Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Със какви горива караме колите си?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Със какви горива караме колите си?

    На един от моторите забелязах също че с бензин от Шел рейсинг или там както се казваше ,при старт удря прекъсвача до 4 предавка,с нормален бензин 95 примерно до 2 в най добрия случай до 3 ...дали върви повече не мога да преценя,там 50 стотни не ги различавам.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • От: Със какви горива караме колите си?

      Аз пък наобратно, сипвал съм скъпи нафти не веднъж, никога не съм усещал икономия. За вървежа ясно, моята тухла четворка не е за гонки.
      Виден столичен ихтиолог

      Коментар


      • От: Със какви горива караме колите си?

        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
        ...при старт удря прекъсвача до 4 предавка
        Абе, какво ги правите тия коли?

        п.п. а, то било мотор. Сигурно е нормално.

        Коментар


        • От: Със какви горива караме колите си?

          Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
          ....Сравнено с Магарешки.......
          Сравнено с магарешката нафта което и да е гориво сипано където и да е в мамковината е 10-пъти по качествено


          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • От: Със какви горива караме колите си?

            На моята малолитражка зареждам газ на бензиностанция Асет (или идея си нямам как се казва ) на симеоновско след зоопарка. Сравнено с шел при еднакъв всекидневен маршрут -съм с 1-1,5л надоло , и е с 10ст по евтина .

            Коментар


            • От: Със какви горива караме колите си?

              Абе имаше една тема преди че скъпата нафта е само за глупаци пък то кво излезна.
              На петрол скъпата нафта ми дава най добър разход.
              На шел е една идея по пъргава колата.
              Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

              Коментар


              • От: Със какви горива караме колите си?

                Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                Абе имаше една тема преди че скъпата нафта е само за глупаци пък то кво излезна.
                ... че не случайно плацебо-ефектът си има име и много сложна методика за елиминирането му при изследвания.

                Коментар


                • От: Със какви горива караме колите си?

                  Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                  Абе имаше една тема преди че скъпата нафта е само за глупаци пък то кво излезна.
                  На петрол скъпата нафта ми дава най добър разход.
                  На шел е една идея по пъргава колата.
                  Няма констипация.
                  Просто при някои мотори има значение качеството на горивото, при други не.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • От: Със какви горива караме колите си?

                    И с бензиновата Мазда и с дизеловият Джип съм пробвал от най-скъпото гориво (обикновено - по два пълни резервоара за експеримент, пълнени от резерва за по-малко влияние на 'старото' гориво), до най-евтиното...
                    С точна статистика... Всичко това - по обичаен, редовно пътуван извънградски маршут с обща дължина около 1000-1100км...
                    Разлика за мен няма.. Според статистиката - също...
                    Да, винаги има отклонения в разхода - дали поради насрещен или страничен вятър, дали поради различен трафик, но са в рамките на обичайното (т.е. разлика, която се получава и с един и същ тип гориво)..
                    На Марешки била лоша нафтата? Ами последните десеттина резервоара са само от него... Спокойно си зареждам във Варна и правя обиколка например Варна-София-Петрохан-Берковица-Варна и на резерва - обратно на евтината бензиностанция...
                    Това с лоша нафта би ли станало? Като е лоша нафтата някой нещо доказал ли е? И то при факта на многократният натиск от 'големите' и многократните проверки точно на него...
                    Между другото аналогичен разход ми даваше и с най-скъпата норвежка нафта (отново заредена от 'крайна резерва')...
                    Та общо взето - карайте си колите и стига се филмирахте как с едното гориво получавате поне стотина коня отгоре, как с 'чужда нафта' колата връща гориво, и стига мрънкахте 'как сме прекарани'
                    Който има съмнения - проба и в лабораторията...
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • От: Със какви горива караме колите си?

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Няма констипация.
                      Просто при някои мотори има значение качеството на горивото, при други не.
                      Казано по друг начин : някои мотори не понасят некачествено гориво, други "преглъщат" и него.

                      Ма то е като при животните - едни обичат и помия и вратна пържола с гарнитура , на други - първото не им понася
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • От: Със какви горива караме колите си?

                        Няма как марешката нафта да е много по-калпава. Няма откъде да я вземе различна.

                        А пък оборотът му е голям и няма условия за втасване на място.

