Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

    Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
    Ще трябва да се ограмотя по тоя въпрос очевидно. При все това ми се струва удачно една много по-трудно сменяема верига да бъде с приличен ресурс. Най-малкото да е усилена спрямо предишни проблемни вериги, вместо да е още по-слаба. То всъщност това е основният проблем. Веригите вече често карат колкото ремък. Ако караха спокойно 500 - 600 хиляди километра, нямаше да е кой знае какъв проблем.

    Щото иначе счупени колянови валове не са толкова разпространени при моторите с предна верига (или ремък), колкото счупени двигатели заради скъсани вериги напоследък. А и по лесно (и май по-евтино) се сменяват коляновите валове Статистически и още повече финансово за клиента, май е по-ефективно старото решение.

    Отделно трябва да се провери колко допълнителна мощност се произвежда благодарение на навирането на веригата при маховика. Но това вече става трудно за оценяване.
    Допълнителна мощност не знам да се произвежда.

    Чисто теоретично се намалява задачата на демпфера в края на коляновия вал. Иначе това, че двигатели с агренаж в предния край се правят от 70 години, а тези с агренаж откъм маховика - от 10г няма как да не се отрази и на резултатите.

    Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
    Точно поради тази причина веригата би трябвало да е в другия край на вала. Сега там има демпфери - доста големи, скъпи и често сменящи се
    Ако всичкия инерционен момент на ГРМ и задвижването му се остави отпред, честотата на колебанията намалява и се приближава до работната честота на двигателя във висшите режими. Тогава никакъв демпфер не оправя нещата и това се явява ограничаващ фактор за по-нататъшното форсиране на двигателите.

    Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
    Я, а че размера на шийката от към маховика ги принуждава да слагат междинна зъбчатка,и още верижки (защото ако е една сещате ли се какъв трябва да е размера на ангренажните зъбчатки ),успокоители,обтегачи и...............дрънкулки-все някоя ще падне, за да ВИ е весело!!!
    Това че на някого му е хрумнало да реши труден въпрос по труден начин не значи че решението е добро. Просто такова има.

    Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
    Задвижва си от край време газоразпределителният механизъм .......... И, ако се увеличава натоварването би следвало да "личи" във вериги,обтегачи,успокоители,.......

    Отделно никакъв проблем не е да усилят и предния край на коляновия вал,но "проблема" с тези решения е само за клиента.
    Ами проблем е. Някои неща просто не могат да бъдат решени традиционно и представляват лимити на съответната технология.

    Коментар


    • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Допълнителна мощност не знам да се произвежда.

      Чисто теоретично се намалява задачата на демпфера в края на коляновия вал. Иначе това, че двигатели с агренаж в предния край се правят от 70 години, а тези с агренаж откъм маховика - от 10г няма как да не се отрази и на резултатите.
      Имаш много поздрави от няколко големи завода по повод 10 годишния юбилей на ангренажа откъм маховика.

      Коментар


      • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

        Благодаря. Това не променя аргумента ми.

        Коментар


        • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

          Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
          Колега, моного е хубаво че си се сетил за този виц.Още по-хубаво ще е когато пишеш в режим Гагич за неща от които си нямаш представа пак да се сещаш за този виц.

          Вдигането на екологичността с проучването на все по-безумните изисквания до последната запетайка и заобикалянето им с дребни хитрости от рода на старт стоп системи, работа на ЕГР системата в идиотски режими, които скоропостижно задръстват двигателя и измами на дребно със софтуер не са задължително развитие.Нито имат нещо общо с веригите, които ядосват колегата.Ако производителите ги беше грижа за екологията, ама наистина ги беше грижа, а не само дотам, че да вървят гръмки реклами и да успеят да надцакат ЕВРО 11, първо автомобилите щяха да се лишат от някое килце, от алтернаторите по 160А и от твоите въображаеми климатици,които уж могат да климатизират малко жилище.Ако ги беше грижа за екологията нямаше да се изхвърлят цели агрегати или направо автомобили, а щяха да се конструират с мисъл за евентуален ремонт и възстановяване.
          Ако някой му пукаше за екологията, повече отколкото за печалбите, купетата щяха да са модулна конструкция от неръждавейка общи за всички производители.... о ужас, отиваме на планова икономика и никъв капитализъм. Ми просто капитализма не се вписва в екологията. Някак е редно да си го признаят, поне през 80-90г не бяха такива отпъци автомобилите.
          После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

