Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Със какви горива караме колите си?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Със какви горива караме колите си?

    Ясене, то ако пътя е толкова разбит, че да ти носи 10% разлика в разхода, дупките ще са най-малкия проблем /освен ако не си намираме шарнири и амортисьори за без пари/. На едно и също возило, по едни и същи улици, аз и жена ми правим 50% разлика в разхода. От задкормилното ще да е.
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • #92
      От: Със какви горива караме колите си?

      Аз и бащата на резервоар

      аз 250 мили
      Той 450

      Разликата е в стелките вътре и моя е малко по-черен,аз сменям задни гуми на смяна и половина на маслото,айде 2 да е,той с години ги търкаля,как става идея нямам
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #93
        От: Със какви горива караме колите си?

        Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
        Ясене, то ако пътя е толкова разбит, че да ти носи 10% разлика в разхода, дупките ще са най-малкия проблем /освен ако не си намираме шарнири и амортисьори за без пари/. На едно и също возило, по едни и същи улици, аз и жена ми правим 50% разлика в разхода. От задкормилното ще да е.
        Ще се изненадаш колко малко разбит път докарва 10% преразход. Ако намаляш на дупките - и повече ама там обикновено просто се кара бавно, та става икономия.

        А със жената - не сте случили на жени. Моята, дето се казва като твоята, на колите прави 25% отгоре разход. И все не вървят, а аз не смея да и дам в ръцете кола над 100кс.

        Коментар


        • #94
          От: Със какви горива караме колите си?

          Общо взето разбитият път действа на разхода като градското каране. Ако не намаляваш, разходът се измества в посока ремонт на ходова част, гуми и раздрънкано купе.

          За протокола - аз намалявам

          Коментар


          • #95
            От: Със какви горива караме колите си?

            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
            Това е едната причина.... Втората, не по-маловажна е лошата инфраструктура и пренасищането с пътни знаци и ограничения...
            Когато за 10км намаляваш десет пъти от 90 на 60 или 40км/ч, това не може да не се отрази на разхода...
            От друга гледна точка - дори и при хълмист терен можеш да направиш много нисък разход ако не се налага да използваш спирачката...
            Те това със знаците е истината (дразни много освен ,че вдига разхода),съвкупност със дупки и кофти асвалт......
            Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

            Коментар


            • #96
              От: Със какви горива караме колите си?

              Ей тук бях пуснал графиките от камерата/GPS за скорост и профил на пътя при движение в България и в чужбинско... https://www.toyotabg.eu/viewtopic.ph...361&start=1352
              Предполагам графиките нямат нужда от обяснение...
              И ясно показват защо тук 'горивото ни е кофти и колата гори повече'
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #97
                От: Със какви горива караме колите си?

                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                ... аз сменям задни гуми на смяна и половина на маслото,айде 2 да е,той с години ги търкаля,как става идея нямам
                Е, как да става ?! Като усетиш твърдо под теб и бързаш да му се нарадваш.

                Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
                Общо взето разбитият път действа на разхода като градското каране. Ако не намаляваш, разходът се измества в посока ремонт на ходова част, гуми и раздрънкано купе.

                За протокола - аз намалявам
                Никога не намалявам защото всъщност е по-евтино. Като видя дупки и давам газ, ако е възможно. Завишените жедневни експлоатационни разходи от намаляване (спиране) и тръгване надхвърлят тези за ремонтите на ходовата част.
                И да повторя, колкото и вандалско да звучи, не намалявам а давам газ, ако ситуацията позволява, щото спестяваш разходи от горива, спирачки и време.
                Доста време продавам авточасти. Тези които си пренасят на ръце автомобилите през дупките обикновено все някой шарнир им хлопа, без значение от марката, а аз почти не съм сменявал шарнири, при положение, че до преди пет години минавах 80-100км ежедневно градско.
                45 000км карам Мусото пак така градско и горско, като с около 50 се качвам и по бордюри които отделят трамвайни линии във височина (както и да звучи това), и още не съм сменил нищо по ходовата част (с изключение на амортисьорите), въпреки че съм купил всичко още като го взех.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #98
                  От: Със какви горива караме колите си?

                  Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                  Никога не намалявам защото всъщност е по-евтино. Като видя дупки и давам газ, ако е възможно. Завишените жедневни експлоатационни разходи от намаляване (спиране) и тръгване надхвърлят тези за ремонтите на ходовата част.
                  И да повторя, колкото и вандалско да звучи, не намалявам а давам газ, ако ситуацията позволява, щото спестяваш разходи от горива, спирачки и време.


                  Веднъж смених два предни амортисьора заради дупка. Единия ми го платиха застрахователите, другия не, но го смених, за да са еднакво нови. Бяха по 550 лева единия. 1100 лева разлика от икономия на гориво за улица Луи Айер нямаше да реализирам. Дори без да си смятам разходите за труд, разправиите, нервите, времето и таксито от и до сервиза.

                  Друг път две гуми по 450 лева едната.

                  Веднъж ми се наложи да ходя да помагам да сменяме гума в дъжда заради дупка до Южния парк. После се оказа, че и другата е заминала. Пак горе-долу по толкова пари бяха.

