Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Със какви горива караме колите си?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Със какви горива караме колите си?

    Първоначално публикуван от ivied
    ... а моите наблюдения (за БГ не коментирам) са, че от 10 души закупили нов автомобил - 1 ще си смени маслото на 10.000 км. останалите на колкото пише в книжката (т.е. на повече)... или 10 %.
    Стига за маслата! За горива е темата.

    Коментар


    • #77
      От: Със какви горива караме колите си?

      Когато разходите за гориво са толкова голям процент от удоволствието да се возиш,много е логично да ти се привиди конспирация в качеството на горивата-няма как да са от добритеНякои помнят,90-те години колко струваха бензина,дизела,газта,под 25% от сегашните цени.Аз проблем с горивата нямам,по-скоро с качеството на храната.Ама не е задължително да ям,ако искам.Имам избор.А и всеки има възможност да избира,да слиза ли понякога от колата,или да си кара и мрънка,а парите му да излитат през аспуха

      Коментар


      • #78
        От: Със какви горива караме колите си?

        krassitch

        На времето газката и москвича горяха всичко , включително и вода и корселин. Но сега с тези компресии ( Топлина машина), всичко е изпилено до край.Целия двигател е в екология, егр, фап, дпф катализатори. Обаче лукоила като набримчат рандемана, двигателя става целия в нагар, а киселините мамата на всичко.
        Модерните двигатели имат много по високи изисквания за горивото.

        И с храната е същото, преди 30г ( 1990) ядях всичко, пържено люто. Сега само да го погледна и получавам киселини.

        Коментар


        • #79
          От: Със какви горива караме колите си?

          Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
          krassitch

          На времето газката и москвича горяха всичко , включително и вода и корселин. Но сега с тези компресии ( Топлина машина), всичко е изпилено до край.Целия двигател е в екология, егр, фап, дпф катализатори. Обаче лукоила като набримчат рандемана, двигателя става целия в нагар, а киселините мамата на всичко.
          Модерните двигатели имат много по високи изисквания за горивото.

          И с храната е същото, преди 30г ( 1990) ядях всичко, пържено люто. Сега само да го погледна и получавам киселини.
          Точно поради и изброените от теб причини винаги съм имал поне един дърт всичкояд, какъвто имам и в момента, че през годините съм се нагледал на мрънкащи и недоволни хора при майсторите с които работех.

          ... а относно стомаха, да си се замислял, че освен всичко, сега е и с 30г по-възрастен ?!
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #80
            От: Със какви горива караме колите си?

            Първоначално публикуван от Filo Преглед на мнение
            За Руския петрол си прав. Рафинерията в Бургас отдавна не работи само с руски петрол обаче.
            Както се вика "а дано, ама надали "
            Така викаха и тези на петролопровода дружба , или поне не очакваха такова количество хлороводороди - освен че апаратурата е леш, екологията отиде.

            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            Точно поради и изброените от теб причини винаги съм имал поне един дърт всичкояд,
            Супер, ама друг е въпроса. Ония от горе ни натискат с екология, а от долу лукойла ни ХХЛ с качеството на горивото.

            Коментар


            • #81
              От: Със какви горива караме колите си?

              Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
              ...
              Супер, ама друг е въпроса. Ония от горе ни натискат с екология, а от долу лукойла ни ХХЛ с качеството на горивото.
              И поради тези причини административната ситуацията у нас ще е според това, чии пари ще текат повече към момента, тия дето Вальо Златев ги хвърля директно, или чакалъка дето остава от европарите.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #82
                От: Със какви горива караме колите си?

                Тъкмо в един друг форум отново захапахме тази тема за горивата...
                Един и същ автомобил, един и същ товар, един сезон, едно масло, и над 11х.км за 20 дни...
                Зареждане в България, Словакия, Полша, Естония, Финландия, Русия, Норвегия, Швеция, Германия, Унгария.....
                Разходът в България е най-висок, независимо от това с българско или чуждо гориво е... С българското гориво зад граница разходът намалява
                Най-нисък разходът с полска нафта по равната прибалтика. В равна Финландия разходът с почти литър нагоре... Пък вие си мислете, че проблемът е в горивото...
                Първият отчет - българско гориво в България, вторият - българско зад граница Останалите - из Европата със спазване на ограничения, дефанзивно 'мързелешко' каране и т.н... До последния отчет - отново в БГ
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:fuel.jpg
Прегледи:1
Размер:14.8 КБ
ID:5814081
                Не съм имал проблеми с нашенският дизел в последните 7-8г. И бензин в последните 15г...
                Та какво толкова ви притесняват българските горива - не знам...
                Преди 4-5г излизам от БГ към Гърция с български бензин - разходът рязко спадна... Връщам се в БГ с гръцкия бензин - разходът рязко се качи след преминаване на границата Сигурно е от въздуха, а не от горивото

                П.С. ако прочетете докладите за авиационни произшествия в България с малки самолетчета, в някои от тях има и анализи на бензин А-95, зареждан от бензиностанции тук... Ами отговаря на стандарта, само дето понякога има някой друг боклук в резервоара (вероятно заради катастрофата/произшествието)...
                Последно редактирано от slowtraveler; 15-05-19, 14:05.
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #83
                  От: Със какви горива караме колите си?

                  За въздуха не знам, но съпротивлението на настилката вероятно оказва влияние.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Със какви горива караме колите си?

                    Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
                    За въздуха не знам, но съпротивлението на настилката вероятно оказва влияние.
                    По скоро на родна територия карат като джигити
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #85
                      От: Със какви горива караме колите си?

                      Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
                      За въздуха не знам, но съпротивлението на настилката вероятно оказва влияние.
                      Би ли пояснил какво е туй нещо? Съпротивлението на настилката де, и как се проявява?
                      Нещо пирони ли изкачат от нея?

                      Коментар


                      • #86
                        От: Със какви горива караме колите си?

                        Ако караш по път пълен с дупки и по идеална пътна надтилка, разлика ще има, ама не вярвам да е фрапираща. Разликата в разхода идва от “джигит”. А джигита идва от ... в подписа ми е.
                        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                        Коментар


                        • #87
                          От: Със какви горива караме колите си?

                          Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                          Ако караш по път пълен с дупки и по идеална пътна надтилка, разлика ще има, ама не вярвам да е фрапираща.
                          Фрапираща, фрапираща - има-няма 10% са от настилката.

                          Чети си пак подписа и виж откъде идва разбитата настилка.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Със какви горива караме колите си?

                            Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
                            За въздуха не знам, но съпротивлението на настилката вероятно оказва влияние.
                            Тук там може да има и такова нещо по нашите пътища, но на някои по-натоварени места асфалтът е като полиран. Загледан под ъгъл чак лъщи. Като натиснеш спирачка, на ABS ще му изпаднат клапаните от тракане.
                            При по-рязко потегляне, дори с по-обикновен автомобил, ESP не спира да свети все едно е пе'стин коня...
                            Та повишеният разход по нашите земи едва ли е от съпротивление на пътната настилка. Теорията на Ясен за тежестта на крачето като че ли е най-близо до истината.
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар


                            • #89
                              От: Със какви горива караме колите си?

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              По скоро на родна територия карат като джигити
                              Това е едната причина.... Втората, не по-маловажна е лошата инфраструктура и пренасищането с пътни знаци и ограничения...
                              Когато за 10км намаляваш десет пъти от 90 на 60 или 40км/ч, това не може да не се отрази на разхода...
                              От друга гледна точка - дори и при хълмист терен можеш да направиш много нисък разход ако не се налага да използваш спирачката...
                              Последно редактирано от slowtraveler; 15-05-19, 21:16.
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Със какви горива караме колите си?

                                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                                Това е едната причина.... Втората, не по-маловажна е лошата инфраструктура и пренасищането с пътни знаци и ограничения...
                                Когато за 10км намаляваш десет пъти от 90 на 60 или 40км/ч, това не може да не се отрази на разхода...
                                Факт, безспорен
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X