Страница 1 от 11 1 2 3 4 5 ... ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 208

Тема: Честит Ден на Победата над фашизма и Ден на Европа!

Място
    (на който му трябвам - търсете ме по други форуми)
    Публикации
    7,132
    Точки (при гласуване)
    24

По подразбиране Честит Ден на Победата над фашизма и Ден на Европа!

Все по малко остават ветераните, но трябва да се почете този ден, на който е приключила последната Световна Война...
    За съжаление хората са късопаметни и обичат да забравят настъпването на мотиката.
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

turtey е офлайн Старши участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    22,058
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    49

По подразбиране От: Честит Ден на Победата над фашизма и Ден на Европа!

Единственият ден на победата днес е на завоя на Черна
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ:
    всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

Място
    Варна
    Публикации
    326
    Точки (при гласуване)
    3

Фашизъм в Германия не е имало, а е имало националсоциализъм. Фашистите от Италия са същите като комунистите в Съветска Русия. Мусолини и Ленин са били заедно посетители на един и същ клас по Марксизъм в Швейцария. Видимо е откъде произлиза фашизмът - от там откъдето и комунизмът. САмо дето развитията им са в различни посоки.Целите и начините са поддискане на масите са еднакви. ПО време на комунизма в Китай само покрай културната революция през 60-те години на 20 век измират от глад (без нито един изстрелян куршум) над 80 милиона човека. На това постижение на Мао Хитлер и Сталин взети заедно ще му завидят. Това са фактите в чисто исторически план. Инъче да, завършва 2-та Световна Война в Европа на 8. май. Руснаците празнуват на 9ти май, защото Сталин е искал специално германците да подпишат на 9ти, за да не е на едно а САЩ И Великобритания.
    JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
    Тел: +359 887 847261

Място
    Хасково
    Публикации
    574
    Точки (при гласуване)
    16

Честит ден на победата
    088455338две
    "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
    Джамбазов 2010г..

Място
    Нови Искър
    Публикации
    4,314
    Точки (при гласуване)
    15

Честит ден на Победата и на Европа!
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

Място
    София
    Публикации
    416
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    14

Какъв ден на каква победа си честитят някои тук!?! - не разбирам !!!
    Това е най-черният ден в историята на България. На този ден България пада по руско робство, под чиито диктат избиват цвета на нацията и до днес не можем да се отървем от това изгнило гадно племе!
    Най-черната дата в нашата история
    TLC 90 1KZ-TE 2000г.
    "Социализмът рано или късно фалира, когато чуждите пари свършат!" - Маргарет Тачър

Място
    Талин
    Публикации
    2,756
    Точки (при гласуване)
    20

Като се преклоним пред смъртта на милиони хора, загинали заради малоумието на няколко ортаци-диктатори, не е лошо да си спомним защо съществува Европа на Шуман. А тя същетвува, за да няма отново милиони загинали в Европа. В този смисъл именно 9-ти май на ЕС е голямата победа над войната.
    Няма смисъл да се съревноваваш с другите, а само със себе си. Така че утре да си по-съвършен от днес.

Място
    Пловдив
    Публикации
    8,620
    Блог Публикации
    5
    Точки (при гласуване)
    32

Цитат Мнение на tony553 Преглед на публикациите
    Това е най-черният ден в историята на България. На този ден България пада по руско робство, под чиито диктат избиват цвета на нацията и до днес не можем да се отървем от това изгнило гадно племе!
    Всъщност, някой може ли да опише развитието на света при алтернативата на резултата от ВСВ?

Или не чак толкова глобално - какво би станало с Родината ни, ако палачинката се беше обърнала по другия начин?

Тема за чесане на езици е.
    Driving experience - since 1976.
    Ако знаеш къде да прочетеш нещо, значи вече си го чел.

Място
    София
    Публикации
    416
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    14

Цитат Мнение на Veni1 Преглед на публикациите
    Всъщност, някой може ли да опише развитието на света при алтернативата на резултата от ВСВ?

Или не чак толкова глобално - какво би станало с Родината ни, ако палачинката се беше обърнала по другия начин?

