Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Със какви горива караме колите си?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Със какви горива караме колите си?

    Първоначално публикуван от iszs Преглед на мнение
    На новите коли нарочно обслужването за масло е на 30 хиляди кой се хване
    Аз съм се "хванал" от 2012 така. Пасат, в момента на 280 хиляди, смяна на маслото на всеки 30 хиляди. Тигуан на 80 хиляди също така. Шкода на 38 хиляди и тя така. Та би ли ми обяснил какъв е проблема?
    П.С. Смяната на маслото и филтрите на шкодата на 30 хиляди беше около 300 лева.
    יעבור
    «И това ще мине»

    Коментар


    • #32
      От: Със какви горива караме колите си?

      За 7 години ако си направил 280 хиляди. Това грубо прави по 40 хиляди на година, тоест си влизал всяка година за смяна на масло и филтри, но явно си карал много извънградско/магистрално. По този начин и половин милион ще изкара пасата без проблем.

      Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
      Аз съм се "хванал" от 2012 така. Пасат, в момента на 280 хиляди, смяна на маслото на всеки 30 хиляди. Тигуан на 80 хиляди също така. Шкода на 38 хиляди и тя така. Та би ли ми обяснил какъв е проблема?
      П.С. Смяната на маслото и филтрите на шкодата на 30 хиляди беше около 300 лева.

      Коментар


      • #33
        От: Със какви горива караме колите си?

        Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
        Аз съм се "хванал" от 2012 така. Пасат, в момента на 280 хиляди, смяна на маслото на всеки 30 хиляди. Тигуан на 80 хиляди също така. Шкода на 38 хиляди и тя така. Та би ли ми обяснил какъв е проблема?
        П.С. Смяната на маслото и филтрите на шкодата на 30 хиляди беше около 300 лева.
        Проблем няма освен ,че маслото ти на 30 000 хкм. вече не е масло ,мойта астра започна да харчи масло на 580 000 при положение ,че заводско и даваха живот 450 000 . Сменяй си на 30 000 хилади но колко ще изкара....,виждал съм живи дизели на 1500 000 километра без ремонт ,но сменят масло на 8000 защото дизела държи по висока компресия и маслото буквално става на чорба . Но всичко е относително ,ако караш малко Ясен е прав колата ще я изхвърлиш защото ще е морално остаряла ,а не щото не може да и направиш два три основни ремонта
        Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

        Коментар


        • #34
          От: Със какви горива караме колите си?

          Много ми е интересно едно нещо- какво е положението с биокомпонента в горивата за сухопътния транспорт?


          Задължително......или благопожелателно?
          Четем -задължително...то много неща са задължителни.
          https://bpga.wordpress.com/tag/%D0%B...%D0%B0/page/4/


          ...после "Публикувано във факти.бг: Изхождайки от положителния опит в някои европейски държави – например Австрия и Германия, Българската петролна и газова асоциация предлага чрез промяна в режима през зимния период да се спре влагането на биодобавка, тъй като тя е двойно по-скъпа спрямо цената на самото гориво. Това може да стане, без да се нарушава общото задължение на България в изпълнение на своите цели за влагане на биокомпоненти, произтичащи от европейското законодателство. Това съобщиха от Българската петролна и газова асоциация (БПГА)."...пляс. Хм,само за зимния .Те може и отдаавна да са го сторили.


          Гледам статистиките на Infineum от Winter Diesel Fuel Survey
          https://www.infineuminsight.com/reso...urvey-history/
          https://www.infineuminsight.com/medi...6-13032017.pdf
          https://www.infineuminsight.com/medi...0-14112018.pdf


          ...и се оказва,че и у Европейския съюз не всички са стриктни ( а и процентите варират -от нула(?),хе...до осем .Хубаво де,нали има там минимум..колко трябва да е към настоящия момент-6 ли ,7% ли беше?).
          Та види се как при по-високо ниво на FAME съответства (както отдавна се знае) по-нисък резултат на HFRR теста (демек по-добре смазва нафтицата). А там,където FAME (биодизел) липсва, то производителят или търгoвецът (ако е благоволил !) е третирал нафтата с необходимите добавки да покрие стандарта. Интересно в България аджеба как е положението (не присъства в изследването) и колко е % биокомпонент ,ако изобщо го има...а оттам и колко добре смазва предлаганата на пазара нафта.Защото ако го има БД дори при 2% и нагоре може да не се притеснява човек за мазилните качества на горивото ...


