Страница 26 от 103 ПървиПърви ... 16 22 23 24 25 26 27 28 29 30 36 76 ... ПоследенПоследен
Резултати 501 до 520 от 2044

Тема: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

Публикации
    1,009
    Точки (при гласуване)
    10

По подразбиране От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

Цитат Мнение на bokomo Преглед на публикациите
    То е ясно, че ако имаш достъп до такава документация и и дадеш някаква публичност ще се сдобиеш с мимолетна популярност, придружена от тежки отрицателни финансови последици. Обаче продължавам да не намерим връзка между ресурс на такъв модул и пробег. Времево ограничение в ресурса би било разбираемо, защото по-дълготрайната електроника струва (мъничко) повече, ама пробег ...
    Какво е “време”? На колко години е колата, колко са моточасовете, нещо други?
    Пробег е тривиална метрика, налична във всеки фирмен сервиз и според мен, по-обективна от време.
    Отделно, той е свързан и с времето.

Публикации
    2,415
    Точки (при гласуване)
    18

Ако има нещо, което да се мери тривиално - то е времето, особено като е на едро. И е адски трудно за манипулиране, за разлика от пробега.

Електроника в транспорта и в частност автомобилната и без това е достатъчно висок клас - работи (а не съхранява) в много широк температурен диапазон, при разнообразни по интензитет и честота вибрации, влага, химия, горива и при това е критична за безопасността на хората. По-нагоре като критичност е само авиацията, мед. апаратура и военната техника. На мен ми е много е странно на такъв клас електроника да се дава в заданието такъв ресурс.

Но пък такива са времената, вероятно в тази фирма са съвсем наясно как 99,ххх% от автомобилите им никога не достигат такъв пробег в гаранция и си оптимизират процесите. Майната му на третият собственик.

Jimi е офлайн
    Явор Мичев
    Старши участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    Букурещ
    Публикации
    3,493
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    24

Цитат Мнение на blago72 Преглед на публикациите
    Да, продажната цена се определя от някакъв отдел, но поради фундаменталното им значение, динамиката на цените им се сравнява с темпа на инфлация.
    Същевременно, заплатите и тяхната индексация се определят основно от инфлацията. Тоест, можеш да купиш по-малко кола със средния доход.

Не говоря за реклама. Позиционирането на Редбул като напитки за динамичните млади хора е съвсем маркетинг. Подобни примери - безброй.
    Продажната цена в най-добрия случай е пазарната такава. Технологичните продукти си следват съвсем тяхна си динамика свързана с иновациите които предлагат.

Не напразно дадох примера с айфоните. Можеш да сравниш примерно цената на нормална прахосмукачка с робот. Има ли общо с инфлацията?
    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
    Drag Grand Canyon Daily
    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
    LZ1JYM

Място
    Rottweil
    Публикации
    639
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на cecoa1 Преглед на публикациите
    Смяна на съединител с демпферен маховик, около и над 2000 евро. ...
    Смяна дискове и накладки на цялата кола около 800 евро. ...
    Смяна на масло с филтър, около 140-160 евро(дали има мераклии за смяна на 10 хиляди?!)
    .....
    За Форд Мондео 3,бензин:
    Смяна съединител с демпферен маховик.Офертата от сервиза беше 1300 Е,но термина след месец.
    Комплект(включващ:спрей за обезмасляване,скоби за прибиране на задните цилиндри,грес и ръкавици) дискове и накладки за Форда–137 Е.За Мини–то–100 Е(без екстрите).Смених ги(без да съм майстор) за по 2 часа на кола.
    5 литра Лики Моли 5W30,longlife e 43E. При около 100Е на ден,което е невисока надница,кое му е скъпото,не знам.
    Дизелов Jeep, не е Jeep.

