Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за акумулатор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Помощ за акумулатор

    Първоначално публикуван от denkov Преглед на мнение
    Сбъркал съм марката - не било Bull, a Banner австрийски.
    OK e, 2016г. взех за пикапа и въпреки че стоя с месеци без да се кара, върти и пали без проблеми. В Овча Купел има един магазин за акуулатори - дадоха ми много добра цена срещу стария .
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #32
      От: Помощ за акумулатор

      Първоначално публикуван от Stbd Преглед на мнение
      Раздуването на клетки при акумулатори (с течен електролит) е по-скоро от сулфатизация
      Откога сулфатизацията увеличава обема?

      Раздуването може да е косвено следствие ама пак трябва високо напрежение и прегряване.

      Коментар


      • #33
        От: Помощ за акумулатор

        Вземи си Optima 75Ah YT S 5,5

        Коментар


        • #34
          От: Помощ за акумулатор

          Аз си купих Optima - вярно, излезе сравнително по-скъпо, но до момента нямам грижи. И то при условие, че от есента до сега имам само едно пътуване над 100 км. Всичко друго е палене и гасене и къси градски отсечки.
          JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

          Коментар


          • #35
            От: Помощ за акумулатор

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Откога сулфатизацията увеличава обема?

            Раздуването може да е косвено следствие ама пак трябва високо напрежение и прегряване.
            Прегряване, разпадане и късо в клетките и деформация на кутиите има при над 45 градуса при акумулатори с вата, AGM. Случва се бързо. Започне ли веднъж, не спира - акумулаторът сам си произвежда топлина, от което се разрушава повече и се отделя още топлина и т.н.
            Има и тихичко раздуване, което не е свързано с презареждане. Мисля, че е свързано със сулфатизацията и последваща употреба на акумулатора, при което обемът на плочите се увеличава.
            За съжаление, ако се потърси информация в интернет за раздуването, пише, че се получава при прегряване от презареждане. Като обикновено се говори за литиево-йонни елементи, без задължително да е упоменато.

            Къде е деформацията на акумулатора от темата, все пак?
            На едно място пишат точно за подуване на горната страна на кутията около положителната клема, заради сулфатизация. С текста от цитата може да се намери въпросната страница, има и снимка.
            When a deep cycle battery has a bulging case on the positive terminal it is good sign that hard sulfation has occurred and the battery is beyond repair...

            Коментар


            • #36
              От: Помощ за акумулатор

              Първоначално публикуван от denkov Преглед на мнение
              [ATTACH=CONFIG]987925[/ATTACH]
              Ето снимката.
              Grand Cherokee 3.0 CRD 2006 г.
              Kia K5 LPG 2012 г.
              LZ1DED

              Коментар


              • #37
                От: Помощ за акумулатор

                Снимка отгоре почти не показва издуването, явно има такова на капака на кутията, около клемата. Това трябва да е резултат от недозареждане. Преди или след купуването.
                Точно такава деформация показват като резултат от и пример за тежка форма на сулфатизация. Последният цитат от мнението ми по-горе води (през гугъл) към картинка и два реда текст по въпроса.

                Но веднага се получава конфликт с това мнение:
                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Откога сулфатизацията увеличава обема?

                Раздуването може да е косвено следствие ама пак трябва високо напрежение и прегряване.
                Онлайн търсене на потвърждение и обяснение дали сулфатизацията директно или индиректно причинява подуване не дава смислен резултат. Хората само преписват един и същи текст, който твърди, че презареждането води до подуване. Намира се оригинала му, има го в няколко блога на английски. Липсват обяснения за процеса - предполага се, че завира като чайник и се надува.
                Може би производителите на скъпи акумулатори могат да кажат повече, трябва да им се звънне по телефона.

                Подути от презареждане акумулатори не се срещат често, за разлика от деформирани и разпаднали се от прегряване, с или без зареждане, и самоизпържили се поради топлинно саморазрушаване. Типично за акумулатори с вата, AGM.
                Последно редактирано от Stbd; 13-05-19, 18:27.

                Коментар


                • #38
                  От: Помощ за акумулатор

                  Подуването от презареждане е пак заради прегряване.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Помощ за акумулатор

                    Моя банер на третия месец изхвърли киселина през отдушника, като преди това завираше леко след каране около 30-мин. Долях дестилирана вода, карах го още няколко месеца, обаче не държи волтаж... Повече банер НЕ! Та на БГ пазара много боклуци има. Сега съм с един евтин Вега май беше, ама ще го сменям преди зимата.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Помощ за акумулатор

                      Сулфатизацията става при недозареждане или дълбок разряд
                      Първоначално публикуван от Stbd Преглед на мнение
                      ... издуването, явно има такова на капака на кутията, около клемата. Това трябва да е резултат от недозареждане.
                      Има подуване от нагряване и последващо самозагряване, дори без разряд. Не може всичко да се сведе до само:
                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Подуването от презареждане е пак заради прегряване.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Помощ за акумулатор

                        Първоначално публикуван от tabu_bg Преглед на мнение
                        Моя банер на третия месец изхвърли киселина през отдушника, като преди това завираше леко след каране около 30-мин. Долях дестилирана вода, карах го още няколко месеца, обаче не държи волтаж... Повече банер НЕ! Та на БГ пазара много боклуци има. Сега съм с един евтин Вега май беше, ама ще го сменям преди зимата.
                        Банерите са с по 3 години гаранция, не го ли смениха?
                        ZJ 5.9 (x3.5)

                        Коментар


                        • #42
                          От: Помощ за акумулатор

                          Първоначално публикуван от nick1 Преглед на мнение
                          Банерите са с по 3 години гаранция, не го ли смениха?
                          Не съм ходил да се разправям, не съм за 100 лева. Пък и такива разправий като на колегата, не мерси.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Помощ за акумулатор

                            На снимката се вижда побеляла пластмаса около клемата - белег за механична повреда. Може би заради това са отказали гаранция?
                            Калин Владов,09РСПБЗН

                            Коментар


                            • #44
                              От: Помощ за акумулатор

                              Не е побеляла - акумулатора е прашен и около клемата го почистиха. Явно знаят къде дават фира акумулаторите им.
                              Grand Cherokee 3.0 CRD 2006 г.
                              Kia K5 LPG 2012 г.
                              LZ1DED

                              Коментар


                              • #45
                                От: Помощ за акумулатор

                                Сагата завърши с покупката на нов акумулатор. Отидох в akumulatori.bg на Сливница. Бях пропътувал 30 км. без да гася колата (слава Богу запали). Огледаха акумулатора, мериха напрежение и се зачудиха, че има проблем. Зеленото индикаторче (като око) показваше пълен заряд. Отлепиха лепенките, отвориха клетките и измериха електролита. Всичките бяха напълно заредени. Тогава го подложиха на тест на натоварване и напрежението падна на 7 волта. Продължиха с натоварването и се оказа, че клетката до тази с плюсовата клема е мъртва. Нищо общо с приказките от сервиза на продавача. И сега имам нов акумулатор с 3 години гаранция! След като сложиха новия измериха работата на колата и всичко се оказа в ред. Цял следобед се мотах по София на къси разстояния и си пали от раз. Усеща се съвсем различно въртене на стартера!
                                Grand Cherokee 3.0 CRD 2006 г.
                                Kia K5 LPG 2012 г.
                                LZ1DED

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X