          Хубаво,ама и много БД в горивото не е на хубаво...и туй отдавна е забелязано,та са въвели отдавна нарочни изисквания към маслата при работа с "нечист" дизел...То и впръскването,и горенето при нафта с биокомпонент леко друго,та и добавките към нафатата са нарочни заради биосъставката...Оттам пък не е добре потребителят да прави упражнения с пазарски добавки към вече "заводски" третирано гориво (неприятни и неочаквани взаимодействия..като с някои аптечни илачи).То и качеството на самия влаган биодизел е мистерия.Въобще -веселба.


          Това,че сярата има отношение към смазването в горивовпръскващата система е много упорит мит и ще е...Обаче:
          -сярата няма особено отношение към смазването в системата поради липса на условия за това
          -в процеса на премахване на сярата в рафинерията си отиват или променят и азотните съединения,благоприятстващи мазилната функция
          -обратно добавени съединения на сярата в "сухата" нафта не подобряват (очаквано) почти нищо...обаче с добавянето на някои азотни съединения се възстановяват мазилните свойства на "сухата" нафта до нормални нива.


          Третирането на ULSD не е задължение на рафинерията,доколкото знам(макар и да предлага готово,третирано с добавките гориво). Търговецът,предлагащ горивото на крайния потребител , е отговорен за това горивото да съответства на стандартите.А тука вече съвсем тъмна работата кой , какво и дали постоянства.

          Първоначално публикуван от iszs Преглед на мнение
          ...виждал съм живи дизели на 1500 000 километра без ремонт ,но сменят масло на 8000 защото дизела държи по висока компресия и маслото буквално става на чорба .
          Не е затова...

          Коментар


          • #35
            От: Със какви горива караме колите си?

            Често проблемът на колите са собствениците.

            Има хора, които идея си нямат нито от химия, нито от физика, нито от инженерните науки, намесени в разработката и правилната експлоатация на колите. Но пък нямат капка съмнение, че няма как да не знаят по-добре от инженерите, физиците и химиците. И вместо да ползват препоръките на същите тия инженери, са готови да налеят всяка гадост, дето им препоръча всеки селски или квартален Бай Специалист, който последно е чел половин заглавие в спортен вестник, когато още е имало такива. Някак си няма как той да не знае повече от всички тия инженери, физици и химици с техните дипломи от реномирани университети. Щото той е открил истината не точно във виното, амо по-скоро в ракията с още няколко квартални философи, а не в някакви си учиверситети. На него и политиката му е ясна също, и икономиката, и цялото миросдание. И футбола по го разбират от Бербатов и Гуардиола. Просто на ония разглезени връзкари им ги тикат тия пари в ръцете.

            Понякога е удачно да се вземе предвид мнението на някой като Ясен, особено ако човек си даде сметка колко време се стои в университет и какво количество книги и въобще конкретна информация се поема там по съответната специалност.

            Често същите тия конспираторски коли, дето маслото им се сменя на 30 хиляди километра, за да се чупят по-рано, дават сигнал за смяна на 5, 6, 7 хиляди в зависимост от начина на каране и разстоянието на придвижване и температурата на работа примерно. Както посочи Търтей малко по-горе. Тогава пак ли на 12 хиляди трябва да се сменя маслото? Щото тогава искат да ни прецакат с честа смяна и да ни вземат парите?
            Последно редактирано от nissan_gr; 12-05-19, 00:43.

            Коментар


            • #36
              От: Със какви горива караме колите си?

              А за кое, интересно е
              Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

              Коментар


              • #37
                От: Със какви горива караме колите си?

                Честата смяня е личен, и според мен, правилен избор
                Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

                Коментар


                • #38
                  От: Със какви горива караме колите си?

                  В друга тема споменаваха за тази поддръжка на 30000 , с цел да се развалят много по рано
                  Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Със какви горива караме колите си?

