Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Със какви горива караме колите си?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Със какви горива караме колите си?

    Първоначално публикуван от gucko Преглед на мнение
    Може би и аз съм имал такъв, Диско 300тди с 90км/ч и прецизно измерено по Тракия даде разход под 6/100 . Тогава беше 10 годишно.
    Карах 300ТДИ към 120 000 км , разхода се колебаеше около 10/100 . Колата винаги беше подържана в безупречно техническо състояние. Тези 6 литра са научна фантастика.Просто аеродинамиката на гардероб не го позволява.
    Виден столичен ихтиолог

    Коментар


    • От: Със какви горива караме колите си?

      Не е фантастика сватко.
      Данчо го знаеш, и той си има 300тди.
      Той по принцип си кара бабешката(за разлика от мен) и е правил 6,5/100. Това когато е бил някъде на екскурзия, та имало нещо проблем, та карал бавно.
      Иначе казва, че при нормалното му каране на дълго прави около 8.
      Е, гумите са си някакви, а не каймани примерно, размерът е фабричния...
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • От: Със какви горива караме колите си?

        Първоначално публикуван от gucko Преглед на мнение
        Може би и аз съм имал такъв, Диско 300тди с 90км/ч и прецизно измерено по Тракия даде разход под 6/100 . Тогава беше 10 годишно.
        Да бе,тоя разход ще даде при свободно падане от самолет на запален двигател.

        Коментар


        • От: Със какви горива караме колите си?

          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          Ако го няма това или тези приложения,ще знаеш само ако си посветиш част от живота на това,а аз такова време нямам!
          Не случайно,през 4-5 мнения има по едно което оспорва нереално ниските показания.Така дори не се замислям ,има опция при изпуснато нанасяне на зареждане,да бъде отразено и т.н
          Аз сам си правя приложенията. И са много по-добри...
          HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

          Коментар


          • От: Със какви горива караме колите си?

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            Не е фантастика сватко.
            Данчо го знаеш, и той си има 300тди.
            Той по принцип си кара бабешката(за разлика от мен) и е правил 6,5/100. Това когато е бил някъде на екскурзия, та имало нещо проблем, та карал бавно.
            Иначе казва, че при нормалното му каране на дълго прави около 8.
            Е, гумите са си някакви, а не каймани примерно, размерът е фабричния...
            Коле, знам го Данчо.И ти знаеш, че реално имам и аз някакъв опит. Също знаеш ,че си гледам техниката.Тоя туч на цели мостове, ръбат и грозен е доста икономичен за джип.8/100 е постижим разход при определени условия(попътен вятър и наклон).Колкото и бабешката да караш.С оригиналните аспиринчета 205/80/16.
            Виден столичен ихтиолог

            Коментар


            • От: Със какви горива караме колите си?

              Първоначално публикуван от gucko Преглед на мнение
              Може би и аз съм имал такъв, Диско 300тди с 90км/ч и прецизно измерено по Тракия даде разход под 6/100 . Тогава беше 10 годишно.
              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              На моята алфа 155 баща ми докарваше някакъв безумен разход градско.

              Възможно е да е възможно. Аз просто не съм виждал. Случвало се е да тръгнем на път с някой приятел/колега, който колата му е мноооого икономична. И винаги става нещо с колата и не постига хвалбите - все нещо става с колата. Я ново масло , я нов съединитл, я центровката е избЕгала, много насрещен вятър, много сме тежки, много баири по пътя, нЕкоя накладка затяга, синковеца я е карал, всякакви неща съм чувал.


              Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
              Карах 300ТДИ към 120 000 км , разхода се колебаеше около 10/100 . Колата винаги беше подържана в безупречно техническо състояние. Тези 6 литра са научна фантастика.Просто аеродинамиката на гардероб не го позволява.
              Слаб шофьор си. Не се обиждай - и аз съм.

              Коментар


              • От: Със какви горива караме колите си?

                Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                Слаб шофьор си. Не се обиждай - и аз съм.
                Да бе, как да не се обиждам !. То си е обидно. С Д3 същата работа-на хората им гори към 10-11/100, при мен гори 12-14.Има нещо сбъркано в мен самия.

