Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Неизбежна отбрана (промени)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Неизбежна отбрана (промени)

    Историята с "австралийкските" алигатори е, че доста австралийци пребивават в американски шати, където се срещат тия животни. Главно в нефтената индустрия за заети. Заради високата цена на медицинските услуги в щатите, са сметнали за по-удачно да си транспортират оцелелите след такова ухапване обратно в родината и да си ги долекуват там.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • От: Неизбежна отбрана (промени)

      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
      Историята с "австралийкските" алигатори е, че доста австралийци пребивават в американски шати, където се срещат тия животни. Главно в нефтената индустрия за заети. Заради високата цена на медицинските услуги в щатите, са сметнали за по-удачно да си транспортират оцелелите след такова ухапване обратно в родината и да си ги долекуват там.
      Алабалейла...
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Неизбежна отбрана (промени)

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        Защото само манкират ловене.
        Ми малко си в грешка. В кратката ми 5 годишна кариера като полицай съм хващал нарколаборатория за амфети, която в последствие излезе, че била за "лично" ползване, дело нямаше. Хващал съм апартаментаджия с над 150 шперца в него (2-3 часа ми отне описването), но нищо. Законът не забранява да се разхождаш с тия неща на 25 км. от дома ти в 2 часа през нощта (предлагаше ми 5 бона почерпка, да му оставя инструмента. Балък, вземи му парите и не се занимавай с глупости ........!!!!). Хващал съм в 3-4 сутринта в тъмниците из Овча купел "чакащ" приятел, с адресна регистрация самоковските села, с шперцове за ФВ/Ауди, дето ги бил намерил до кофата за боклук ... Няма проблем, то тоя инструмент се намира във всяка сладкарница, к'во толкова.... Колеги хващат двама с две торби от Била, пълни с трева, намерили ги до кофата. Някаква бабичка им се беше нахвърлила да ги бие, щото тормозели децата ... И т.н., не мога да си спомня вече за всички случаи. Пияндетата по пътищата, дето съм заключил въобще не ги броя въпреки, че заради един такъв бистришки тарикат все още се водя следствен. И те така, как викат по врачанско. Кой ще да става полицай у тая държава, халал да са му сигурната заплата и безплатната униформа ....
        Последно редактирано от kuzdov; 18-05-19, 01:07.
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • От: Неизбежна отбрана (промени)

          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
          Ми малко си в грешка. В кратката ми 5 годишна кариера като полицай съм хващал нарколаборатория за амфети, която в последствие излезе, че била за "лично" ползване, дело нямаше. Хващал съм апартаментаджия с над 150 шперца в него (2-3 часа ми отне описването), но нищо. Законът не забранява да се разхождаш с тия неща на 25 км. от дома ти в 2 часа през нощта (предлагаше ми 5 бона почерпка, да му оставя инструмента. Балък, вземи му парите и не се занимавай с глупости ........!!!!). Хващал съм в 3-4 сутринта в тъмниците из Овча купел "чакащ" приятел, с адресна регистрация самоковските села, с шперцове за ФВ/Ауди, дето ги бил намерил до кофата за боклук ... Няма проблем, то тоя инструмент се намира във всяка сладкарница, к'во толкова.... Колеги хващат двама с две торби от Била, пълни с трева, намерили ги до кофата. Някаква бабичка им се беше нахвърлила да ги бие, щото тормозели децата ... И т.н., не мога да си спомня вече за всички случаи. Пияндетата по пътищата, дето съм заключил въобще не ги броя въпреки, че заради един такъв бистришки тарикат все още се водя следствен. И те така, как викат по врачанско. Кой ще да става полицай у тая държава, халал да са му сигурната заплата и безплатната униформа ....
          Когато странични "наблюдатели" с предубеждения оценяват ситуацията,няма шанс да приемат с доверие дори информация от първо "лице". Колегите които са имали възможност да участват и познават "кухнята", виждайки резултатите от новите демократични ценности с право не се включват в безсмислен дебат.

