Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За казанчето на чистачките...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За казанчето на чистачките...

    Да споделя малко инфо за устройството на това казанче събрано по трудния начин! От около година пръскалката на задното стъкло не работи, а предното е безгрижно - тука е важно да спомена, че рядко ползвам измиването на стъклата със системата и предпочитам да дочакам дъжда или да си ги измия ръчно. Тъй като имах проблеми при предишната Фронтера с разкачени маркучета някъде в хардтопа, някак си очаквах измиването на задното стъкло да не е гладко и на сегашната, та не обърнах особено внимание на проблема и реших, че щом предното работи сигурно нещо е разкачено. Моторчето се чуваше как върти на високи обороти, но вода йок! Днес ми писна и разглобих подкалника за да го извадя и разгледам - решението се оказа шокиращо: ниско ниво на течността! Оказа се, че моторчето на задното стъкло е доста по-високо в казанчето и водата му свършва някъде на 1/3 от обема, което е маркирано с едно зъбче на казанчето, но без никакъв надпис. Другото което ме притеснява е, че гърловината за пълнене е свързана през гумено уплътнение към казанчето в долната му част и при евентуално протичане от старост ще изтече 2/3 от водата и пак няма да пръска назад! Та хем трябва да се държи по-пълно, хем това увеличава налягането върху тази критична гума и вероятността да протече - дано да кара!
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

  • #2
    От: За казанчето на чистачките...

    Мдаа, казанчето явно си губи течност по малко - сега погледнах, беше спаднало почти до 1/2 без да съм ползвал особено системата, само в началото да прочистя задната дюза, че не беше работила отдавна. Долях над 2 литра и сега ще следя нивото без да пускам миенето, но мисля, че няма лъжа и някое от трите гумени уплътнения изпуска. Пълних го за тест докато беше отвън - всичко сухо, явно теча е малък и много трудно ще го хвана защото казанчето е така завряно, че почти нищо не се вижда от него - само връзката на гърловината може да се наблюдава, но тя е суха! Остават двете уплътнения на моторчетата или теч от самото казанче, но как нищо не видях при теста не мога да си обясня?!
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X