Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

    850-ката е здрава, ма вече не е същото, там се забелязват съвременните тенденции. Предно предаване (Съответно става по-трудна за обслужване ) и едни капсоловани за носачите шарнири (това после го оправят де)
    После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

    Коментар


    • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

      Първоначално публикуван от Desert_Ant Преглед на мнение
      850-ката е здрава, ма вече не е същото, там се забелязват съвременните тенденции. Предно предаване (Съответно става по-трудна за обслужване ) и едни капсоловани за носачите шарнири (това после го оправят де)
      За мен 850 е последното читаво. А това е 4х4
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
        За мен 850 е последното читаво. А това е 4х4
        940 (чисто времево) иначе е фейслифт на 740. Като ремонтопригодност е като лада, че даже някой неща са доста по-лесни. Качествто на материалите и тенекията няма да я коментирам
        После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

        Коментар


        • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

          За Волвата: от като премахнаха броните за утрепване на лосове / и пешеходци/, Волво не е това което беше.....
          Имал съм служебни и 740 и 855, та знам. ( от на 0 километра)

          Коментар


          • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            За Волвата: от като премахнаха броните за утрепване на лосове / и пешеходци/, Волво не е това което беше.....
            Имал съм служебни и 740 и 855, та знам. ( от на 0 километра)
            Броните са с пиропатрони, които гърмят при удар и поемат част от енергията ( тествано в бетонна шахта и скорост 10-15км час с щета един буфер)

            Причината да ги премахнат е някъв инцидент в САЩ, при което горящо Волво си изстрелва бронята и отнася крака на пожарникар... Джендърска работа, колко живота иначе са спасили
            После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

            Коментар


            • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

              Първоначално публикуван от Desert_Ant Преглед на мнение
              Броните са с пиропатрони, които гърмят при удар и поемат част от енергията ( тествано в бетонна шахта и скорост 10-15км час с щета един буфер)
              Малко ми е трудно да си го представя как би работила такава концепция.
              Все пак говоря за модели от миналия век 1993-1998г.

              Коментар


              • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Малко ми е трудно да си го представя как би работила такава концепция.
                Все пак говоря за модели от миналия век 1993-1998г.


                Именно за тях, буфера на броянята е тръба вътре с пиропатрон, буквално гърми.
                После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

                Коментар


                • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                  Първоначално публикуван от Desert_Ant Преглед на мнение
                  Именно за тях, буфера на броянята е тръба вътре с пиропатрон, буквално гърми.
                  Моя грешка, вътре са с компресиран газ, не с патрон, но резултата е същия
                  После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

                  Коментар


                  • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                    Разбиранията за защита на пътниците и околните за тези 25 - 30 години са се променили коренно.

                    Коментар


                    • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                      Това е така, но при Волво безопасността и тогава е била на висота, дори по днешните стандарти. Виж клипа и си прави изводи.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                        По-скоро Волво са измислили голяма част от автомобилната безопасност, която сега е стандарт при всички.

                        Коментар


                        • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                          Volvo дълги години бяха крачка пред другите в структурната якост на купетата. Сега може и да са половин, че по-малко. Не ми харесва, това, че постоянно правеха някакви сбиртоци от агрегати в иначе добрите каросерии. То не бяха форд, фолксваген, рено, мицубиши, даф...
                          Колкото до броните с газов амортисьор, те не са спасили живот, просто защото ги правят само заради „стандарт 215” (FMVSS 215) в съединените щати. Т.нар. 5 м/ч брони. На практика нямат отношение към безопасност.

                          Коментар


                          • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                            Това е така, но при Волво безопасността и тогава е била на висота, дори по днешните стандарти. Виж клипа и си прави изводи.
                            Волво винаги са били пионери в това независимо дали са били самостоятелна фирма или под шапката на някой.


                            edit
                            Лутането на Волво се дължи повече на грешни стратегии, колите им винаги са били хубави. Аз също се кефя на ръбестите комбита и винаги ги заглеждам. Сега Geely трябва много да продава за да избие вложените 10 милиарда долара в марката или след някоя година ще ги продаде. Мой приятел има две морги и разправяше, че като трябва да режат Волво трошат доста консумативи на ножовия трион.

                            Коментар


                            • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                              Освен всичко старите модели са и доста ремонтопригодни.Намирането на частите е трудно, но като се захванеш да правиш нещо си личи, че в нещото е вложена мисъл, така че хем да е здраво, хем да можеш да си го поправиш без непременно да имаш някакви специални умения или инструменти.От по-старите съм се сбълсквал с 240 и 740 и впечатленията ми винаги са били положителни, личи си, че не е правено за еднократна употреба.Но спирам до тук, защото има забрана да се гледа по-високо от обувките

                              Коментар


                              • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                                Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
                                Волво винаги са били пионери в това независимо дали са били самостоятелна фирма или под шапката на някой.


                                edit
                                Лутането на Волво се дължи повече на грешни стратегии, колите им винаги са били хубави. Аз също се кефя на ръбестите комбита и винаги ги заглеждам. Сега Geely трябва много да продава за да избие вложените 10 милиарда долара в марката или след някоя година ще ги продаде. Мой приятел има две морги и разправяше, че като трябва да режат Волво трошат доста консумативи на ножовия трион.

                                Гийли нищо няма да продават, изкупили са голям процент от камионите (Волво/Рено/Мак) + поне 10% от Мерцедес. Откакто са собственици на ВОлво, го изкараха на печалба и оправиха всички поразии от Форд

                                Иначе Волво през годините ползват чужди двигатели за малките си модели (те са си ДАФ), там са разни окачвания на мицибиши, двигатели и скорости на рено.. а по-късно форд.
                                После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X