Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Крик тип крокодил

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Крик тип крокодил

    70т камион казваш? И сигурно му намери центъра на тежестта ръгна крика в калта точно под центъра и го повдигна целия? А на практика сигурно си дигнал една част от тези 70 тона с най-обикновен бутилков крик.
    Човека пита за крик крокодил за нормална джипка, малките не им стига ход.С подложка може и да го дигне под моста или под носача, но ако работи на канал и му се наложи да вдига от гредите на шасито е прецакан, хода на окачването често покрива хода на крика.

    Коментар


    • #17
      От: Крик тип крокодил

      Поредната хумористична тема, тоя форум стана един "Бар Наздраве".
      мисля, да зема а се замисля...

      Коментар


      • #18
        От: Крик тип крокодил

        Много си прав,вдига се само една гума,не целият мост не и целият камион.
        Явно си запознат с такива ситуации,та няма какво да обяснявам.
        Жив и здрав!
        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
        Киа спортаж2000тди 98г
        Ауди А3 1.9ТДИ
        Каравана Аdria 390Q

        Коментар


        • #19
          От: Крик тип крокодил

          Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
          Поредната хумористична тема, тоя форум стана един "Бар Наздраве".
          Мен ми става едно такова хумористично като се предлагат крикове на Райдер за вдигане на джип, та те се гънат при вдигане на едно колело на А8мица.Разбирам да си вземете шлайф на райдер, дрелка и т.н. ама крик под който може да ми се наложи да влизам - не благодаря.Единствените крикове с които бих влязал под колата спокойно са старите винтови, мисля че такъв има и в заводската комплектовка на нисана,но е доста по-нефелен, там възможността да стане беля е същата, както ако стоите под винтов подемник.Това нещо в масовия случай се взима веднъж, поразходете се из гумаджийниците, вижте какво ползват, на такова място никога не съм видял да слагат стойки, както и в повечето сервизи, та се заделят повече пари и се взима нещо сигурно.Качествените крокодили имат предпазен клапан, дори да има пропуск в цилиндъра падането става много бавно.Който иска по-евтино сега има двустепенни бутилкови крикове за по 50 левчета, които вдигат 10 пъти колкото джипа.

          Коментар


          • #20
            От: Крик тип крокодил

            Четох преди, че тия Райдер не били читави, ама чак пък толкова не очаквах. Явно има и китайско и китайско, моя китаец за сега се държи, пък си вдигам на Витарата цялата предница.

            Коментар


            • #21
              От: Крик тип крокодил

              Сравнително читав гущер за последно видях в един сервиз и имаше лепенка GUDE или нещо подобно, Направи ми впечатление, че страниците бяха от листове с дебелина 5-6 милиметра, и като изрязани с ножовка.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #22
                От: Крик тип крокодил

                Преди две години си купих хидравличен крик RAIDER RD-TJ05 /тип крокодил, 3t., 120-500mm., трябва ми за да мога да сменям гумите според сезона, крика се държи отлично, но, винаги подлагам едната гума или дървени трупи за да ми е спокойно, това бих го правил дори да имам крик за 5К!

                Така че за гаражни действия или пред блока, върши отлична работа, но задължително да е поне 3 тона, това за модела Райдер за който писах и има приличен ход до 500 мм.

                Коментар


                • #23
                  От: Крик тип крокодил

                  Моят китаец в гаража - 2т. излезе някаква конструктивна недомислица.
                  Това. дето тегли и бута хидр. бутало е една скоба. която се разтваря при употреба.
                  Свивах я обратно. докато накрая. естествено. се счупи и ми писна да го ремонтирам.
                  За Патрола беше и слаб и нисък - подлагах трупче.
                  Life is too short to drive dull cars!

                  Fight global warming !
                  ... turn on your A/С !

                  Коментар


                  • #24
                    От: Крик тип крокодил

                    И аз си имам райдерче в гаража-за колите. Досега единствения му проблем е, че се разнити "коронката". Това което директно контактува с повдиганата машина.
                    Иначе си държи без да пада, не знам какво толкова ги хулят.
                    Е, разбира се-нисък клас са, но за малко пари си е даже супер.

                    Ама за джиповете си ползвам джек. Имам си два.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Крик тип крокодил

                      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                      Сравнително читав гущер за последно видях в един сервиз и имаше лепенка GUDE или нещо подобно, Направи ми впечатление, че страниците бяха от листове с дебелина 5-6 милиметра, и като изрязани с ножовка.
                      Сетих се, че преди много години виждах нещо от фирмата. Купено в Германия, биваше за парите си, имаше и дълга гаранция.
                      https://www.offroad-bulgaria.com/sho...60#post1799960
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • #26
                        От: Крик тип крокодил

                        Купих крик крокодил от кауф....д, 39 лв. 2 тона, вдига на 35 см, пробвах го отзад на тераното, отлепи задната гума от пода, дано ми върши работа за смяна на гумите.
                        "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                        Коментар


                        • #27
                          От: Крик тип крокодил

                          Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                          Купих крик крокодил от кауф....д, 39 лв. 2 тона, вдига на 35 см, пробвах го отзад на тераното, отлепи задната гума от пода, дано ми върши работа за смяна на гумите.
                          Пробвай го на теглича,дали ще отлепи задницата !
                          !
                          "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
                          Кольо.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X