Публикации
    5,181
    Точки (при гласуване)
    24

Цитат Мнение на Krelion Преглед на публикациите
    За Форд Мондео 3,бензин:
    Смяна съединител с демпферен маховик.Офертата от сервиза беше 1300 Е,но термина след месец.
    Комплект(включващ:спрей за обезмасляване,скоби за прибиране на задните цилиндри,грес и ръкавици) дискове и накладки за Форда–137 Е.За Мини–то–100 Е(без екстрите).Смених ги(без да съм майстор) за по 2 часа на кола.
    5 литра Лики Моли 5W30,longlife e 43E. При около 100Е на ден,което е невисока надница,кое му е скъпото,не знам.
    Скъпото е, че тоя комплект не е за всеки, и голяма част от хората могат да монтират единствено неща като антената на покрива(при ползване на автомивка), стелките и ароматизатора.
    Ясно е, че в сервиза цените варират, но порядъците са си пак такива.

Аз също си сменям някои неща по неволя, отделно има и по някой майстор да бачка на черно, ама мнозинството опират до сервизите и оригиналните части. Поради което, гледат да карат нещо в гаранция, пък било то и Дачия, ако не могат друго.

ПП: И си виж в офертата за смяна на съединител, дали пише изрично и смяна на маховика, че тия не го подразбират това винаги, пък после се сещат...
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

Място
    Rottweil
    Публикации
    639
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на cecoa1 Преглед на публикациите
    ..

ПП: И си виж в офертата за смяна на съединител, дали пише изрично и смяна на маховика, че тия не го подразбират това винаги, пък после се сещат...
    Това беше миналата година.Офертата е със смяна на всичко.Маховика,диска,лагерпомпа.Понеже колата ми трябва,намерих майстор,намерих сервиз под наем и за 8 часа ,в неделя,го смени.Смени ми и спирачната течност и маслото на скоростите.Предварително си беше казал 400Е труд.Пак излиза 50 на час.
    П.П.За мивките.Има ли у нас такива?И евтини и хубави и с безплатни прахосмукачки?
    Дизелов Jeep, не е Jeep.

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    34,005
    Точки (при гласуване)
    68

За криво возило 200-300лв, че и нагоре, за труд и тука не са рядкост. А щом си е играл 8 часа явно не е от лесните. Спирачната и маслото са за половин час работа, айде час. През останалите 7 явно се е занимавал със съединител.
    Последно редактиран от sparkybg ; 16-05-19 в 22:37
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    34,005
    Точки (при гласуване)
    68

Цитат Мнение на bokomo Преглед на публикациите
    ...На мен ми е много е странно на такъв клас електроника да се дава в заданието такъв ресурс...
    Нищо интересно няма. Специално при дисплеите цената на всичко над базовия ширпотребски клас, който се слага на таблети, обикновени лаптопи и прочие, расте в геометрична прогресия спрямо изискванията за температурен диапазон на работа и яркост, независимо от производителя и географското му положение. Дори на индустриалните дисплеи цената е минимум x3, а те в кола не се знае колко ще жиевят (според мен няма да е дълго, особено на място дето се нагряват доста).
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

Публикации
    459
    Точки (при гласуване)
    11

Ако имате време за губене - как е направен истински автомобил
    После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

Място
    София
    Публикации
    7,161
    Точки (при гласуване)
    34

Като става дума за Волво..
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

Публикации
    459
    Точки (при гласуване)
    11

850-ката е здрава, ма вече не е същото, там се забелязват съвременните тенденции. Предно предаване (Съответно става по-трудна за обслужване ) и едни капсоловани за носачите шарнири (това после го оправят де)

Място
    София
    Публикации
    7,161
    Точки (при гласуване)
    34

Цитат Мнение на Desert_Ant Преглед на публикациите
    850-ката е здрава, ма вече не е същото, там се забелязват съвременните тенденции. Предно предаване (Съответно става по-трудна за обслужване ) и едни капсоловани за носачите шарнири (това после го оправят де)
    За мен 850 е последното читаво. А това е 4х4

