Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Derbi Senda 50 2003 няколко въпроса.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Derbi Senda 50 2003 няколко въпроса.

    Здравейте, нов съм тук и не съм свикнал с порядките, но смятам да се уча в движение. На въпроса, закупих си дерби сенда 50 2003, първо моторче ми е, така че не знаех точно на кое да наблегна при избора. В последствие забелязах, че някой сериозно е побългарявал по него изолир бант, свински опашки и т.н. Конкретните ми въпроси са: от дясно до манивелата има едно жило, което никъде не отива до него има възможност за вкарване на маркуча за горивото, но той влиза направо в карбуратора. Предполагам, че е за смукача, но тотално е прескочено. На карбуратора от друга страна пише 14 и имам чувството че отворът му е по-малък от необходимия, понеже е с нещо като преходник. Чудя се дали, ако взема по-голям карбуратор 21 например, ще има промяна. Другият ми въпрос е относно мигачите, не мигат,а само светят, как мога да разбера дали е от релето или да сложа по-силни крушки, четох някъде из форумите. А ауспухът дали е запушен какви са признаците, относно чистенето има доста написано, въпросът е как да го диагностицирам, че е нужно. Благодаря много, малко разхвърлян пост стана, за което се извинявам.

  • #2
    От: Derbi Senda 50 2003 няколко въпроса.

    Първо се напиши от къде си. Второ снимки биха помогнали доста. Трето прави снимките на 1024х78 за да можеш да ги качиш.

    Коментар


    • #3
      От: Derbi Senda 50 2003 няколко въпроса.

      Първоначално публикуван от Samihov Преглед на мнение
      Конкретните ми въпроси са: от дясно до манивелата има едно жило, което никъде не отива до него има възможност за вкарване на маркуча за горивото, но той влиза направо в карбуратора. Предполагам, че е за смукача, но тотално е прескочено. На карбуратора от друга страна пише 14 и имам чувството че отворът му е по-малък от необходимия, понеже е с нещо като преходник. Чудя се дали, ако взема по-голям карбуратор 21 например, ще има промяна.
      По описанието вероятно става въпрос за маслената помпа. Но маркучите трябва да са два, като единия отива към карбуратора, а другия към съд за масло. Жилото на маслената помпа трябва да е свързано към жилото на газта посредством свързващо "устройство"(не знам как се казва). Ако смесваш бензина и маслото предварително въпросната маслената помпа е без значение, ако не ги смесваш предварително, виж къде ти e съда за масло и долей, ако е на свършване, че да не стане беля.
      Карб. 21 се слага когато 50сс се тунингова на по-големи кубици. На стандартен 50сс слагането на 21 общо взето е безсмислено, даже може да си отвориш проблеми.

      П.П. Той този 14 сигурно е слаган допълнително защото по-принцип 50сс са с 12-ки
      Life is good... on a dirt bike!

      Коментар


      • #4
        От: Derbi Senda 50 2003 няколко въпроса.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20190512-203124.jpg
Прегледи:1
Размер:54.0 КБ
ID:5813967 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20190512-203242.jpg
Прегледи:1
Размер:87.5 КБ
ID:5813968 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20190512-203248.jpg
Прегледи:1
Размер:68.1 КБ
ID:5813969 Много благодаря. От Варна съм. Казанче за маслото намам, така го купих. Бензина го смесвам. Най-вероятно е точно за маслото, ама какво е правено по това моторче направо се хващам за главата.

        Коментар


        • #5
          От: Derbi Senda 50 2003 няколко въпроса.

          Това е жилото за маслената помпа. Трябва да е вързано към масура в оригинална форма. Попринцип мотора трябва да е с маслена помпа и маслен резервоар. Щом при теб ги няма задължително месиш масло в бензина и няма да имаш проблеми. Този двигател заводски му се слагат карбуратори от 14 до 17,5мм. По- голям не ти трябва. Най- много да му смениш жигльорите ако не ти работи добре. Ако работи добре двигателя не го пипай, няма да го направиш да бяга повече. Ауспуха ако е запушен мотора няма да иска да върви, трудно ще пали, ще е като спънат. Най- вероятно нямаш проблеми със запушен ауспух, ауспух не се запушва ей така, така че не се шашкай за това. Мигачите, вземаш мултицета и търсиш проблема къде е.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X