                    Първоначално публикуван от iszs Преглед на мнение
                    Честата смяня е личен, и според мен, правилен избор
                    Естествено, че е личен избор. Има някаква логика да е правилен, дава някаква допълнителна сигурност. Аз също сменям маслото по-често от предписаното, обикновено доста. Въпросът е колко е необходимо. В Америка хората носят маслата за тестове в лаборатории и имат идея колко се връзват нещата. Аз също бих го направил, ако има къде да стане на разумна цена и с някаква гаранция за качество на резултата. Предполагам би се видяло колко влияе горивото на качествата на маслото. Но докато не се направи, най-смислени остават мненията на хората със съответните познания. Особено по въпросите с добавките в маслото и в горивото.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Със какви горива караме колите си?

                      Абе в Америка смяна на масло на вашите кубици моторетки е $19.99. За 3 бири пари какво да му мислиш. Иначе на V8 синтетичното масло със все филтъра ми е $80.00. Като ви слушам какви цени обявявате... да не си го наливате и в багажника това масло?!
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • #41
                        От: Със какви горива караме колите си?

                        Първоначално публикуван от tabu_bg Преглед на мнение
                        За 7 години ако си направил 280 хиляди. Това грубо прави по 40 хиляди на година, тоест си влизал всяка година за смяна на масло и филтри, но явно си карал много извънградско/магистрално. По този начин и половин милион ще изкара пасата без проблем.
                        Аз въртях по около 60 хиляди на година, сега сина по-малко. Но това вече е бягане по тъча, извинявай. Първо който се е"хванал", после - ама то може, ама само ако караш магистрали-извънградско.
                        יעבור
                        «И това ще мине»

                        Коментар


                        • #42
                          От: Със какви горива караме колите си?

                          Първоначално публикуван от iszs Преглед на мнение
                          Проблем няма освен ,че маслото ти на 30 000 хкм. вече не е масло ,мойта астра започна да харчи масло на 580 000 при положение ,че заводско и даваха живот 450 000 . Сменяй си на 30 000 хилади но колко ще изкара....,виждал съм живи дизели на 1500 000 километра без ремонт ,но сменят масло на 8000 защото дизела държи по висока компресия и маслото буквално става на чорба . Но всичко е относително ,ако караш малко Ясен е прав колата ще я изхвърлиш защото ще е морално остаряла ,а не щото не може да и направиш два три основни ремонта
                          Колкото изкара, толкова. За мен 300 хиляди си е напълно нормално.
                          יעבור
                          «И това ще мине»

                          Коментар


                          • #43
                            От: Със какви горива караме колите си?

                            Пише си го в упътването на моя Холцваген: ако караш предимно извънградско 30000 км лонг лайф 5в30, ако градско 10000 км.

                            Не е при мен от нов но на 210000 реални 60000 при мен и двигателя 1.6 дизел грижи няма.
                            Land Rover Discovery II, V8 4.0
                            VW Golf VI variant
                            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                            Коментар


                            • #44
                              От: Със какви горива караме колите си?

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Ела да ги видиш нов внос от Италия Опел Инсигния и Алфа Ромео и двете със затегнали GTD мотори . На инсигнията коляновия вал на нищо не прилича и най вероятно няма да го бъде Все едни съвкупности от скапани маслени помпи и увеличени интервали на смяна на маслото . Това коли на 6 - 7 години .
                              Не забравяй, че на тия удължен интервал означава, че или са със заводското масло, или най-много с второ или трето. Това, което видях в разглобен двигател от Италия, мислех, че го има само по снимки в нета. Колата нов внос.
                              Ford Maverick II 2.3 XLT
                              Ford Mondeo MK5

                              Коментар


                              • #45
                                От: Със какви горива караме колите си?

                                Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                                Не забравяй, че на тия удължен интервал означава, че или са със заводското масло, или най-много с второ или трето. Това, което видях в разглобен двигател от Италия, мислех, че го има само по снимки в нета. Колата нов внос.
                                Относително.
                                Въпросния жтд е с дпф и има сензор за качество на маслото.
                                И вади дразнещи съобщения.
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X