          Коментар


          • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

            Хи хи, Камаз също са с ангренаж откъм маховика.
            Явно в края на 60-те в ЗиЛ са били с много напредничаво мислене.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              Хи хи, Камаз също са с ангренаж откъм маховика.
              .
              Като цяло си е интересно "творение" за времето............ма да не го чепкам!
              (не съм имал проблеми със зъбния привод на Камаза)

              Коментар


              • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                Първоначално публикуван от Desert_Ant Преглед на мнение
                Ако някой му пукаше за екологията, повече отколкото за печалбите, купетата щяха да са модулна конструкция от неръждавейка общи за всички производители.... о ужас, отиваме на планова икономика и никъв капитализъм. Ми просто капитализма не се вписва в екологията. Някак е редно да си го признаят, поне през 80-90г не бяха такива отпъци автомобилите.
                Което си е така, така си е... Даже "капиталистите" в Германия, преди години правеха т.нар типови или стандартни автобуси. Различни марки, МАН, Бюсинг, Неоплан, Сетра, Мерцедес, Магирус-Дойц, Рено-Берлие, Икарус(190) с почти еднаква външност и много общо като оборудване и техника по каросерията. Това с цел лесна, евтина и удобна експлоатация и ремонт, взаимозаменяемост на части и пр.
                Правят общо две генерации такива автобуси от 1968г до към края та 90-те, и са много успешни и разпространени. След това продължават да правят модели с някои общи части и оборудване, но вече не ка толкова близки.
                От тия първите съм карал последно в София един на над 40 години.

                А за ангренажа на КамАЗ, няма общо с темата, така е и при Мерцедес и много други, но е практически необслужваем възел, за разлика от при съвременните автомобили.

                Не знам какви ограничение за форсирането на двигателите има от ангренаж не откъм маховика, но последните малки мотори на VAG са си още по класическата схема, и с ремък(смяна на 210 хиляди километра), а достигат 240 коня от два литра дизелов мотор.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                  Ама някой да не си помисли, че ангренажа откъм маховика е някакво чудо на чудесата и дава някакви чувствителни предимства. И с едната, и с другата схема два мотора могат да имат и имат еднакви характеристики. И еднаква издръжливост.

                  Иначе простотията да извадиш мотора за да смениш калпавата верига си остава.
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                    То има и простотии от рода да извадиш мотора за да смениш стартер, съединител, да свалиш подгревна свещ и т.н.Но нека не забравяме крилатата мисъл "той германеца го е измислил" и да не се мъчим да открием причината.На германеца му е отредено да ги мисли работите, а на нас унтерменшените да пасем добитъка и толкоз.

                    Коментар


                    • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                      Любимото ми е да извадиш двигателя , за да свалиш VP44. Алмера Тино.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                        Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                        Погледни предните няколко страници. Имам от нова 19 годишна Хонда на 270 000 и си работи безгрижно...
                        Имаш ама я имаш на място дето температурите ако паднат под 20 градуса и населението му става непоправимо студено
                        Я си в карай в братска Австрия 3 зими и пак ела да хортуваш тук.


                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                          Защо мрънкаме срещу производителите? Че те произвеждат това, което ние купуваме. Я някой да се пробва да продаде нещо, което не се търси и купува, и да се похвали после как върви далаверата. Сами сме си виновни, че търчим след висяшия морков. Пък той се оказва стърчащ и надървен щ, и се ...
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                            Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                            Имаш ама я имаш на място дето температурите ако паднат под 20 градуса и населението му става непоправимо студено
                            Я си в карай в братска Австрия 3 зими и пак ела да хортуваш тук.
                            Аз за това казвам, всеки си купува това, което му върши работа. Предлагането е базирано на търсенето. Тук Хондата е идеална за кола въшка. В Австрия съм ходил веднъж, ако не е за ски, не ме брой, много кофти...
                            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                            Коментар


                            • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                              Имаш ама я имаш на място дето температурите ако паднат под 20 градуса и населението му става непоправимо студено
                              Я си в карай в братска Австрия 3 зими и пак ела да хортуваш тук.
                              Големият ми син кара баш Сивик 98г. и го кара и зиме и лете, вкл. в Австрия. Не знам на колко км е, но не е малко. Нито е изгнила, нито се оплаква от студа. Супер безпроблемна малолитражка. Супер икономична и достатъчно динамична.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                                Това е малко като приказката за опела и сестрата.Не всички японски коли са гниещи, но ако се внасяха масово през 90-те до 2005 примерно със сигурност щеше да им се носи славата на опел кадет.За мен кола от края на 90-те е срамно да гние.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X