Тема за чесане на езици е.
    Се ми е тая, само да не ми набутват под носа, някакви празненства на някаква измислена победа.
    Жалко, че Хитлер не можа да ги затрие до крак! - те затриха моята Родина!!! И още няма отърване от руските чифути.
    TLC 90 1KZ-TE 2000г.
    "Социализмът рано или късно фалира, когато чуждите пари свършат!" - Маргарет Тачър

Място
    (на който му трябвам - търсете ме по други форуми)
    Публикации
    7,132
    Точки (при гласуване)
    24

Май не си силен в историята ? То и затова е нужен поне базов интелект.....
    А да отричаш приноса на СССР за унищожението на хитлеристка Германия след като самата Германия е нападнала СССР е знак точно за късопаметност и дебилност...
    Също както и би било странно да се отрече последващото участие на Великобритания, САЩ и т.н.... Неслучайно наследници на участници в Нормандия-Неман също участваха в Безсмъртния полк....

П.С. съвсем не отричам факта, че от 09.09.44 в течение на година е унищожен елита на България... Но там са намесени повече 'местни кадри' в тази черна година за България...
    Последно редактиран от slowtraveler ; 09-05-19 в 19:58
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

Публикации
    973
    Точки (при гласуване)
    10

Честит ден на Победата над фашизма макар и за някой измислена! Ако беше измислена и Хитлер ги беше затрил до крак кой знае дали някой сега щяха да пишат тук. Сега се почва русофил, русофоб , хамериканофил............а , като се замислим най големите русофоби казарма не са видяли , но иначе знаят много.
    П.п Да кълнеш , като разярена свекърва хора дали своя живот за да те има тебе не го разбирам.
    Последно редактиран от traper2504 ; 09-05-19 в 19:56
    Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

Място
    София
    Публикации
    416
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    14

Цитат Мнение на slowtraveler Преглед на публикациите
    Май не си силен в историята ? То и затова е нужен поне базов интелект.....
    При липса на смислени аргументи, изказващият се винаги прибягва до аргументи adhominem .

А да отричаш приноса на СССР за унищожението на хитлеристка Германия след като самата Германия е нападнала СССР е знак точно за късопаметност и дебилност...
    Нищо нито съм отрекъл, нито съм потвърждавал, моля само, да не ми "набутват" поздравления за нещо за което ние Българите, трябва да скърбим !!!
    Последно редактиран от tony553 ; 09-05-19 в 21:27
    TLC 90 1KZ-TE 2000г.

Публикации
    400
    Точки (при гласуване)
    9

Честит му ден на който си празнува някаква победа. А аз се надявам най-накрая руснаците да вземат да ни върнат поне архивите (трофейни за тях) .

Между другото винаги ми е било интересно как изведнъж на 9-ти средностатистическия борец срещу либерастите става пръв Либераст и радетел за борба срещу националсоциалистите и фашистите.
    Life is good... on a dirt bike!

Място
    Талин
    Публикации
    2,756
    Точки (при гласуване)
    20

Май не си силен в историята ? .... последващото участие на Великобритания, ...
    Не знам кой не е силен в историята https://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Britain
    Няма смисъл да се съревноваваш с другите, а само със себе си. Така че утре да си по-съвършен от днес.

Място
    Хасково
    Публикации
    574
    Точки (при гласуване)
    16

Не я честитя на теб , а на хората който я чувстват като такава
    Незнам защо изобщо си влезнал да четеш/пишеш в нея след като не ти харесва
    088455338две
    "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
    Джамбазов 2010г..

Публикации
    400
    Точки (при гласуване)
    9

Абе добре, че поне само руските патриоти се напъват, а можеше и на някой турски патреот да му хрумне да си честитим падането под османско като 'ден на обединението'.
    Life is good... on a dirt bike!

Място
    София
    Публикации
    416
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    14

Цитат Мнение на Jivko Преглед на публикациите
    Не я честитя на теб , а на хората който я чувстват като такава
    Незнам защо изобщо си влезнал да четеш/пишеш в нея след като не ти харесва
    Ама уточнявайте ги овреме, тези неща, де! Аз се почуствах рязко поздравен, та за това
    Следващият път, когато реша да влизам да чета, някоя тема, поемам ангажимент да питам на "лични" този който я е пуснал - може ли, става ли като за мен и т.н.

