Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
    120-140 на магистрала става ли, в тежък градски трафик удобна ли е, динамична ли е, относително икономична ли е? Щото поечето модерни автомобили тези качества ги предлагат, и на мен ми трябват, но не си предстсвям твойта тойота за евридейка в моята реалност. На теб разбира се ти върши работа, щом си я караш. Иначе и аз ги харесвам, и то най-вече заради здравината. Ама 3-4 хил.км на месец с такава май ще ми дойде в повече, а вероятно и на нея.
    На нея няма да и дойдат много 4000км. Сравнително тромава. 120 не и е проблем да поддържа. Идеологията и не е градска кола. Приличен комфорт, прилично отопление и климатик и прилично проходима. В града я карам по изключение. За отпуските ползваме нея заради обема и възможността да се разхождаме из планините на Тасос примерно. В града карам предимно лека кола. Също така зимата я ползвам непрекъснато и никога не ме е подвела. А главата и е чугунена, та няма ядове
    Последно редактирано от Scrapheap; 14-06-19, 21:14.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
      Не знам, но не е невъзможно, относително проста е и лека. Нали не смяташ, че на коментираната тойота от '83 - та, ако е лашкана всеки ден, нищо не й е правено, а само й е наливано гориво. И ако такъв екземпляр от тая година, ако го подкарам на всекидневно лашкане по черен път няма да му се чупи нищо? Да не казвам, ако ми се налага да стигам до черния път по магистрала, колко пробега ще му издържи цилиндровата глава.
      Ако беше се навел да погледнеш под двете коли, нямаше да имаш такива съмнения.Просто са правени по различен начин в различно време с различна философия на завода производител ако щеш.Такива коли дето нищо не им се прави и само се налива гориво има единствено в авто(морг)къщите, форумите и кръчмите, останалите се случва да им се счупи по нещо.Ако по магистралата се кара с разумна скорост, не виждам къде е драмата.

      Коментар


      • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

        Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
        Не виждам,старата ес класа от него време също я няма. Казват че са много здрави-не съм имал и не мога нищо да кажа.
        Затова пък чисто нови шкоди,ауди,вагини,дачии,тойотки,бмв и мерц- ври. Кой колкото му стига парата явно.
        Колкото и да е здраво всеки го блазни по- новичкото,със всичките му недостатъци.
        Това е така. Светът върви напред.

        Два типа хора карат стари коли - скъсаняци и фенове. Лесно се познава по състоянието на колата.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Два типа хора карат стари коли - скъсаняци и фенове. Лесно се познава по състоянието на колата.
          Това според теб нали?
          Защото по мои наблюдения има и трети тип, аз им викам практични шофьори, които карат сравнително стари за нашия стандарт коли, защото им вършат работа, трябват им постоянно и ако за нещо се налага да чакат в сервиз в общия случай могат да си го поправят сами за разумно време.Държа да поясня, че някои от тях не минават за скъсаняци дори по европейски стандарт, просто са хора надрастнали притеснението какво ще кажат комшията,колегите,клюкарките,хората и т.н. като ме видят със стара кола.Някои са наистина педантично поддържани предимно с оригинални части или афтърмаркет с качество превъзхождащо оригинала, но други се поддържат с ширпотреба части, без излишни емоции за драскотина по вратата и дупка от цигара в седалката, но в състояние да минат истински технически преглед.

          Коментар


          • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

            Фен да, но не и роб. Уважаваш я и колкото толкова, но да не слизаш от нея защото не се чупи и ти върши работа, ама и да изглежда като от завода...аз не мога.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Това е така. Светът върви напред.

