    Nissan Pathfinder 4.0L

  • #2
    От: Помощ! Скорец в къщата.

    Ами гониш го с тропане по стената с тояжка близо до дупката, не вярвам да си стои вътре при такава инвазия. Предварително си приготвяш гъст теракол с цвета на мазилката и като излезе жувотното му замазваш дупката с теракола. Същевременно пазиш известно време докато стегне теракола да не вземе да се върне и да направи дупката отново.Мазането с шпакла вързана на дълга дръжка.

    Коментар


    • #3
      От: Помощ! Скорец в къщата.

      Нещо такова съм замислил. Видях и едни изкуствени гумени птици да се продават по магазините, като на описанието пишеше че, са срещу птици. Интересното е че това беше черен гарван. Ако го сложа на перваза на прозореца или в двора дали ще има ефект?
      Nissan Pathfinder 4.0L

      Коментар


      • #4
        От: Помощ! Скорец в къщата.

        Е! Нямаш ли въздушна пушка или приятел с такава. 2 бири време и ще го прогоните - разрешен е за отстрел целогодишно

        Коментар


        • #5
          От: Помощ! Скорец в къщата.

          Първоначално публикуван от EWGENI AWRAMOW Преглед на мнение
          ... Жив...
          Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
          Е! Нямаш ли въздушна пушка или приятел с такава. 2 бири време и ще го прогоните - разрешен е за отстрел целогодишно
          Още с въпроса успя да стесни кръгът от възможни отговори...
          В миналото ще остане, каквито сме били...

          Коментар


          • #6
            От: Помощ! Скорец в къщата.

            Първоначално публикуван от Emilppp Преглед на мнение
            Още с въпроса успя да стесни кръгът от възможни отговори...
            Aa.. O... . Вече спя. Извинявам се. Опитай със стълба от кабелен/интернет оператор. Затапи отвора и така.

            Коментар


            • #7
              От: Помощ! Скорец в къщата.

              За София мога да услужа с алуминиева стълба,която със сигурност ще стигне 7-8м. Предупреждавам,че си трябват 2-ма човека за да я разгънат до тази височина. 087682099пет.
              Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

              Няма вече Диско,няма вече Pinz...

              Коментар


              • #8
                От: Помощ! Скорец в къщата.

                Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                Е! Нямаш ли въздушна пушка или приятел с такава. 2 бири време и ще го прогоните - разрешен е за отстрел целогодишно
                Кога, мислиш, ще го улучи? Като си влиза или като си излиза от дупката? Колко дупки от съчми ще направи дотогава? Колко време ще го чака на гюме, с подравнен мерник и мушка? Питам, щото и аз дебнах един самсар с една 6.35, та си потроших 5 керемиди.
                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ! Скорец в къщата.

                  Иначе свири много приятно. Доколкото съм запознат тази птица е голям имитатор. Дори имитира и човешки глас. Ама това ще ми е в повече. Някой да ми говори зад стената... За сега ще опитам да запълня дупката/те, както съветва Пирона. Ако не стане ще му мислим...
                  Nissan Pathfinder 4.0L

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ! Скорец в къщата.

                    Добре, а какво ще го спре този скорец да си направи дупка половин метър встрани от замазаната?
                    Не призовавам към отстрел, но наистина ми е интересно решението на този проблем. А ако са повече от един?
                    Георги Тонев

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ! Скорец в къщата.

                      Скореца гнезди в готови (изоставени) дупки. Мисля си, че за тези дупки моя скорчо не си е мръднал пръста, разбирай крилото. И ако го изненадам с барикадирана дупка, ще си търси друго място.
                      Nissan Pathfinder 4.0L

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помощ! Скорец в къщата.

                        На пазара се предлагат най-различни уреди (ултразвукови и с запис на грабливи птици)- не съм ги пробвал,а бях на крачка...........
                        Миналата есен в изолацията срещу носещата колона, кълвач си направи отвор (на 7мия етаж) но после се изнесе.
                        Тази пролет гарги си харесаха и разшириха отвора и щях да ги търпя като "съседи",но сутрин са доста шумни.
                        С телескопично рамо от бояджийски валяк и прозрачен "шлаух" за удължаване запълних с (монтажна) пяна отвора. Гаргите се пренесоха в един от комините и сега мътят потомство без да си пречим за момента.
                        След изрязване на излишната пяна ,пак "дистанционно" замазах участъка.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помощ! Скорец в къщата.

                          Страхотна идея за шлауха и пяната. Благодаря
                          Nissan Pathfinder 4.0L

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помощ! Скорец в къщата.

                            Не искам да те разочаровам, но се въоръжи с търпение и свиквай. Нито ще е последната дупка, нито има оправИя
                            Даже не съм снимал всички, в една даже се беше заселила катерица, докато не я изяде лисица

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P5132039.jpg
Прегледи:1
Размер:313.1 КБ
ID:5813993

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P5132040.jpg
Прегледи:1
Размер:338.6 КБ
ID:5813994


                            За конкретната дупка, топнИ едно парцалче с нафта и опитай да го пъхнеш с някаква пръчка в дупката. Скореца няма да се върне...но...
                            Дупките ги правят много други труженици. Ако някъде под изолацията има мравки, се моли да не прелети кълвач наоколо.
                            Имам стълба 3х11 /7,8м./, насреща съм ако потрябва да мажеш или запълваш нещо, но май ще е къса.
                            Последно редактирано от rumbata; 13-05-19, 09:32. Причина: кривопис

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помощ! Скорец в къщата.

                              НЕ знам дали ще е от полза следния случай, но става дума за "нестандартни решения". Та: в на комшията гаража се появи/ха мишки и му наядоха кабели на колата. Капани, "лепенки", ултразвуци - нищо не помогна. Накрая накой се сети за музика. В момента в гаража бичи нон-стоп "Секс пистълс", на макс. Комшията (стар хипар) - доволен: няма мишки.
                              Публикувайте отговор

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X