Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заваряване на манганова планка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Заваряване на манганова планка

    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
    Навремето в института моя преподавател по "Технология на заваряването" проф. Камен Велков (лека му пръст!) в подобни случаЙ обичаше да разказва една история от войниклЪка му : имали един старшина в танковата рота , който ..меко казано ...не се отличавал от останалите фатмаци . Като го питали : "Другарю старшина, от каква стомана е направен купола на танка?" , оня отговарял :
    - от специална !
    Точния състав на броневите стомани го знаят много малко хора дори и в производството на бронетехника .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #32
      От: Заваряване на манганова планка

      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
      ..и за трети път : според теорията го остави . А според практиката ?
      В Европа се заварява по правило със 100% аргон, тъй като хелият е много скъп.Това е причината (пак според дебелите книги) за да не се практикува заваряване с хелий и аргон-хелиеви сплави!
      Много хора вероятно си мислят че заваряването на алуминий на TIG DC e също само теоретично.Но аз съм го пробвал на практика и съм постигал доста добри резултати и то не веднъж ,но само с аргон и някой друг маймунджилък.И ако хелий не е толкова скъп и всеки дистрибутор го предлага в най различни смеси ,що пък да не пробвам с някаква аргон-хелиева смес.Може пък да си подобря резултатите!Е да, ама не -нито има такива смеси, нито пък ми се занимава да си меша със смесител.Така че за момента практическото приложение и при мен е неосъществимо!
      Последно редактирано от welderargon; 15-05-19, 14:27.
      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

      Коментар


      • #33
        От: Заваряване на манганова планка

        Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
        Проблема е да събереш само от хелиевите атоми, във въздуха почти няма .
        Тогава беше над 300лв голяма бутилка, сега ще е повече .
        Последна доставка от миналия месец 520. Миналата година яНУАРИ е бил 330. Това без ДДС.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #34
          От: Заваряване на манганова планка

          Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
          ...В Европа се заварява по правило със 100% аргон, тъй като хелият е много скъп.Това е причината (пак според дебелите книги) за да не се практикува заваряване с хелий и аргон-хелиеви сплави!...
          Не само че е скъп , ами и го няма
          В САЩ пък е обратното . Там се заварява с хелий по простата причина , че го имат в изобилие и го добиват от земните недра .

          ..а по принцип смес от двата инертни газа с нищо не подобрява качеството на заваръчния шев в сравнение с поотделното им използване .

          ПС. И още нещо : при газовете съществува понятието "смеси" . "Сплавите" са друга бира .
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • #35
            От: Заваряване на манганова планка

            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение

            ПС. И още нещо : при газовете съществува понятието "смеси" . "Сплавите" са друга бира .
            Механична грешка!Явно някъде съм блял или съм мислил за някакви сплави....
            Последно редактирано от welderargon; 15-05-19, 22:59.
            https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
            https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

            Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

            Коментар


            • #36
              От: Заваряване на манганова планка

              Използват се смеси разбира се. Дори и с неинертни газове като азот, водород, СО2 и др. Според задачата и сместа. Дали за защитен газ или за обратна защита /защита на корена/, тандемно заваряване, ремонтни дейности по стари газови тръбопроводи в металургията и химическата индустрия и къде ли още не.....Има такива технологии, че свят може да ти се завие

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X