Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за акумулатор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Помощ за акумулатор

    Аз пък не съм гасил мотор 17 дни и нощи. И му няма нищо- то за това са регулаторите. Ама съм виждал доста раздути, че и няколко гръмнали /директно си гърми и му се разцепва горната част/. Ама тук проблема е друг.
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • #17
      От: Помощ за акумулатор

      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
      Аз пък не съм гасил мотор 17 дни и нощи. И му няма нищо- то за това са регулаторите. Ама съм виждал доста раздути, че и няколко гръмнали /директно си гърми и му се разцепва горната част/. Ама тук проблема е друг.
      Тука проблема е ясен (не Ясен)това от снимката не личи да е издут акумулатор ,вариантите са два :връщаш се с акумулатора и издуваш главата на продавача (заменя ти го с друг )Другия варянт ,преглъщаш егото, отиваш в друга фирма и си взимаш друг
      Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

      Коментар


      • #18
        От: Помощ за акумулатор

        Акумулатора се е издул от презареждане,така ли да разбирам проблема с гаранцията?
        И аз не виждам да е издут,но даже и така да е.
        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
        Киа спортаж2000тди 98г
        Ауди А3 1.9ТДИ
        Каравана Аdria 390Q

        Коментар


        • #19
          От: Помощ за акумулатор

          Само аз ли си мисля, че издуването трябва да е отстрани?
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #20
            От: Помощ за акумулатор

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            Само аз ли си мисля, че издуването трябва да е отстрани?
            Имах замръзнали акумулатори,и всичките/2бр./се бяха издули отгоре.
            Явно там е по-слабата част на кутията,така си го обяснявам.
            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
            Киа спортаж2000тди 98г
            Ауди А3 1.9ТДИ
            Каравана Аdria 390Q

            Коментар


            • #21
              От: Помощ за акумулатор

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              Само аз ли си мисля, че издуването трябва да е отстрани?
              Може да е отстрани, може да е и горе, зависи колко му е здрава кутията на тоя акумулатор.
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • #22
                От: Помощ за акумулатор

                Нищо издуто не се вижда.

                В гаранцията говорят за издуване на клетките, което се вижда отстрани. Почти сигурно е, че дори който я е писал, не е наясно с това какво е издуване на акумулатор.

                Покрай задълбоченото обсъждане на невидимото издуване се стих за нещо друго - как се зарежда акумулатор с електрожен. Полезно нещо, благодарение на темата!

                Коментар


                • #23
                  От: Помощ за акумулатор

                  https://www.google.com/search?q=swol...w=1280&bih=699

                  Ей така изглеждат оловни акумулатори издути от прегряване. Случката е за КЗП.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Помощ за акумулатор

                    Усетих как порастват ушите на открилия темата (демек поникват магарешки уши ),варианта е един ,наместваш акумулатора на местото на главата на тоя дето не ти е приел гаранцията
                    Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Помощ за акумулатор

                      С тия гаранционни условия, насилието е, ако не предвидено, то поне е отработено. Отделно, принципно не е решение.

                      И аз съм за КЗП, неравноправни клаузи и така. Стига да не е купено с фактура, разбира се.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Помощ за акумулатор

                        Трябва да се прескочи местния дилър и да се поиска мнение от производителя или поне от някой знаещ по веригата нагоре.

                        Кога се подува кутията? И как е възможно да се подуе при положение, че не е пипан последните 4 месеца?
                        Раздуването на клетки при акумулатори (с течен електролит) е по-скоро от сулфатизация при недостатъчно често зареждане или при продължително складиране (примерно 4 месеца) и известно време употреба след това. Това е имал предвид онзи безимемен инженер, който е писал изречението за издуване на кутията, и от когото са преписали.
                        Снимките са лоши или пък става дума за деформация, която няма нищо общо с гаранцията и условията ѝ. Може ли да се посочи кое точно е проблема, с очертаване, отверка или друго?
                        Последно редактирано от Stbd; 11-05-19, 01:43.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Помощ за акумулатор

                          Благодаря за отзивите колеги!
                          Не е пипан имах в предвид, че не е свалян или откачван от колата. Джипа се кара прердимно извън града поне веднъж седмично. Не се кара на къси разстояния с чести паления.
                          От Стефанов ден (когато купих Стефчо) пали при всякакви условия от раз, няма продължително въртене (включено е автоматичното палене дето само цъкваш старт и пускаш ключа а компютъра
                          вирши останалата работа).
                          На снимката съм отрбелязал с червено къде има лееко издуване.

                          Ще напиша писмо до централния офис на фирмата и ще потърся производителя да пиша и на него. После КЗП.
                          Най - лошото от тази практика е, че производителя няма обратна връзка и не може да анализира причините, довели до повредата.

                          Ако се наложи да купувам нов съм се загледал в една марка Bull. Има ли някой опит с нея?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190510_111217.jpg
Прегледи:1
Размер:382.0 КБ
ID:5813884
                          Grand Cherokee 3.0 CRD 2006 г.
                          Kia K5 LPG 2012 г.
                          LZ1DED

                          Коментар


                          • #28
                            От: Помощ за акумулатор

                            Сбъркал съм марката - не било Bull, a Banner австрийски.
                            Grand Cherokee 3.0 CRD 2006 г.
                            Kia K5 LPG 2012 г.
                            LZ1DED

                            Коментар


                            • #29
                              От: Помощ за акумулатор

                              YUASA, Varta, banner, хронологично по мое мнение, изпитано.
                              Mitsubishi Delica 4x4 / Renault Clio III

                              Коментар


                              • #30
                                От: Помощ за акумулатор

                                Какъвто и да вземеш-все тая.
                                Ако си гъзар-варта или бош. То е едно и също де.
                                Банер, екседи-средна хубост, но и от по-неизвстни марки да вземеш-все по 4 години изкарват.

                                Щото има световна конспирация да слагат някаква химия в електролита, и като стане на 4 години нарочно скапва акумулатора. За да си купиш друг, така се прави бизнес, ако не знаете.

                                А едно време какви акумулатори имаше ехееее, заляти с асфалт, и можеше да се сменя отделна клетка. А не като сега-заради една клетка да сменяш целия акумулатор. Па и ги правят да не може да се доливат, гадовете им с гадове.
                                Пак нарочно-за да се скапе акумулатора от ниско ниво на електролита, и пак да трябва да си купиш нов.

                                Световен заговор ви казвам. Световен заговор против българския шофьор...
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X