Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

    Това дето го искаш потвърждава замисъла на темата- държиш го в двора, яхваш го без предупреждение, не му благодариш и то не ти се сърди, никога. Отделяш за зоб и някоя подкова.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
      Аа, тук говорим за нещо дето ти вози задника. Ако с работната не се храниш и я платиш до 150-200К сметката е друга.
      Ами да де, вози ти задника до работата и от време на време на друго място. А до работата е 50-100 километра в една посока примерно. И не, това не е изключение.
      יעבור
      «И това ще мине»

      Коментар


      • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

        Да де, тя те храни. Качи се на една нова за 12-15К лв и я ползвай така.
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

          Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
          Проблемът е във възприятието. Преди години исках да имам кола. Сега искам да имам на разположение нещо, с което да се возя когато ми е нужно с определен комфорт, да ходя на пазар, да се кефя да го карми т.н. Това въобще не означава, че искам да притежавам кола.
          Ако искам кола заради притежанието на кола, сигурно ще си купя нещо такова и ще си го имам и правя като хоби.
          Такова съм си купил, само е от следващата генерация
          Не искам никак да имам кола, но няма как да се придвижвам по-бързо, а и имам семейни ангажименти по каране на деца. И така.


          Коментар


          • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

            Явно застаряващият ни Форум ще се подмладява...
            Няма собствени коли, има свързани платформи, автономност, Uber, младежко отношение-само се возим, кола не искаме, за какво ни е да и плащаме само скъпотиите, свързаности, приложения...а, у...
            Модерна работа.Браво!!!
            Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
            0887/осемпет 66 4осем

            Коментар


            • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

              Такъв е живота, кво да пра'иш? Юбър не позвам, а Болт. Кеш не съм плащал такси от поне от година, и поне 20 % от такситата са електрички. Подписвам се с личната си карта. Миналата година от нас до центъра имаше автономен автобус. В смисъл без шофьор. Чат-пат виждам по улицата роботите-доставчици на Старшип. В страна, която е бивша съветска република. Бъдещето е сега. Днес.
              Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

              Коментар


              • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                Колеги, правите сметки върху ползване по над пет години.
                Някои за 25-30.
                Тогава може и да не съм жив. Може да няма коли. Може да няма живот изобщо.
                Носете си новите дрехи
                NovemberCharlie много се надявам бъдещето в което живееш да дойде и при нас!
                Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                Коментар


                • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                  Първоначално публикуван от I.Guberkov Преглед на мнение
                  ...NovemberCharlie много се надявам бъдещето в което живееш да дойде и при нас!...
                  Песимистът е добре информирания оптимист. !!!
                  -Чем занимаетесь по жизни?
                  -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                  -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                  Коментар


                  • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                    Ми то от хората зависи. В Естония ИТ сектора е 7% от БВП, в България е 6, като само в София има няколко пъти повече ИТ специалисти от колкото в цяла Естония. Но тук са решили, че искат да са водеща нация в употребата на ИТ и са си направили работещо електронно правителство,а стартъпите им процъфтяват. Като си говорим за притежание на коли, една история от преди седмица. Свършва ми лизинга и колата става моя понеже такъв лизинг подписах преди години (при следващата сигурно няма да го направя). От банката ми пращат мейл, че са уведомили местния КАТ, че вече не са собственици и че имам 5 дни да си прехвърля колата. Същевременно от КАТ получих същия мейл, с линк към електронните им услуги. Отне ми 2 минути да прехвърля колата. Подписах се с телефона, щото може и така вместо с лична карта, а на служебния компютър не съм си инсталирал софтуера за подписване с лична карта. Талона го получих по пощата, но него го полвам само за чужбина. В Естония не ми трябва. От любопитство погледнах на сайта на КАТ и там имаше информация колко гишета в момента са свободни за работа с клиенти и колко е очакваното време за чакане (беше 0 минути). Разбира се, опцията да отида до там и да си свърша работата на гишето същетвува но би ми отнело поне два часа, че КАТ е на другия край на града.
                    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                    Коментар


                    • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                      Прекрасно ама защо сравняваш северно европейци с нас - тъмните балкански диви субекти.


