Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заваряване на манганова планка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Заваряване на манганова планка

    Здравейте,

    Имам нужда от съвет- става дума за заваряване на 6 мм планка от манганова стомана към обикновена черна.
    Планката се явява контактна повърхност, в която се трие метал (демпфер) и от вибрациите след време се образуват пукнатини по старите шевове, които се заваряват наново.
    Досега тази операция се е извършвала по метод РЕДЗ с електроди със съдържание на манган, но искаме да внедрим телоподаващо и въпроса е дали може да се използва обикновена стоманена тел или да търсим със съдържание на манган?

    П.С.Върху заварките няма триене или натиск.

    Благодаря предварително

  • #2
    От: Заваряване на манганова планка

    Ако може качете снимки на детайла, за да се добие представа за какво става въпрос.
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

    Коментар


    • #3
      От: Заваряване на манганова планка

      Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
      Ако може качете снимки на детайла, за да се добие представа за какво става въпрос.
      Разбира се:


      Коментар


      • #4
        От: Заваряване на манганова планка

        OK Autrod 16.95 е за заваряване на манганови стомани Но за нея ще ти трябва газова смес за хром-никел.Струва ми се че, ще стане и с обикновена тел,но след като никой от технолозите тук не взема отношение,ще трябва да действаш на принципа -проба-грешка.
        Последно редактирано от welderargon; 10-05-19, 11:32.
        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

        Коментар


        • #5
          От: Заваряване на манганова планка

          Ми, то няма обикновен тел. Заложена е половината менделеева таблица и в тях. Нали имаше някакви означения SG-2, SG-3? Maй второто е с повишено съдържание на манган и силиций, пък си е за джелезо
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #6
            От: Заваряване на манганова планка

            За да се цепят явно тези заварки понасят някакви деформации, ако не трябва да се деформират ги направете по-масивни, ако трябва търсете жилав материал или предвидете други по-слаби зони за деформация от основния материал
            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

            Коментар


            • #7
              От: Заваряване на манганова планка

              Здравейте,
              Добавъчния материал за случая е неръждаема стомана 307. Иначе казано 18 хром, 8 никел, 6 манган или ОК Autrod 16.95. Ако ще бъде с електроди - ОК 67.45, FOX A7, E 18-8-6.
              Защитния газ е аргон с 1 до 4% О2 /кислород/ или аргон с до 5% СО2 - газови смеси за заваряване на неръждавейка.
              Ако има въпроси - 0889 522 036 Асен Георгиев.
              АИГ-Заваряване ООД
              Производител на заваръчни апарати "DEL"
              http://www.aigwelding.com
              0889 522 036

              Коментар


              • #8
                От: Заваряване на манганова планка

                Благодаря много за професионалните съвети на всички отзовали се!

                Коментар


                • #9
                  От: Заваряване на манганова планка

                  Тези газови смеси за тиг ли ?
                  0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                  Коментар


                  • #10
                    От: Заваряване на манганова планка

                    Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                    Тези газови смеси за тиг ли ?
                    Самата абревиатура ТИГ изключва използването на газова смес

                    ПП. ... а за конкретния случай си мълчим главно по 2 причини : първо, няма достатъчно данни за да се състави технология/процедура и второ - и технолозите (евентуално ) в края на краищата хляб ядат
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Заваряване на манганова планка

                      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                      Самата абревиатура ТИГ изключва използването на газова смес

                      ПП. ... а за конкретния случай си мълчим главно по 2 причини : първо, няма достатъчно данни за да се състави технология/процедура и второ - и технолозите (евентуално ) в края на краищата хляб ядат
                      Напълно съгласен, и за двете, но съм далеч от службите, които взимат решение за хляба, а е и държавно предприятие


                      Коментар


                      • #12
                        От: Заваряване на манганова планка

                        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                        Самата абревиатура ТИГ изключва използването на газова смес
                        Освен ако аргон+хелий не се счита за газова смес?!
                        Последно редактирано от welderargon; 13-05-19, 09:18.
                        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Заваряване на манганова планка

                          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                          и технолозите (евентуално ) в края на краищата хляб ядат
                          И мръвка
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #14
                            От: Заваряване на манганова планка

                            Първоначално публикуван от Abraham Преглед на мнение
                            Напълно съгласен, и за двете, но съм далеч от службите, които взимат решение за хляба, а е и държавно предприятие
                            Не само държавните, но и частните предприятия, не дават хляб на технолози по заваряване. Винаги ми е било странно, но е така! Затова и аз съм свикнал сам да съм си технолог, въпреки че за тази дейност никой не иска да ми дава допълнителна дажба хляб!
                            https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                            https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                            Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Заваряване на манганова планка

                              Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                              Не само държавните, но и частните предприятия, не дават хляб на технолози по заваряване. Винаги ми е било странно, но е така!...
                              Че не е баш така - не е . Пък и нищо странно няма по принцип .
                              А я ти в ролята на технолог ми кажи къде се използва смес от аргон и хелий и по какъв повод
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X