Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Със какви горива караме колите си?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Със какви горива караме колите си?

    Кофти дизел частично може да се "излекува" с добавки, ама зависи колко е кофти. За нашенския е съмнително.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #17
      От: Със какви горива караме колите си?

      Първоначално публикуван от iszs Преглед на мнение
      На новите коли нарочно обслужването за масло е на 30 хиляди кой се хване
      Аз съм от тия, дето се хващат.
      Сметката е следната:

      Във фирмен сервиз -
      Смяна на 20 000 км
      Включва масло, филтри маслен, горивен и поленов.
      Загуба на време около 2 часа, цена около 280лв.

      Веднъж се направих на умен и отидох за по-евтино.

      - Докарай я утре сутрин, шъ я оправим.
      Закарах я.
      - Ш'ти звънна, когато е готова, накъде към следобед...
      В 16.30 часа...
      - Идвай!
      Сменени масло и маслен филтър. Следваща смяна след 10 000км, ама
      по-добре след 8 000км. Цена 150лв.

      Първата кола беше на 150 000км, когато я продадох на приятел. В момента
      е на 380 000км .

      Следващата на 290 000 км се въртя през таван и отиде в морга...
      Сегашната е на 120 000 и да чукна на дърво с никоя не съм имал проблеми в двигателя.
      В миналото ще остане, каквито сме били...

      Коментар


      • #18
        От: Със какви горива караме колите си?

        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
        Такава беше мантрата като почнаха да го добавят.
        Освен, че доизгаря лайнаците, и мажел вместо сярата дето вече я нямало.
        Биодизелът действително гори по-добре. Освен това действително разтваря някои смоли които чисто нефтеното гориво не може. Но пък утаява свои боклуци така че ефектът е преходен.

        За мазането вече написах. В ГНП няма хипоидна предавка.

        Първоначално публикуван от iszs Преглед на мнение
        На път съм да си купя чисто нова печка(дизел и ме вълнува тази тема) тъй като темата е с какви горива караме,за да се компенсира или анулира вредното въздействие на некачественото гориво в БГ не е ли добре да се сипват добавки и какви ?(не съм погледнал дали няма подобна тема за добавки)
        Добавката е читаво дизелово гориво в количество 100% към 0% калпаво.

        Теми за добавки има много, но моето мнение на покаял се химик е следното:

        Добавката е в 100% от случаите 100% боклук.
        Горивото е да речем 1% боклук.
        Смесвай ги както си искаш. Резултатът се подчинява на Закона на Освалд за разреждането и няма как да се получи по-малко от 1% боклук.

        Евентуален желан ефект (понякога!) докарват добавките против замръзване. Те пък намаляват другите качества на горивото.

        ----
        п.п.
        Най-добрата нафта за стари дизели в момента я продават в Лидъл по 1.55лв/л - ама за нови не става по цял ред причини.

        Коментар


        • #19
          От: Със какви горива караме колите си?

          Не бих, оставил нов автомобил в сервиз, без да я виждам ,поне през стъклото, освен ако не е ама много-много крайно наложително
          Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

          Коментар


          • #20
            От: Със какви горива караме колите си?

            Повечето коли с дпф си следят маслото и казват когато е за смяна. Това от едно десетилетие насам.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #21
              От: Със какви горива караме колите си?

              За горивото в бг явно няма лек, а човек ако реши да си купи читав дизел от Румъния да речем, във варели, дали би било възможно
              Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

              Коментар


              • #22
                От: Със какви горива караме колите си?

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Повечето коли с дпф си следят маслото и казват когато е за смяна. Това от едно десетилетие насам.
                Е да де ама те според българския автмобилен гений са настроени да чакат почти да се счупи двигателят и тогава да ти кажат да смениш. И заради това на 120000 са гробници.

                Първоначално публикуван от iszs Преглед на мнение
                За горивото в бг явно няма лек, а човек ако реши да си купи читав дизел от Румъния да речем, във варели, дали би било възможно
                Виж закона за акцизите и новините за последните "нелегални бензиностанции" и ще ти стане ясно дали е възможно.

                Впрочем не знам какво сте и се нацупили на нафтата. Тя освен че замръзва понякога други драстични недостатъци няма. При бензините е купон щото често имат нафта в тях (това силно им понижава качествата). Обратното също се случва (малко бензин в нафтата) ама не е кой знае какво.

                Основният начин по който реално мръсна нафта влиза в резервоара са кражбите и препродаването на черно.

                Който иска по-чисто гориво от колонката, ползва пропан-бутан (има само механични замърсители и понякога вода) и метан (май само вода).

                Коментар


                • #23
                  От: Със какви горива караме колите си?

                  Ми не знам. Последно измрънка за масло след има няма 5000 км
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #24
                    От: Със какви горива караме колите си?

                    То е така, всеки си харесва някоя бензиностанция и си зарежда, дали магарешки или Лукойл, един дол дренки, най много да се задръсти филтъра, и да изпука по рано некоя дюза.Май е по важно какво масло се ползва и какво добавяме в него
                    Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Със какви горива караме колите си?

                      Първоначално публикуван от iszs Преглед на мнение
                      какво масло се ползва и какво добавяме в него
                      За добавките в маслото чети по-горе - същото е като добавките в нафтата.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Със какви горива караме колите си?

                        Добре, но все пак маслото е един от компонент от, който най-много зависи износването на двигателя.Извода за мен е по възможност оригинално масло спрямо таратайкатаи смяна на десет хиляди, независимо от всичко
                        Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Със какви горива караме колите си?

                          Първоначално публикуван от iszs Преглед на мнение
                          Добре, но все пак маслото е единствения компонент от, който зависи износването на двигателя.
                          Невярно.

                          Впрочем кога последно си видял автомобил умрял от износване на двигателя?

                          Коментар


                          • #28
                            От: Със какви горива караме колите си?

                            Имам си я даже жал ме е да я върна на вторични, не, че не може да се направи основен ремонт, но определено не е рентабилно (астра 94г.купувана чисто нова)
                            Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Със какви горива караме колите си?

                              Аз лично съм видял 2 автомобила с износени двигатели. Е не бяха умряли напълно, ама пушеха и горяха масло, километрите и двата не си ги знаеха. Иначе по-нагоре в темата видях, че колегата беше писал, че му сменяли филтри и масло за 280 лева. Не каза каква е марката автомобил, но явно за тая марка се минава сравнително тънко.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Със какви горива караме колите си?

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Невярно.

                                Впрочем кога последно си видял автомобил умрял от износване на двигателя?
                                Ела да ги видиш нов внос от Италия Опел Инсигния и Алфа Ромео и двете със затегнали GTD мотори . На инсигнията коляновия вал на нищо не прилича и най вероятно няма да го бъде Все едни съвкупности от скапани маслени помпи и увеличени интервали на смяна на маслото . Това коли на 6 - 7 години .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X