          (Лесно се руши,но трудно се гради-особенно след компрометиране на "основите". Това имах предвид и в пост 84,86.)

          Коментар


          • От: Неизбежна отбрана (промени)

            Нищо на света не е само в черно и бяло.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • От: Неизбежна отбрана (промени)

              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
              Ми малко си в грешка. В кратката ми 5 годишна кариера като полицай съм хващал нарколаборатория за амфети, която в последствие излезе, че била за "лично" ползване, дело нямаше. Хващал съм апартаментаджия с над 150 шперца в него (2-3 часа ми отне описването), но нищо. Законът не забранява да се разхождаш с тия неща на 25 км. от дома ти в 2 часа през нощта (предлагаше ми 5 бона почерпка, да му оставя инструмента. Балък, вземи му парите и не се занимавай с глупости ........!!!!). Хващал съм в 3-4 сутринта в тъмниците из Овча купел "чакащ" приятел, с адресна регистрация самоковските села, с шперцове за ФВ/Ауди, дето ги бил намерил до кофата за боклук ... Няма проблем, то тоя инструмент се намира във всяка сладкарница, к'во толкова.... Колеги хващат двама с две торби от Била, пълни с трева, намерили ги до кофата. Някаква бабичка им се беше нахвърлила да ги бие, щото тормозели децата ... И т.н., не мога да си спомня вече за всички случаи. Пияндетата по пътищата, дето съм заключил въобще не ги броя въпреки, че заради един такъв бистришки тарикат все още се водя следствен. И те така, как викат по врачанско. Кой ще да става полицай у тая държава, халал да са му сигурната заплата и безплатната униформа ....
              Ми точно затова имунният механизъм на системата те е изхвърлил като чуждо тяло!
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Неизбежна отбрана (промени)

                Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                ... Колегите които са имали възможност да участват и познават "кухнята", виждайки резултатите от новите демократични ценности с право не се включват в безсмислен дебат.

                (Лесно се руши,но трудно се гради-особенно след компрометиране на "основите". Това имах предвид и в пост 84,86.)
                Чекай да ти обясним те сега как при стария железен бай Тошов ред мен, пиклюто третокласник ме държаха в детска педагогическа стая докато не си призная как с моя(май) три години по-голям приятел сме държали между страниците на списание "Пиф" камък, който той скришно хвърлил и пукнал предното стъкло на милицейската жигула, докато минава покрай нас
                Щот баща му беше неблагонадежден частник тенекиджия. Който си иска железния ред- да фаща влака за Пхенян
                And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                Коментар


                • От: Неизбежна отбрана (промени)

                  Подкрепям. Тия разправии съм ги имал и аз като дете. От кварталния ме спасяваше само дядо ми, защото имаше връзки в партията. Хем беше в доста късни години, когато за всички е било ясно, че тоя строй е тръгнал на умирачка. Обаче втори, трети и четвърти клас...си имах доста разправии. Всичко започна от там, че купувахме слънчогледови семки от една циганка в съседния блок. Бегом в междучасието и...по пакетче семки. Нелегално. Да, ама единия път излизаме и...отвънка кварталния с още двама. От там с него, при директора, после ДПС, от къде имате пари за семки? Не може вашите да ви дават, нещо крадете-я си признайте какво крадете и къде го продавате...В съседния вход пък живееше кварталния доносник. Някакъв шеф в тогавашния "Булгарплод", после отговаряше за общински пазари (след 1989).
                  Неподстриган на 15-ти септември на училище? Веднага при училищния "фризьор". И такива имаше по онова време. Гола глава. 89-та стана така, че някак минах между капките. Учителите само бучаха да се подстрижа, ама никой не се занимава с мен, годината свърши, после лятото...и на морето гледам чужденците с "опашки. Бяха върха на модата тогава. Отзад късо, на черта и само виси широка 2см опашка. Септември сме на училище, всички подстригани като лагерници, аз с опашка. Малеее..шок и ужас, погром. Викане на родители, намалено поведение. Ноември падна бай Тошо.
                  На който му харесва тоя строй, наистина да се взима в ръце и да хваща към СК. Престъпността може да се бори успешно с други средства. А и категорично не е вярно, че тогава е нямало престъпност. Просто не е имало информация за нея.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • От: Неизбежна отбрана (промени)

                    Добре,винаги е имало "дисиденти" и в ученическите години,но тези случките са си за вицове-егати късите клечки..... . Обвинения за щета над жигулата или за нарушаване на "акцизните правила" и прически.
                    А казармата как беше при Вас?
                    (помня ученици с "бунтарски" характер,но те по скоро бяха единици и чак толкова не им се впрягаха. И не съм бил от най хрисимите в детството си,но "чичко" милиционер не се е "занимавал" с мен и приятелчетата)

                    Коментар


                    • От: Неизбежна отбрана (промени)

                      Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                      ... тези случките са си за вицове-егати късите клечки.
                      Бая народ тия вицове си ги живя на свой гръб. Аз също имам вицове за разправяне.

                      Коментар


                      • От: Неизбежна отбрана (промени)

                        Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                        Добре,винаги е имало "дисиденти" и в ученическите години,но тези случките са си за вицове-егати късите клечки..... . Обвинения за щета над жигулата или за нарушаване на "акцизните правила" и прически.
                        А казармата как беше при Вас?
                        (помня ученици с "бунтарски" характер,но те по скоро бяха единици и чак толкова не им се впрягаха. И не съм бил от най хрисимите в детството си,но "чичко" милиционер не се е "занимавал" с мен и приятелчетата)
                        Абе, какви дисиденти. На чичко старшина му хвръкнал камък от насрещен камион и решил за по- лесно да прибере две лапета на по десетина-дванайсет години и да ги гърчи три часа да си признаят вредителските провинения.Та да не би да му удържат скапания жигулски джам от заплатата сигурно. А айдуци си имаше баш доволно, примерно славата на село Волуяк някой по-дрът още може да помни....
                        And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                        Коментар


                        • От: Неизбежна отбрана (промени)

                          Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                          Абе, какви дисиденти. На чичко старшина му хвръкнал камък от насрещен камион и решил за по- лесно да прибере две лапета на по десетина-дванайсет години и да ги гърчи три часа да си признаят вредителските провинения.
                          "Къса клечка",този трябва да е бил възпитаник на училището в Стрелча........ казваха им "чисто и просто"!!!

                          Коментар


                          • От: Неизбежна отбрана (промени)

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Бая народ тия вицове си ги живя на свой гръб. Аз също имам вицове за разправяне.
                            Вие по- младите, не бяхте ли по време на "перистройките",когато се променяше посоката на "вятъра" и се либеризираше................

                            Коментар


                            • От: Неизбежна отбрана (промени)

                              Вече като студент в университета като ми се наложи да чета съдебна практика по НК, ми стана ясно какви митове и легенди са това за "реда" по соц време. Ми то има всичко и по много-и убийства, и кражби, и телесни повреди, та даже и кражби на коли, документни...Може да е имало малко по-висока разкриваемост, ама и това не го вярвам много. В селото на баба ми познавах пенсионирания вече милиционер от ония години. Кражба никога не го чух да се похвали как е разкрил (а се е крало), но често разправяше как ходели в циганската махала да прибират мангалите и да ги карат на работа по някакви стопанства. Не покаже ли манго документ къде работи-у УАЗ-ката и го карат в някое АПК, да го запишат на работа. Единственото обяснение защо се е случвало това е, че още по онова време разкриването на престъпленията и наказването са били неефективни. РАзчитало се е на превантивна дейност-ако бачка, няма да краде. Вероятно е имало ефект...някъде, за кратко. Дългосрочно такова нещо няма как да работи. Нужният репресивен апарат става твърде голям и в основните си функции-поддържане на обществения ред и разкриването на престъпления, той пак ще си е неефективен.
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар


                              • От: Неизбежна отбрана (промени)

                                Брей, започнах да си мисля, че другаде съм живял, а не в България. То стана, като онази приказка за лъжата, повторена няколко пъти...
                                HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X