                П.П. Бордкомпютъра лъже с 1-1,5 литра надолу.
                Виден столичен ихтиолог

                Коментар


                • От: Със какви горива караме колите си?

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  Не е фантастика сватко.
                  Данчо го знаеш, и той си има 300тди.
                  Той по принцип си кара бабешката(за разлика от мен) и е правил 6,5/100. Това когато е бил някъде на екскурзия, та имало нещо проблем, та карал бавно.
                  Иначе казва, че при нормалното му каране на дълго прави около 8.
                  Е, гумите са си някакви, а не каймани примерно, размерът е фабричния...
                  И един мормот бута отзад!
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • От: Със какви горива караме колите си?

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Това казвам и аз.
                    Че мери вярно, мери. Но показва глупости съвсем нарочно
                    Историята има и продължение: Тръгваме от Търговище до Слънчев бряг с пълни до капачката резервоари. След кратък престой продължаваме до Пловдив където аз трябва да оставя дъртото ми Волво S 80 2=5д с двг на WV, а съпругата ми с тойотата. Волвото е на 250 000 км, а Тойотата на 20 000 и мало више. Преди стара Загора /тогава нямаше магистрала до Чирпан/ съпругата ми се обажда и казва, че е светнала лампата за резерва на горивото. Спираме на входа от Нова към Стара загора, за да заредим. Макар, че карах Волвото на сервиз за АСК, защото локъ ъп-а не работеше реши да допълня резервоара. Изненадата беше, че Тойотата пое повече гориво от Волвото. БК на Волвото показва 6,6, а на Тойотата 5,6, Звъня на дилъра и вдигам скандал за неверните показания на БК. А оня най-спокойно ми обяснява, че знаят, че не съм първия оплакал се, и че никъде в книжката на Тойотата не пише, че БК или който и да е уред трябва да показва вярно... От дилъра съвсем спокойно ми обясняват, че това не е повод за рекламация и ако искам може да пиша до централата на Тойота, но от това няма да има никакви резултати.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • От: Със какви горива караме колите си?

                      Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                      В смисъл има автомобил, който харчи по-малко от каталожните данни? Може и да има, аз не съм срещал.
                      В смисъл, нещата са малко по-сложни отколкото изглеждат.
                      Каталожните данни преди бяха по един метод, после по друг, а някога за съвеЦкия автопром, имаше дори "контролен разход на гориво", който изрично не беше за нормиране, а при някакви идеални и точно определени условия, даваше оценка за изправността на автомобила(уж).
                      И това все реално мерени, макар и някои при лабораторни условия.
                      Теоретичното е съвсем друго, и при него може да се определи и предвиди още на теория, какъв е абсолютния възможен минимум, и условията за постигането му със съответното возило.
                      Проблема е, че условията за постигане на този минимум, са такива, че в практиката няма кой да ги ползва, най-малкото защото и времето е пари. Затова и се дават някакви опитни данни за уж най-често използваните условия. Но в практиката почти винаги се различават реалните условия от тестовите...да го кажа с примери за да е по-ясно... В теста има точно определено тегло, т.е. товар, има определени параметри за постигане, времена за поддържането им и пр... На практика ако не карам с 90км/ч, а с 60, и колата ми е по-лека, и горивото по-различно от тестовото, и какво ли още не, пак ли трябва да харчи колкото в теста?!
                      Да не говорим, че на 20-годишната каляска, в каталога теста е и с тогавашни гуми и масла...
                      Може би някой ще се изненада, но дори декларираната мощност, често е малко по-ниска от реалната, някога дори го отбелязваха този факт в продължителните тестове на Ауто билд(ако не се лъжа).
                      Подобни разминавания има и в каталожните данни за времето за ускорение... и това дори на баш спортни модели при които и без друго не се предвижда багаж(та примерно липсата му да влияе)...
                      Та толкова за каталожните данни... пишат нещо там да има и уж да могат да се сравняват що-годе коректно различни автомобили.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • От: Със какви горива караме колите си?

