Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с вибрации

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с вибрации

    Здравейте, имам следния проблем, между 2200-2400 оборота се появяват голям резонанс и вибрации по купето, под и над тези обороти ги няма или поне не се забелязва толкова много, като ги има и на място и в движение, така че мисля че дифове, карета, гуми и т.н. отпадат. Тампоните на двигатела са сменени и на кутията също е здрав, гърнето е чисто ново, ГВ е 2004 фейслифт 2.0 128кс бензин автомат. Моля за мнения или ако някой е имал същия проблем и се е сблъсквал да сподели.
    Последно редактирано от diko2233; 06-05-19, 09:29.

  • #2
    От: Проблем с вибрации

    Тампоните на мотора оригинални ли са ? Щото ако не са може и от тях да е.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с вибрации

      Първоначално публикуван от tabu_bg Преглед на мнение
      Тампоните на мотора оригинални ли са ? Щото ако не са може и от тях да е.
      Да оригинални са, чувал съм че другите може да са по-твърди, въпроса е че след смяната нямаше никакъв ефект нито по-добре нито по-зле, на кутията не съм го сменял видимо изглежда здрав, на двигатела бяха посмачкани и се надявах да е от тях обаче нищо не се промени, затова вече си мисля дали проблема не е другаде, в маховика или нещо друго което води до вибрации и дисбаланс не знам


      Коментар


      • #4
        От: Проблем с вибрации

        Има ли значение от предавка, скорост на движение, натоварване на мотора ? Писал си че е автомат, маслото сменяно ли е ?

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с вибрации

          Първоначално публикуван от tabu_bg Преглед на мнение
          Има ли значение от предавка, скорост на движение, натоварване на мотора ? Писал си че е автомат, маслото сменяно ли е ?
          Да сменяно е, въпроса е че ги има и на място когато не е в движение и се изфорсира и задържиш на 2400 оборота, а в движение ги има винаги през всички скорости когато минава през тези обороти
          Последно редактирано от diko2233; 07-05-19, 13:53.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с вибрации

            Освен нещо по закрепването на генерацията за друго не се сещам.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с вибрации

              Първоначално публикуван от tabu_bg Преглед на мнение
              Освен нещо по закрепването на генерацията за друго не се сещам.
              От там започнах, задното гърне не беше оригинално и му дрънчаха ламелите и го смених с ново, смених и връзката до средното гърне с нова че беше яко изгнила, но пак нямаше подобрение.


              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X