Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пръскане на ЮМЗ опира в кардана

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Пръскане на ЮМЗ опира в кардана

    Има разлика в навесната на Юмз, ТК80, и Беларус .

    Коментар


    • #17
      От: Пръскане на ЮМЗ опира в кардана

      [QUOTE=Kirilpm;3458975]Някои от по-старите ЮМЗ-та нямат силоотводен вал, та по-скоро в завода не са се напъвали много да мислят какво ще пречи на евнтуалния вал и кардан на това място, като има един прост капак с 4 болта нищо не пречи./QUOTE]

      Тук да не би да имаш предвид че нямат навесна система? Имат една такава серия "промишлени" трактори, дето фабрично са си без навес но са с готовите захвати за булдозер, мисля 6К се водеха - за багер с булдозер отпред, за кран-товарачи и т.н. дето ги правеха тука в Каварна. Имаше ги много и още работят някои такива екземпляри.
      Товар на навеса без баласт отпред мисля че беше 1100 или 1200 килограма. Никой не е работил с навесна пръскачка с тия трактори когато им беше времето. Само прикачни. Навесните бяха за лозя и градини, основно Перла и имаха допълнителен резервоар който се слагаше отпред на Булгарчето. При някои съвременни агрегати също се ползва тая схема.

      Коментар


      • #18
        От: Пръскане на ЮМЗ опира в кардана

        Имам впредвид че нямат силоотводен вал, навесна система си имат.

        Коментар


        • #19
          От: Пръскане на ЮМЗ опира в кардана

          За първи път чувам такова нещо... Дай някъде източник ако можеш, да го прочета. По принцип - всеки един трактор създаван някога, верижен, колесен е предвиден да отдава мощност по някакъв начин... Първите американски и после руски така са им давали и мощността след марката - с две числа - първото мощност на двигател, второто на силоотводен вал. Все пак първо са мислени преди всичко да могат да задвижват стационарни машини, после оран и жътва.

          Коментар


          • #20
            От: Пръскане на ЮМЗ опира в кардана

            Доста от по-старите машинки нямат включително, също и някои верижни, нищо толкова необичайно не е, не знам някъде да е описано в книгите.Иначе ЮМЗ като ЮМЗ отзаде всичко си го има, просто на мястото на ВОМ-а има ламаринка с 4 болта, като разбира се ВОМ може да се добави.

            Коментар


            • #21
              От: Пръскане на ЮМЗ опира в кардана

              Години наред карам с юмз 6акл пролетната сеялка и ядове с кардана няма , а той със сигурност е по голям от на тази пръскачка. На планката която държи обтяжките има оставен отвор с резба сложи си там болт със стопорна гайка, охлаби обтяжките, вдигаш и регулираш както е вдигната в работни положение, никакви заварки и тем подобни не ти трябва

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X