Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пръскане на ЮМЗ опира в кардана

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пръскане на ЮМЗ опира в кардана

    Здравейте колеги ,
    Днес с голям мерак монтирах чисто новата си пръскачка на ЮМЗто ,/ от старите/ и с изненада установявам , че като повдигна кардана опира в обтяжките на дъските.
    Вие как ползвате пръскачки с тези ЮМЗ та??
    gsm - 0899388807

  • #2
    От: Пръскане на ЮМЗ опира в кардана

    Това е една от болежките на ЮМЗто.
    Обяснявам как аз се справих. На оста на която е нанизана онази "скоба", или каквото е там-дето за нея се захващат обтяжките има и една дистанционна втулка. Служи да държи "скобата" в левия край на оста.
    Та на тази втулка заварих една по-яка шина, с отвор за болта на обтяжката. Така между двете обтяжки остава достатъчно разстояние в което се вмества кардана.
    Обаче тази втулка е тънка, и след известно време стената и се откъсна, та пак минах на оригиналното решение. Просто внимавам като вдигам каквото имам закачено на гъза.
    Решението е да се сложи по-дебелостенна втулка, и за нея да се завари планката.
    Или просто да сложиш още една "скоба", като разделиш двете с една по-къса втулка.

    Ето на тази част казвам "скоба":

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT6228-700x850.jpg
Прегледи:1
Размер:48.3 КБ
ID:5813817
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      От: Пръскане на ЮМЗ опира в кардана

      Не си спомням как точно беше на ЮМЗ, но няма ли начин да се преработят обтяжките и да се ползват такива от МТЗ, там вървят близко до дъските и не опират никъде.

      Коментар


      • #4
        От: Пръскане на ЮМЗ опира в кардана

        Оригинално до колкото знам са ги правили от външната страна на дъските и захващане на ръкавите на задните колела, но това било на моделите за износ.
        Предложиха ми този вариант със захващачки от Булгар , но това ми се струва , че пак ще опира.
        Особено на пластмасови кожух на кардана.
        Освен това , тази снимка е на Юмз от по новия модел и не съм сигурен че размерите са същите , като на моя.
        Прикачени файлове
        gsm - 0899388807

        Коментар


        • #5
          От: Пръскане на ЮМЗ опира в кардана

          Плоастмасовия кожух може спокойно да го изхвърлиш.
          Ти ЮМЗ ли караш(гордостта на съветското машиностроене), или някой педерастки западен трактор. Още малко и климатик ще ти се прииска.

          Това на снимката е каквото ти предлагам и аз. Тествано е, и не опира, хем кардана който ползвах беше бая як, с яки вилки на кръстачките.

          Другия вариант е като на МТЗ-с обтяжки отвън, но е повече преработка, а и на мен много по ми харесва дъските да се напъват навътре, отколкото навън.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #6
            От: Пръскане на ЮМЗ опира в кардана

            Кожуха на кардана наистина може да го изхвърли без угризения.Обаче на МТЗ-то обтяжките натягат дъските навътре, както и трябва да е.Много подобни са на тези от снимката на по-новото ЮМЗ,но коритото на МТЗ-то е по-широко и разстоянието между езиците е по голямо.Оттам и обтяжките вървят по-близо до дъските.

            Коментар


            • #7
              От: Пръскане на ЮМЗ опира в кардана

              Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
              Обаче на МТЗ-то обтяжките натягат дъските навътре, както и трябва да е.Много подобни са на тези от снимката на по-новото ЮМЗ,но коритото на МТЗ-то е по-широко и разстоянието между езиците е по голямо.Оттам и обтяжките вървят по-близо до дъските.
              Е то предполагам, че тука като са по далече от дъските не е проблем.
              gsm - 0899388807

              Коментар


              • #8
                От: Пръскане на ЮМЗ опира в кардана

                За пръскачката ти върши работа почти всеки кардан,включително и най-леките серии.В краен случай ако и с тези обтяжки не стане можеш да пробваш с по-малък кардан

                Коментар


                • #9
                  От: Пръскане на ЮМЗ опира в кардана

                  Не ги изкарвай навън. Направи ги както са на снимката. Трябва да прибират навътре, а не както са на МТЗ-то. За кардана, взимаш с по-малъко каре да е към трактора, ис по-голямо към инвентара. Така като вдигаш на навеса, няма да бие и да получаваш вибрация по цялата машина.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пръскане на ЮМЗ опира в кардана

                    Ами то кардана си пристигна с пръскачката, и като гледам си е бая финен, да не кажа , че се притеснявам дали ще изкара повече от 2-3 пръскания.
                    Интересно ми просто инженерите на тази машина как са си ги представяли нещата за да го направят така ☺
                    gsm - 0899388807

                    Коментар


                    • #11
                      От: Пръскане на ЮМЗ опира в кардана

                      Първоначално публикуван от dradonov Преглед на мнение
                      Интересно ми просто инженерите на тази машина как са си ги представяли нещата за да го направят така ☺
                      Кое по-точно? Малкия кардан, или навеса на трактора?
                      Ако е за кардана-не се притеснявай, при помпата няма почти никакво натоварване, може да я въртиш даже и на ръка.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Пръскане на ЮМЗ опира в кардана

                        Хах... за навеса се чудех, то за кардана е ясно - от икономия е такъв☺
                        gsm - 0899388807

                        Коментар


                        • #13
                          От: Пръскане на ЮМЗ опира в кардана

                          Когато е проекъиран този трактор(някъде в първите следвоенни години не е имало много машини които се закачат на гъза на трактора. Тогава на тракторите се е гледало предимно като на влекачи.
                          Подозирам даже, че отначало не е имало даже навесна система, и са я добавили после.
                          И като са я сложили-изобщо не са мислили,ч е тези тряктори ще се карат и днес, и ще задвижват машини който се вдигат с навеса.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Пръскане на ЮМЗ опира в кардана

                            Един тон навесна пръскачка(полска за 2500лева) с оригиналните противотежести прави ЮМЗто - СУ 29 - излита вертикално.Смянят се или се добавят още.
                            Да вярно - решението е от снимката, с два отделни държача на обтегачите.
                            Да - Пластмасата по карданите ии верижките по тях са задължителен атрибут за да могат да се продадат в България и с чиста съвест могат да се махнат (ОСВЕН АКО НЕ РАБОТИШ НЯКЪДЕ, КЪДЕТО ПОСТОЯННО ИМА НАДЗОР НА ТРУДОВА МЕДИЦИНА ИЛИ ДРУГИ ЦИЦАЩИ ПАРИ ОРГАНИЗАЦИИ!!!!).
                            И кардана не е толкова зле - там има само обороти - чак такъв въртящ момент на дву бутална помпа...
                            Вече 3та година го карам и го гресирам само един път - при започване на сезона - не е мръднал.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Пръскане на ЮМЗ опира в кардана

                              Някои от по-старите ЮМЗ-та нямат силоотводен вал, та по-скоро в завода не са се напъвали много да мислят какво ще пречи на евнтуалния вал и кардан на това място, като има един прост капак с 4 болта нищо не пречи.Аз продължавам да твърдя че на МТЗ80 и ТК80 въжетата стягат дъските навътре.Да не би да става въпрос за по новите МТЗ-та?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X