              Два типа хора карат стари коли - скъсаняци и фенове. Лесно се познава по състоянието на колата.
              Ами тогава няма сми да се карате. Скоро време истинските нама да ги има. Истински ще станата тези които сега се плюят.
              Оня ден лампа след лампа при мен- зареди гориво,течността за чистачките ти я няма,изгоряла ти е крушка да осветява номера,4по 4 не работи,сервизния интервал за маслото,закопчей се с колана. Това в рамките на 5 мин. Да и е.а и кочината. Естествено само двойното ме притесни и му смених маслото. То пък що дане е 120 лв. с филтъра без работа.
              Избор няма вече. Всичко е по 100,200,500 лв.
              Sent from my Nokia s fenerche

              Коментар


              • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                Първоначално публикуван от Desert_Ant Преглед на мнение
                За гниенето ли питате...компост! Парафин по жълт чиреп до де днешен не съм видял..а го има във ВАЗ от 78г



                Изпратено от моят Nokia 5.1 Plus с помощта на Tapatalk
                Мда.. досега не съм видял гнил Опел и Мерцедес. За Жигула да не говорим - още от нова.. Преди много години имах едно Ритмо, на което нямаше къде да се хване масата, та да се изкърпи....
                Пък древната ми Тойота мина с малко сравнително кърпене и си е жива.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                  Там откъдето идват гнилите опели, фолсвагени, мерцедеси и т.н. повечето японки отиват при свети Петър преди да тръгнат за България.

                  Коментар


                  • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Ако са си го купили на цената на тлк напълно нормално
                    На каквато и цена да са ги купили, с мотори и скорости от гамата леки автомобили е все тая.
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                      Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                      Там откъдето идват гнилите опели, фолсвагени, мерцедеси и т.н. повечето японки отиват при свети Петър преди да тръгнат за България.
                      Ми моята е 83г - отдавна би трябвало да при Буда, пък тя не ще Карам и нови коли но не ме кефят особено Имам и РАВ4, но ми се драйфа от него.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                        А главата и е чугунена, та няма ядове
                        Аз не си спомням на моята 2-лт дали също не беше чугунена.
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                          Производителят се съобразява с желанията на потребителя. Някъде му викат маркетинг. Това, че потребителят иска евтин и луксозен автомобил, си е проблем на потребителя. Това, че потребителят е технически неграмотен и става все по- неграмотен, също си е негов проблем. Искаш евтино и лъскаво- на ти го. Ако не мога да си го избия през цената, ще си го избия през сервиза и щом нямаш нищо против, всички сме доволни. Всеки маркетинг цели 51 и, евентуално, повече проценти доволни потребители. Достигането на 85-90% доволни си е висш пилотаж. Тукашните 0,02%, дето си поддържат 124-ките и ТЛК-80 са абсолютно незначителна извадка.
                          Последно редактирано от Тропчо; 14-06-19, 22:33. Причина: Пунктоация
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар


                          • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                            Аз не си спомням на моята 2-лт дали също не беше чугунена.
                            Халумин е. Но 2LTе доста по-малък мотор.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                              Не ме разбирай погрешно, нямам нищо против японското производство, особено някой конкретни модели джипове и леки коли.Но купетата им са отвратителни, качеството на ламарина също.Твоята е от годините, в които се опитват да се наложат на няколко чужди пазара.И въпреки всички добри качества, кола от 2000-2010 да гние потресаващо много е срамота.
                              От друга страна френските автомобили(като изключим няколко отдавна забравени техни марки) почти не гният и то от много години, но нещо все ме спира да си взема едно пежо примерно с вечно купе.

                              Коментар


                              • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                                Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                                Това според теб нали?
                                Защото по мои наблюдения има и трети тип, аз им викам практични шофьори, които карат сравнително стари за нашия стандарт коли, защото им вършат работа, трябват им постоянно и ако за нещо се налага да чакат в сервиз в общия случай могат да си го поправят сами за разумно време.Държа да поясня, че някои от тях не минават за скъсаняци дори по европейски стандарт, просто са хора надрастнали притеснението какво ще кажат комшията,колегите,клюкарките,хората и т.н. като ме видят със стара кола.Някои са наистина педантично поддържани предимно с оригинални части или афтърмаркет с качество превъзхождащо оригинала, но други се поддържат с ширпотреба части, без излишни емоции за драскотина по вратата и дупка от цигара в седалката, но в състояние да минат истински технически преглед.
                                Това все една аз съм го писал.
                                Подкрепям 100%.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X