                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар


                      • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                        Защото и те си имат трески за дялане, просто като народ са се обединили около няколко важни приоритета. Нищо не пречи и ние да го направим. Ние сме малко нихилисти. Казваме, че сме тъмни и диви балкански субекти и после се стремим да го докажем, вместо да го опровергаем. Но мисля, че тази нагласа постепенно се променя. За това Европа е голям шанс за България. Светът се отваря за нас и ние се отваряме за света. И ставаме по-добри. Ама това вече е съвсем извън shet-а
                        Последно редактирано от NovemberCharlie; 23-05-19, 10:28.
                        Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                        Коментар


                        • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                          Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                          А пък ако сравним въздуха в София отпреди 30 години и сега и количеството автомобили бихме и помислили дали сме в ЕС.
                          П.С. Миналата нова година бях в Кайсери, Турция. Милионен град. Въздуха е отврат, колите пушат, главата те цепи. Ама не са в ЕС.
                          Чак Турция, ей го Белград

                          Стара лукс, винаги е по-добре от нова на същите пари.

                          Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                          Ми то от хората зависи. В Естония ИТ сектора е 7% от БВП, в България е 6, като само в София има няколко пъти повече ИТ специалисти от колкото в цяла Естония. Но тук са решили, че искат да са водеща нация в употребата на ИТ и са си направили работещо електронно правителство,а стартъпите им процъфтяват. Като си говорим за притежание на коли, една история от преди седмица. Свършва ми лизинга и колата става моя понеже такъв лизинг подписах преди години (при следващата сигурно няма да го направя). От банката ми пращат мейл, че са уведомили местния КАТ, че вече не са собственици и че имам 5 дни да си прехвърля колата. Същевременно от КАТ получих същия мейл, с линк към електронните им услуги. Отне ми 2 минути да прехвърля колата. Подписах се с телефона, щото може и така вместо с лична карта, а на служебния компютър не съм си инсталирал софтуера за подписване с лична карта. Талона го получих по пощата, но него го полвам само за чужбина. В Естония не ми трябва. От любопитство погледнах на сайта на КАТ и там имаше информация колко гишета в момента са свободни за работа с клиенти и колко е очакваното време за чакане (беше 0 минути). Разбира се, опцията да отида до там и да си свърша работата на гишето същетвува но би ми отнело поне два часа, че КАТ е на другия край на града.
                          Пълен ужас!!! Естонците явно нямат български консултанти по ИТ
                          Последно редактирано от DBRS; 23-05-19, 10:29.
                          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                          Суперспам - спама на суперите

                          Коментар


                          • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                            Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                            Чак Турция, ей го Белград

                            Стара лукс, винаги е по-добре от нова на същите пари.
                            Забравяш нещо изключително важно!
                            Колата често се купува, не като средство за придвижване, ами като символ на статус(вижте успял съм) но и като средство за удоволствие!
                            При това положение парите са на заден план.
                            Има доста хора които расъждават така:жилището оправено има пари за черни дни, не съм болен, писна ми от икономии, искам да си направя кефа, един живот имаме

                            Коментар


                            • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                              Всеки, стига да не пречи на другите, е свободен да си пилее парите/живота както намери за добре.

                              Покупка "за статус" за мен е неразбираема, но да, често срещана е.
                              За кеф от шофирането/возенето вече съвсем подкрепям. (склонен съм да жертвам надежност, за сметка на кеф/удобство при шофиране)
                              Последно редактирано от DBRS; 23-05-19, 10:41.
                              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                              Суперспам - спама на суперите

                              Коментар


                              • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                                Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение

                                Покупка "за статус" за мен е неразбираема, но да, често срещана е.
                                Наскоро правехме нещо като доклад кои стоки най се продават най търсени и прочие...
                                Тези които ги класифицирам аз за статус за на първо място.Сиреч не са необходими но дават кеф и самочуствие.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X