                        При желание с всеки от автомобилите съм докарвал каталожните данни извън града... По БК (който при всичките ми автомобили е давал точност под 0.1л/100км) за около 40-50км - за повече нямам нерви...
                        Скоростта при достигане на такъв разход ми е биле 75-90км/ч...
                        Многократно - при движение в двете посоки на маршрут.
                        Иначе инцидентни фрапиращи разходи има, и те са предимно заради посока и скорост на вятъра.
                        Затова и не споря, че някой може да постигне ИНЦИДЕНТНО много нисък или много висок разход при едно пътуване - това е нещо нормално...
                        Аз съм постигал ВЕДНЪЖ от Търговище до Варна среден разход на Опел Астра G 1.6 бензин - под 4л/100км (май бе 3.8-3.9)......
                        И то не заради уникално гориво или уникален автомобил... Просто имаше силен равномерен попътен вятър и реших да поставя личен рекорд - карах със скоростта на вятъра...
                        На магистралата го измерих - 80км/ч (отваряш прозореца и усещаш само лек полъх/турболенцията на въздуха, но не и някакъв поток)...
                        Ако се движих в обратна посока навярно обичайният ми разход от 6.5-8л/100км при бавно каране би скочил на 9-10л/100км...
                        И разбира се - при горния случай спокойно бих обвинил някоя бензиностанция, че в България горивата са кофти
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • От: Със какви горива караме колите си?

                          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                          И един мормот бута отзад!
                          Ако искате вярвайте, аз споделям каквото ми е казал Данчо(Йордан Йорданов тук, в ленд ровър ентусиастите го знаят), и съм абсолютно сигурен, че не ме е излъгал.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • От: Със какви горива караме колите си?

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            Ако искате вярвайте, аз споделям каквото ми е казал Данчо(Йордан Йорданов тук, в ленд ровър ентусиастите го знаят), и съм абсолютно сигурен, че не ме е излъгал.
                            Кольо,нали и ния караме такива коли не от вчера.Има някои неща,които просто са невъзможни.За 6/100 разход,от някъде трябва да се намерят още 3 литра ,това са разлика от 50% от твоето твърдение и 30% от моето твърдение.Няма как да стане.Подобен автомобил с перфектен мотор ,нови гуми,двама души и 400 км.извън града ,със скорост 70-90 ми даде 8.60 и аз подскачам от еуфория че за пръв път виждам такава икономия,а коментирания автомобил е с една идея по зле от към разход.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • От: Със какви горива караме колите си?

                              Жоро каза нещо за вятъра. Разходът може и да спадне наполовина.

                              Коментар


                              • От: Със какви горива караме колите си?

                                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                                При желание с всеки от автомобилите съм докарвал каталожните данни извън града... По БК (който при всичките ми автомобили е давал точност под 0.1л/100км) за около 40-50км - за повече нямам нерви...
                                Скоростта при достигане на такъв разход ми е биле 75-90км/ч...
                                Многократно - при движение в двете посоки на маршрут.
                                Иначе инцидентни фрапиращи разходи има, и те са предимно заради посока и скорост на вятъра.
                                Затова и не споря, че някой може да постигне ИНЦИДЕНТНО много нисък или много висок разход при едно пътуване - това е нещо нормално...
                                Аз съм постигал ВЕДНЪЖ от Търговище до Варна среден разход на Опел Астра G 1.6 бензин - под 4л/100км (май бе 3.8-3.9)......
                                И то не заради уникално гориво или уникален автомобил... Просто имаше силен равномерен попътен вятър и реших да поставя личен рекорд - карах със скоростта на вятъра...
                                На магистралата го измерих - 80км/ч (отваряш прозореца и усещаш само лек полъх/турболенцията на въздуха, но не и някакъв поток)...
                                Ако се движих в обратна посока навярно обичайният ми разход от 6.5-8л/100км при бавно каране би скочил на 9-10л/100км...
                                И разбира се - при горния случай спокойно бих обвинил някоя бензиностанция, че в България горивата са кофти
                                Явно аз съм се движил в обратната посока с Тойота Хайлукс с натоварени нови хладилници и ремарке с натоварени нови хладилници и при нормален разход около 9,5 дизел на 100 км. ми даде разход около 14-16/100. Понеже карах стока на приятел до магазина му в Омуртаг, той не ми повярва, че за 150 км съм издухал около 23-25 литра дизел.
                                Я
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X