Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рав 4, 2.2 136 к.с трудно първо палене.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Рав 4, 2.2 136 к.с трудно първо палене.

    Равката с 2.2 136 к.с, първото и палене понякога е трудно. Няма грешки при диагностика. Гледана и на живи данни, нищо. Горивен филтър сменен. Паленето е съпроводено със сив пушек. Идея към какво да се насоча, че два сервиза вдигат рамене, до тук с 400лв назад.

  • #2
    От: Рав 4, 2.2 136 к.с трудно първо палене.

    Ако напомпаш на ръчната помпа на филтъра предварително има ли промяна?

    Коментар


    • dan_4o
      dan_4o коментира
      Редактиране на коментар
      здравейте, нов съм тук и имам абсолютно същия проблем със същия автомобил. разликата е, че като напомпя ръчно и пали от раз. дава ми също грешка на таблото scv. нито пушек, нито тресе, нищо...работи перфектно. означава ли , че този горивен клапан е за почистване или смяна? трябва ли да се притеснявам за дюзи или каквото и друго да било. подгряващите свещи са ок, но диагностика не е правена. благодаря предварително

    • dan_4o
      dan_4o коментира
      Редактиране на коментар
      здравейте, нов съм тук и имам абсолютно същия проблем със същия автомобил. разликата е, че като напомпя ръчно и пали от раз. дава ми също грешка на таблото scv. нито пушек, нито тресе, нищо...работи перфектно. означава ли , че този горивен клапан е за почистване или смяна? трябва ли да се притеснявам за дюзи или каквото и друго да било. подгряващите свещи са ок, но диагностика не е правена. благодаря предварително

  • #3
    От: Рав 4, 2.2 136 к.с трудно първо палене.

    Трудна работа, без да има човек достъп до машината и оскъдната информация.
    Как да разбираме "първото и палене понякога е трудно"-сутрин студена ,а после си пали нормално или...
    С пълен или полупразен резервоар,колата с предната част на горе или на долу.
    А за пушека -проблем в горивната система,проблем в "компресията" или подгревни свещи (за тези двигатели не са "фатални")
    При прегледа проблеми с обратната нафта,или с налягането имаше ли и какво е състоянието на акумулатора?
    Най добре някой (извън модерните сервизи) да прегледа машината!!!

    Коментар


    • #4
      От: Рав 4, 2.2 136 к.с трудно първо палене.

      Като цяло, престой над 7-8ч и става проблема, но не винаги. Понякога пали без проблем, понякига след 3-4 завъртане. Количеството гориво не влияе на поведението. Беше в два сервиза, диагнистика нищо. Сменихме подгревните свещи, пак същото

      Коментар


      • #5
        От: Рав 4, 2.2 136 к.с трудно първо палене.

        Почни разследването от сивият пушек и защо го има, там ще да е отговора на въпроса. Това гледане на живи данни... то трябва освен да се гледа и да се разбира и логове в движение на пълна газ да се правят. Не съм дизелджия, но нещо по ГНП/дюзи трябва да е според мен и сивото да идва от грешна смес при палене. Другия вариант за сиво е горене на масло.

        Коментар


        • #6
          От: Рав 4, 2.2 136 к.с трудно първо палене.

          Маслото не го пипа. Сивият пушек е по-време на паленето. След това изчезва. Имат ли подкачваща помпа в резервоара? На филтъра в коша ли е помпичката?

          Коментар


          • #7
            От: Рав 4, 2.2 136 к.с трудно първо палене.

            Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
            Маслото не го пипа. Сивият пушек е по-време на паленето. След това изчезва. Имат ли подкачваща помпа в резервоара? На филтъра в коша ли е помпичката?
            Няма помпа в резервоара. Именно затова те попитах има ли го проблема, ако подкачиш ръчно? Ръчната помпа е на тялото на горивния филтър.

            Коментар


            • #8
              От: Рав 4, 2.2 136 к.с трудно първо палене.

              Ще пробвам, и ще пиша.

              Коментар


              • #9
                От: Рав 4, 2.2 136 к.с трудно първо палене.

                SCV клапан:

                Коментар


                • #10
                  От: Рав 4, 2.2 136 к.с трудно първо палене.

                  За този клапан, се сваля помпата или?

                  Коментар


                  • #11
                    От: Рав 4, 2.2 136 к.с трудно първо палене.

                    И аз се борих с една РАВ-ка, можеш да погледнеш в съседната тема https://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=229471
                    Toyota RAV4 III 2.2 D-4D 136 Hp
                    Nissan Terrano II R20 2.7 TDi 125 Hp

                    Коментар


                    • #12
                      От: Рав 4, 2.2 136 к.с трудно първо палене.

                      Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                      За този клапан, се сваля помпата или?
                      Не се сваля помпата. На място се сменя, като сръчен механик може да го смени за 15 мин.
                      Разбира се има и други вероятности, но статистиката сочи тоя клапан като най вероятна причина за така описания проблем и се явава един вид консуматив за тия помпи.

                      Коментар


                      • #13
                        От: Рав 4, 2.2 136 к.с трудно първо палене.

                        Как мога да съм 90% сигурен че е той? на диагностиката нищо не показва, дори и такава за Тойота. Освен че регулира налягането, какв му ролята на това? Колаа си върви, не пуши, ама пусто студено палене ...

                        Коментар


                        • #14
                          От: Рав 4, 2.2 136 к.с трудно първо палене.

                          Hа какви км. е колата?

                          Коментар


                          • #15
                            От: Рав 4, 2.2 136 к.с трудно първо палене.

                            245 000 реални.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X