                        Коментар


                        • От: Със какви горива караме колите си?

                          Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                          Аз пък наобратно, сипвал съм скъпи нафти не веднъж, никога не съм усещал икономия. За вървежа ясно, моята тухла четворка не е за гонки.
                          Как казах усещам икономия,за вървежа при дизелите не усещам разлика, Галопера си върви еднакво,комънрейла дава цял литър и малко надолу,той пък със всяка нафта си върви много добре,особено на дълго
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • От: Със какви горива караме колите си?

                            Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                            Сравнено с магарешката нафта което и да е гориво сипано където и да е в мамковината е 10-пъти по качествено
                            Това ми е много интересно как е измерено. Защото съм карал с нея, когато ми е удобно да зареждам и съм карал със скъпите нафти от другите бензиностанции. Разлика не съм усетил кой знае каква. Икономия не съм засичал. Това на съвременен дизел.

                            Според досегашния ми опит по-скоро подкрепям мнението на Ясен:

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Няма как марешката нафта да е много по-калпава. Няма откъде да я вземе различна.

                            А пък оборотът му е голям и няма условия за втасване на място.
                            Понякога съм усещал разлика в нафтата, но на Марешки не съм имал оплаквания засега. Преди време помня, че с нафта от Еко стар дизел с не добре настроена помпа (пускаше много нафта) пушеше по-малко и работеше може би една идея по-тихо. Веднъж заредих от скъпата нафта на Лукойл и усетих може би по-тиха работа на друг стар дизел (Тойота 98 година).

                            Друго, което съм забелязал е, че скъпата нафта ми мирише малко на BDC.

                            Най-много разлика съм усещал при високооктановите бензини. За шелския рейсинг имам подобни впечатления като Ronin. По-добро ускорение, не съм пробвал прекъсвача Друг пример - на Еко високооктановия бензин не върви. Достатъчно, за да се усети. На Марешки вървеше доста добре.

                            При Марешки съм имал подозрения за количеството, но реално не съм правил нарочна проба, та не мога нищо да твърдя.
                            Последно редактирано от nissan_gr; 27-05-19, 11:13.

                            Коментар


                            • От: Със какви горива караме колите си?

                              Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
                              Това ми е много интересно как е измерено. Защото съм карал с нея, когато ми е удобно да зареждам и съм карал със скъпите нафти от другите бензиностанции. Разлика не съм усетил кой знае каква. Икономия не съм засичал. Това на съвременен дизел.

                              Според досегашния ми опит по-скоро подкрепям мнението на Ясен:



                              Понякога съм усещал разлика в нафтата, но на Марешки не съм имал оплаквания засега. Преди време помня, че с нафта от Еко стар дизел с не добре настроена помпа (пускаше много нафта) пушеше по-малко и работеше може би една идея по-тихо. Веднъж заредих от скъпата нафта на Лукойл и усетих може би по-тиха работа на друг стар дизел (Тойота 98 година).

                              Друго, което съм забелязал е, че скъпата нафта ми мирише малко на BDC.

                              Най-много разлика съм усещал при високооктановите бензини. За шелския рейсинг имам подобни впечатления като Ronin. По-добро ускорение, не съм пробвал прекъсвача Друг пример - на Еко високооктановия бензин не върви. Достатъчно, за да се усети. На Марешки вървеше доста добре.

                              При Марешки съм имал подозрения за количеството, но реално не съм правил нарочна проба, та не мога нищо да твърдя.
                              Ми не е измерено а е субективно усетено.
                              При външна температура -5С зареждах бензин в голямо шише от минерална вода от Магарешки в Кайсиева Ракия.
                              Момчето зема че се Обърка и сипало нафта
                              Ми нещо полутечно с консистенция на олио и непрозрачно
                              Ем предполагам резервоарите са на по топличко.


                              Land Rover Discovery II, V8 4.0
                              VW Golf VI variant
                              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                              Коментар


                              • От: Със какви горива караме колите си?

                                От полската нафта и аз съм забелязал намаляване на разхода с около литър. Сигурно има значение и че е много равно там, но наварата пада на 7,2-7,4 (по борд компютър) при 8,4-8,6 нормално. За вървене не мисля да има разлика.
                                [SIGPIC][/SIGPIC]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X