... нищо де, така или иначе, съм прочел вече, та мисълта ми е заеби ги тъпите рашки и техния путя със техните день победи, нека си се кефят! - това обаче не е нашата Българска игра и победь - за нас е ТРАГЕДИЯ !!!

В резултат на тяхната скапана "победа" ние БЪЛГАРИТЕ губим и територии, а това вече е истинска ТРАГЕДИЯ!!!

Палете свещ, не се поздравявайте!!!
    Последно редактиран от tony553 ; 09-05-19 в 21:02
    TLC 90 1KZ-TE 2000г.

Място
    София кв. Борово
    Публикации
    13,305
    Точки (при гласуване)
    30

За тези на които ще им е итересно:

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F...B0%D0%B9%D1%85
    Спортидж 2.0 ТДИ 2000г. Ceed 1,6 CRDI 2010г.Каравана Антарес 390 2015г.
    Карайте ПРЕДВИЖДАЙКИ!!!! Така и спирачки ще сменяте по- рядко.

Публикации
    113
    Точки (при гласуване)
    6

Колко народ е измрял ей така в тая касапница.

Не че не се знаеше, но ще си позволя да нампомня - официално (кък момента известно) Червената армия има почти 160 000 смъртни присъди издадени на свои войници и офицери. Това са тези, за които са имали време им свикат трибунал и да пишат документи, че и да ги пазят после. Колко по толкова са избити без да оставят следа някъде - не ми се мисли. И това от своите ...

За сравнение - германците имат около 8000. САЩ имат 146. Източник: https://www.dnevnik.bg/sviat/2019/05...home_editorial

9 май е черна дата за мен - нещо като помен. Момент на мълчаливо преклонение пред тези, които са били въвлечени в тази месомелачка без да ги пита никои. И момент да се замисля ако аз бях там дали и какво бих правил. Вероятно борба за оцеляване - и от свои и от чужди ...

Не ми е за честитане на 9 май и не ми харесва цялата войнщина, която отскоро отново се разразява в Русия покрай тази дата.
    Не ми е за честитане, че покрай цялата тая дивотия и малкото тукашен елит, формирал се след 500 години турско отива в канала за да бъде заменен от това, което ни е в момента т.нар. елит.

Не ми е за честитане, не знам и вие какво си честитите. Че единия хитрец наиграл другия? Не, благодаря ... На мен ми е тъжно на този ден.

Кольо е офлайн
    Цървул...
    Старши участник | Организатор |
    | ОС || +ПЛ || ДВиП |
    Публикации
    12,144
    Точки (при гласуване)
    39

Днешното честитене е следствие от 45 години съветско робство.
    Тогава имаше такъв лаф-"възпитаване на поколението в духа на социализма, и любов към СССР".
    Та как няма да ни натресат тяхната идеология? Още повече, че както се каза-официлно войната свършва на 8 Май, но нали руснаците се чувстват големите победители( и наистина са били такива в онзи ден)-не признават капитулацията без техен висш представител, та цялата церемония се повтаря и на 9 Май.
    То пак си е било на 8 Май, но късно вечерта, а по това време в Москва вече е било станало 9 Май.
    Та станало е по тяхното, и 45 години ни набиваха в главите, че това е единствената и неподправена истина, и комунизма е естествения и най-висш завършек на политическата еволюция на света.

Дрън-дрън ярина, ама лошото е, че много хора им се вързаха, и продължават да са вързани и днес.

Демокрацията ни отне много...
    Има ли желание-има и начин!

Страница 1 от 11 1 2 3 4 5 ... ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Честит ден на победата С днем победы
    От infineon във форум Поздравления и честитки
    Отговори: 0
    Последно мнение: 09-05-16, 17:05
  2. Честит ден на победата
    От infineon във форум Поздравления и честитки
    Отговори: 50
    Последно мнение: 10-05-15, 17:26