Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със стартера на Beta 525RR Factory

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със стартера на Beta 525RR Factory

    Здравейте колеги, имам проблем със стартера на Beta 525RR Factory 2008 година. Един път пали на стартер, един път не и се чува едно цъкане отзад където стои акумулатора. От къде може да е проблема ?

  • #2
    От: Проблем със стартера на Beta 525RR Factory

    Най често е от износени четки. Това дето цъка е релето, ако можеш да си служиш с волтметър провери дали пуска ток до клемата на стартера, но при тези симптоми съм почти сигурен че са четките.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем със стартера на Beta 525RR Factory

      На мен са ми нагаряли контактите на това реле и в момента съм с някакво от скутер

      Коментар


      • #4
        От: Проблем със стартера на Beta 525RR Factory

        В случай, че проблема не е от четки е възможно да има студена спойка на колектора на електромотора. Огледай хубаво спойките на колектора и го замери с мултицет . Случвало ми се е на Yamaha WR 450, един път палеше, един път не искаше.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем със стартера на Beta 525RR Factory

          Аз залагам на реле. Същото такова съм го сменял на точно такъв мотоциклет, но 450. Сложих от китайски скутер с малко преправяне на жици и стана.
          EXC TPI 2019

          Коментар


          • #6
            От: Проблем със стартера на Beta 525RR Factory

            Благодаря ви много колеги. Ще взема реле да пробвам да видя дали е от него и ще пиша какво е станало. А сега малко не по темата, но пак свързано с този мотор. Понеже ми беше износен съединителя, смених феродовите дискове и положението стана все едно карам съвсем друг мотор, НО съединителя буксуваше ужасно много. Смених и пружините и го покарах малко без да му давам газ. Започна да се оправя значително доста. Въпросът ми е дали ще се оправи с карането или да търся някъде другаде проблема ?

            Коментар


            • #7
              От: Проблем със стартера на Beta 525RR Factory

              Благодаря ви за отговорите колеги, ще взема назаем едно реле да пробвам и ще премеря с дали подава ток

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X