Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Диск за метал и дърво Ø 350мм и Ø 355мм

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Диск за метал и дърво Ø 350мм и Ø 355мм

    Колеги купих си циркуляр за метал втора ръка. На машината пише , че е с диск 350x25.4мм . Интересувам се само от карбофлексовите. За това ще публикувам няколко марки дискове които намирам в нета и някой ако има мнение и опит с някой да сподели. Машината може да побере и 355мм диск. Искам мнение не защото, ме притеснява 2, 3, или 5лв разлика в цената, а да не стане беля при работа. Виждам, че има маркови дискове които са по евтини или на цена като Райдер и Болтер например.

    П.П. Тези машини предполагам работят и с циркулярни дискове за дърво(предлага се такъв размер), но са цифра. От тях също се интересувам особено от видираните. Ще се радвам на всяко мнение. Благодаря!


    1. Диск за рязане BOSCH Expert For Metal 355 mm 8,10

    2. Диск BOSCH за рязане на метал Ф355х2.8х25.40 expert 8,66лв

    3. Диск за рязане на стомана Kronenflex® A 330 13лв

    4. Диск за рязане на метал Makita B-10665-5 5,5лв и 7,30лв

    5. Диск за метал Raider 355х3.2x25.4mm 10лв

    6. Диск DeWALT DT42800 за рязане на метал ф 355 12лв

    7. Диск за рязане на метал GEKO G00041 6,99лв

    8. Hitachi карбофлексов диск ф 350 мм 14лв

    9. Диск SWATYCOMET SKORPIO 350x3.0x25.4мм 6,78лв

    10. Диск TYROLIT STANDARD 350x2.8x25.4мм 9лв



    11. Диск за рязане на метал BOLTER Ø 350x3.0x25.4мм 5,40лв
    Последно редактирано от dido uzunov; 09-05-19, 20:27.
    "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

  • #2
    От: Диск за метал и дърво Ø 350мм и Ø 355мм

    Надали абразивен и диск със зъби ще са с едни и същи обороти!

    Изпратено от моят BAH-W09 с помощта на Tapatalk
    Марин Райковски

    Коментар


    • #3
      От: Диск за метал и дърво Ø 350мм и Ø 355мм

      Както и колегата е казал неприятностите най-често са от прекомерно високи обороти,чети какво пише на дисковете. Виждал съм в Та.ев да режат на доста високооборотна машина с нещо като диамантина за камък/бетон,предполагам тези дискове са скъпите за метал,които споменаваш. Рязал съм и на една дърта машина с диск с бая големи зъби, имаше си охлаждане и на бавни обороти режеше 5мм. квадратни профили като масло.
      Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

      Няма вече Диско,няма вече Pinz...

      Коментар


      • #4
        От: Диск за метал и дърво Ø 350мм и Ø 355мм

        На този тип машини оборотите са 3700, 3800 об/мин. Така, че високите обороти не са проблем. Интересуват ме карбофлексните дискове. Споделил съм опасенията си.
        "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

        Коментар


        • #5
          От: Диск за метал и дърво Ø 350мм и Ø 355мм

          "Диск за метал и дърво.. Ø 350мм и... Ø 355мм "

          Това в червеното не можах да си го преведа.

          Първо, честито за машината! Не споделяш каква е, а наблизо нямам от специЯлния боб

          От всичките брандове, които си изброил само Комет, Тиролит и Клингспор са производители.
          Другите се брандират ребрандират някъде, обикновено в далекоизточните части на Германия, Франция...
          Не че Бошш или Дронко не са правени и в Берковица, но ....

          Диск се взима според работата, каквото ще режеш за това взимаш диск, а не на вкус и цвят

          Ако режеш стомана е един, за INOX е друг, чугуниЙ, за алуминий, за релси и т.н.

          На машини за карбофлексови дискове /абразивно-отрезни машини/, не се пробвай с циркуляр.
          На машини, които са за рязане с циркуляр не слагай абразивен диск.


          Коментар


          • #6
            От: Диск за метал и дърво Ø 350мм и Ø 355мм

            Сега гледах видирана ,, пилана,, за дърво на нея пише
            до 5500
            "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

            Коментар


            • #7
              От: Диск за метал и дърво Ø 350мм и Ø 355мм

              На тази машинка оборотите са ниски за да режеш дърво без да го ръфа.Ако все пак искаш да режеш летвички за нещо си,може да вземиш на Пилана за алуминий.Ама и там цифрата е над 100.��

              Коментар


              • #8
                От: Диск за метал и дърво Ø 350мм и Ø 355мм

                Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
                ...Интересувам се само от карбофлексовите.
                И правилно

                Дай да почнем от машината.
                Каква е ?
                Ако е такава /снимката е от нет-а/, избираш си карбофлексови дискове според каквото ще режеш и забравяш за циркуляри за метал и дърво.
                За метал оборотите са високи, за дърво - редуктура ще колабира и това може да ти е най-малкия проблем.
                И не на последно място - нямаш бюджетен вариант, освен ако не са "спестени" от някой работник за чужда сметка.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:М1.jpg
Прегледи:1
Размер:72.4 КБ
ID:5813857


                Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
                Сега гледах видирана ,, пилана,, за дърво на нея пише
                до 5500
                На километражите на повечето коли числата стигат до 220-240 км/ч, но опитай да караш 3-5 часа с такава скорост.



                Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
                ...Ще се радвам на всяко мнение. Благодаря!..
                Ако не те устройват мнения като моето, изчакай ...все някой ще напише нещо в посока да ти хареса, та даже ще ти каже как с такава машина бичи плътна неръждавейка с диск за дърво от Пидъл

                Коментар


                • #9
                  От: Диск за метал и дърво Ø 350мм и Ø 355мм

                  Това от снимката е Макита,работил съм с такава но само с дискове за метал.
                  Не мисля,че става с дискове за дърво.Оборотите са високи.
                  .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                  Киа спортаж2000тди 98г
                  Ауди А3 1.9ТДИ
                  Каравана Аdria 390Q

                  Коментар


                  • #10
                    От: Диск за метал и дърво Ø 350мм и Ø 355мм

                    Колко трябва да са оборотите за диск за дърво? Машината е като тази на снимката на колегата, но е
                    MANNESMANN 2000W , 3800 об/мин диск 350мм/25,4мм
                    "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                    Коментар


                    • #11
                      От: Диск за метал и дърво Ø 350мм и Ø 355мм

                      Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
                      Колко трябва да са оборотите за диск за дърво? Машината е като тази на снимката на колегата, но е
                      MANNESMANN 2000W , 3800 об/мин диск 350мм/25,4мм
                      Аз имам пендула за дърво с диск 305мм. , максималните и обороти са 3800. На оригиналният диск с който я купих пишеше максимум 5500 об. мин. . Скоро си купих нов, бюджетен за около 50-на лева , на него пише макс. обороти 5000 . Сега прегледах повече модели и сред тези за прецизни и чисти срязове има такива с максимални 7000 об.мин. , цената им е над 150 и стига до 230лв. Лично мое мнение е,че щом твоята машина е до 3800 оборота не би трябвало да имаш проблем да качваш дори бюджетни дискове (305мм. видирани под 50-на лева аз не съм виждал). Не съм съвсем съгласен и с едно от мненията по горе,че рязането на дърво(с добре заточен диск) ще товари машината повече от рязане на метал с карбофлексов диск.
                      Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                      Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Диск за метал и дърво Ø 350мм и Ø 355мм

                        Ето един за 29.00лв дори. За такъв диаметър не мога да преценя 56 зъба малко ли са много ли са.
                        https://topmashinionline.com/product.php?id=15008
                        "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                        Коментар


                        • #13
                          От: Диск за метал и дърво Ø 350мм и Ø 355мм

                          56 за парите си е добре според мен.Оригиналният на мойта пендула е със 48 зъба.Цели 2 години съм си рязал с него без да го заточвам.
                          Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                          Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Диск за метал и дърво Ø 350мм и Ø 355мм

                            Първоначално публикуван от gucko Преглед на мнение
                            ...имам пендула за дърво с диск 305мм....
                            Имаш различна машина...или ?

                            Първоначално публикуван от gucko Преглед на мнение
                            ...... Не съм съвсем съгласен и с едно от мненията по горе,че рязането на дърво(с добре заточен диск) ще товари машината повече от рязане на метал с карбофлексов диск.
                            Карбофлексовия диск с диаметър 350-355мм. тежи между 450 и 600 грама /0,45 - 0,6кг/ в зависимост от дебелината, циркуляр за дърво със запоени твърдосплавни пластини тежи между 1500 до 2300 грама /1,5 - 2,3кг./ в зависимост от дебелината и броя на пластините.

                            Ако колегата си е купил машината с книжка и описание, там си пише с какви дискове да се ползва.



                            Разбира се, всеки е свободен да желае блудствени действия с лукАвия посредством инструмент за прекопаване на градинки...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Диск за метал и дърво Ø 350мм и Ø 355мм

                              Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                              Имаш различна машина...или ?



                              Карбофлексовия диск с диаметър 350-355мм. тежи между 450 и 600 грама /0,45 - 0,6кг/ в зависимост от дебелината, циркуляр за дърво със запоени твърдосплавни пластини тежи между 1500 до 2300 грама /1,5 - 2,3кг./ в зависимост от дебелината и броя на пластините.

                              Ако колегата си е купил машината с книжка и описание, там си пише с какви дискове да се ползва.



                              Разбира се, всеки е свободен да желае блудствени действия с лукАвия посредством инструмент за прекопаване на градинки...
                              Моята пендула си е изключително и само за дърво.Признавам си, че не взимам предвид теглото на диска а само оборотите.
                              Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                              Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X