                  Намалявам си.
                  Последно редактирано от nissan_gr; 16-05-19, 14:28.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Със какви горива караме колите си?

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    И да повторя, колкото и вандалско да звучи, не намалявам а давам газ, ако ситуацията позволява
                    Защо да е вандалско? Това е правилният начин за преминаване на дупка, която не можеш да избегнеш (подплатено от физичните закони )...
                    Най-лошият вариант е да влезеш в дупка с натиснати спирачки - тогава може не само да скъсаш гума, но и да скъсаш окачване...
                    Разумният вариант ако не можеш да намалиш достатъчно при голям трап е да отпуснеш напълно спирачката метър-два преди дупката, за да може окачването да се 'разгъне' и намали усилието върху гумата. Подаването на газ в този момент помага още повече на процеса. Също така влязлата в дупка гума при натисната спирачка създава допълнителни трудности за излизането си, докато натиснатата газ се опитва да я завърти и 'изхвърли' от дупката...
                    Преминаването на дупка само от леви/десни гуми също си има специфика - завърташ волана в последния момент в посока дупката (и в никакъв случай - в обратна посока) - така автомобилът се накланя в посока на 'здравия асфалт', а гумите, преминаващи дупката са много малко натоварени (окачването също е максимално разтоварено)...
                    Но да - при такова каране най-натоварени са амортисьорите, защото все пак те трябва да отработят рязкото разгъване и сгъване при преминаване на дупката...

                    Обаче това не променя факта, че води до повишен разход - колкото и да е малко, те кара да промениш режима на шофиране, което води до превишен разход... Загряването на амортисьорите също е загубена енергия
                    Последно редактирано от slowtraveler; 16-05-19, 15:03.
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • От: Със какви горива караме колите си?

                      Ако автомобила е на 18-20" или джипа на 19-22" асфалтово ориентиран с газови амортисьори с високо налягане е нормално да има щети при скок в дупки, но за това хората имат глави, за да ги полз(у)ват който както може.
                      Аз съм преценил, че мойто градско каране е офроуд според нормалните стандарти и съм си организирал автомобил с който въобще да не се натоварвам с мисълта от къде точно да мина и после да псувам всички от ГЕРБ до БСП и обратно. Много по-лесно ми е да се адаптирам според ситуацията вместо да мрънкам и да чакам след 20-30г градската среда да ми е идеална, и то евентуално.

                      P.S. Всеки който кара Ендуро в гората знае, че като има дупки просто даваш газ и ги прелиташ, а ако върнеш газта може да се метнеш някъде или поне ще подскачаш по-бавно и повече.
                      Това е и същата чисто практична причина 20г да карам ендуро в града.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • От: Със какви горива караме колите си?

                        Съгласен съм с техниките за преминаване през дупка, дори има още един малък трик - да пипнеш лекичко газта точно преди препятствието (на излизането от дупката или ако е бабуна, а не дупка), за да олекне още малко предницата, след като вече си пуснал спирачката.

                        Но понякога тия техники не са достатъчни.

                        П.П. Видя сега, че и подаването на газ е описано, пропускът е мой.

                        Коментар


                        • От: Със какви горива караме колите си?

                          Първоначално публикуван от iszs Преглед на мнение
                          Някой ползва ли тези масла от нашия форум партньори,AMSOIL 5W-50 Signature
                          Май обърках темата ,сега видях ,че темата е само за горива
                          Аз съм ползвал и ползвам, също и не мисля да вземам друга марка масло занапред, поне за личния автомобил.

                          Коментар


                          • От: Със какви горива караме колите си?

                            Сипах за проба един резервоар АВИО ДИЗЕЛ на Еко. По борд компютър разхода падна с 0.6 л на сто. Сравнено с Магарешки.
                            Същия разход се задържа и с Екто Дизела на Лук Ойл.
                            Мощността на колата, ускорението и т.н. се усещат драстично.
                            На стоте километра излиза малко по-скъпо, но ако това ми спестява ДПФ филтъра и амортизация на двигателя...... Преживява се!!!
                            АИГ-Заваряване ООД
                            Производител на заваръчни апарати "DEL"
                            http://www.aigwelding.com
                            0889 522 036

                            Коментар


                            • От: Със какви горива караме колите си?

                              Често пътувам до Бургас и тествах евтино и скъпо гориво та Т3 Каравеле 1.6. С дизел за 2.35 минавам повече километри отколкото с дизел за 2.15.
                              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                              Коментар


                              • От: Със какви горива караме колите си?

                                От месец насам на три мои дизела тествам г форс нафтата мисля се казваше на Газпром .Цената е 2.50 лв.-2.55 лв. в зависимост къде се намира бензиностанцията.

                                Със сигурност разхода падна от 0.5 до 1 литър на 100 км.

                                Галлопера който под 10/100 км за 10 години не е слизал никога,онзи ден даде 8.6 л/100

                                Вчера беше 9.1 /100 за 600 км.смесено градско извън града

                                Транзита преди 7.2-7.8 сега с тази нафта 6.2-6.5

                                Като ударя чертата финансово,файда за мен нулева.Но разлика има в разхода и не е мит.
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X