Публикации
    459
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на Scrapheap Преглед на публикациите
    За мен 850 е последното читаво. А това е 4х4
    940 (чисто времево) иначе е фейслифт на 740. Като ремонтопригодност е като лада, че даже някой неща са доста по-лесни. Качествто на материалите и тенекията няма да я коментирам

Място
    София кв. Борово
    Публикации
    13,297
    Точки (при гласуване)
    30

За Волвата: от като премахнаха броните за утрепване на лосове / и пешеходци/, Волво не е това което беше.....
    Имал съм служебни и 740 и 855, та знам. ( от на 0 километра)
    Спортидж 2.0 ТДИ 2000г. Ceed 1,6 CRDI 2010г.Каравана Антарес 390 2015г.
    Карайте ПРЕДВИЖДАЙКИ!!!! Така и спирачки ще сменяте по- рядко.

Публикации
    459
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на Пенчо Преглед на публикациите
    За Волвата: от като премахнаха броните за утрепване на лосове / и пешеходци/, Волво не е това което беше.....
    Имал съм служебни и 740 и 855, та знам. ( от на 0 километра)
    Броните са с пиропатрони, които гърмят при удар и поемат част от енергията ( тествано в бетонна шахта и скорост 10-15км час с щета един буфер)

Причината да ги премахнат е някъв инцидент в САЩ, при което горящо Волво си изстрелва бронята и отнася крака на пожарникар... Джендърска работа, колко живота иначе са спасили

Място
    София кв. Борово
    Публикации
    13,297
    Точки (при гласуване)
    30

Броните са с пиропатрони, които гърмят при удар и поемат част от енергията ( тествано в бетонна шахта и скорост 10-15км час с щета един буфер)
    Малко ми е трудно да си го представя как би работила такава концепция.
    Все пак говоря за модели от миналия век 1993-1998г.
    Спортидж 2.0 ТДИ 2000г. Ceed 1,6 CRDI 2010г.Каравана Антарес 390 2015г.
    Карайте ПРЕДВИЖДАЙКИ!!!! Така и спирачки ще сменяте по- рядко.

Публикации
    459
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на Пенчо Преглед на публикациите
    Малко ми е трудно да си го представя как би работила такава концепция.
    Все пак говоря за модели от миналия век 1993-1998г.

Именно за тях, буфера на броянята е тръба вътре с пиропатрон, буквално гърми.

Публикации
    459
    Точки (при гласуване)
    11

Именно за тях, буфера на броянята е тръба вътре с пиропатрон, буквално гърми.
    Моя грешка, вътре са с компресиран газ, не с патрон, но резултата е същия

Публикации
    684
    Точки (при гласуване)
    11

Разбиранията за защита на пътниците и околните за тези 25 - 30 години са се променили коренно.

Място
    София
    Публикации
    7,161
    Точки (при гласуване)
    34

Това е така, но при Волво безопасността и тогава е била на висота, дори по днешните стандарти. Виж клипа и си прави изводи.

Страница 26 от 103 ПървиПърви ... 16 22 23 24 25 26 27 28 29 30 36 76 ... ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Големите взривове в съвременните конфликти
    От nitro във форум Оръжие, бойни действия, тактика и стратегия
    Отговори: 3
    Последно мнение: 28-05-15, 19:19
  2. Защо фирмата на МВР ,БМВ вече няма да прави номерата за автомобили...
    От green във форум Политика, икономика и обществени взаимоотношения
    Отговори: 32
    Последно мнение: 15-10-13, 20:42
  3. Отговори: 32
    Последно мнение: 06-11-09, 21:23
  4. Защо американските автомобили са по-лесни за тунинговане?
    От Софианитка във форум Автомобили 4x4
    Отговори: 26
    Последно мнение: 08-02-06, 08:13
  5. Откъде произлизат съвременните 4х4
    От quadra във форум Автомобили 4x4
    Отговори: 42
    Последно мнение: 23-01-06, 18:57

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации