Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лекарство против ПОДАГРА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лекарство против ПОДАГРА

    Здравейте
    Рядко пиша във форума, но по повод на тази коварна болест изчетох доста мнения, и затова искам да споделя важна информация. Надявам се по този начин да помогна. Преди шест месеца открих че имам подагра и започнах да взимам Benzbromaron.Казаха ми че това било най-доброто лекарство. Преди четири дни реших да си направя пълни иследвания в Токуда при един професор ендокринолог. Набодаха ме както трябва и накрая ми изписаха таблетки Adenuric 80mg. Казаха ми че това е най-доброто лекарство с минимални , почти никакви странични ефекти и силно ме посъветваха да НЕ пия Benzbromaron, защото увреждал бъбреците. Benzbromaron бил забранен и в САЩ, както и в България по същите причини. Прикачам снимка на Аденурик за тези които искат да пробват.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190504_182154.jpg
Прегледи:1
Размер:125.7 КБ
ID:6157638

  • #2
    От: Лекарство против ПОДАГРА

    и аз съм на аденурик, понеже не е евтин, може спокойно да вземеш 120 мг и да пиеш по половинка
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      От: Лекарство против ПОДАГРА

      Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
      и аз съм на аденурик, понеже не е евтин, може спокойно да вземеш 120 мг и да пиеш по половинка
      Ще помисля за такъв вариянт. Иначе доволен ли си от лекарството?

      Коментар


      • #4
        От: Лекарство против ПОДАГРА

        Аз съм на Alopurinol,но наблягам основно на немедикаментозно намаляне на ПК.Сутрин и вечер по една супена лъжица ябълков оцет с чаша вода:сутрин и вечер по един изцеден лимон с вода:сутрин и вечер по една супена лъжица зехтин.Минимум 3 литра вода на ден.Така ги редувам.Никаква консумация на захарни изделия.
        Нека силата да бъде с нас!
        Suzuki Grand Vitara
        +34 642 91 4154

        Коментар


        • #5
          От: Лекарство против ПОДАГРА

          Първоначално публикуван от batzorogeo Преглед на мнение
          Ще помисля за такъв вариянт. Иначе доволен ли си от лекарството?
          Аз нямам подагра все още /пу-пу/, дълги години имах завишени стойности на пикочната киселина и миналата година ми го изписаха покрай други диагнози /захар и холестерол/
          Свали ми стойностите, така че съм доволен.
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • #6
            От: Лекарство против ПОДАГРА

            Това първото лекарство, уж забраненото, съм го купувал не веднъж от Германия за познати в България.
            Други познати, ми споменаха, че го имало и в България, но в сравнително малко аптеки. Същото ме убеждаваше и една българка аптекарка тук в Германия(възрастна, тук е от десетилетия, мъжа и е немец).
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • #7
              От: Лекарство против ПОДАГРА

              Подаграта се причинява от повишена концентрация на пикочната киселина в кръвта. Поради ниската ѝ разтворимост се образуват иглести кристали, които увреждат тъканите и предизвикват възпаление. Пикочната киселина е продукт на метаболизма на пурините, които от своя страна са продукт на метаболизма на храни богати на ДНК и РНК-всякакви вътрешности, червени меса, някои риби особенно кожа на риба и птици и техни бульони, също определени зеленчуци и бира. Някои храни, захари и особенно алкохол не съдържат пурини, но ускоряват метаболизмът им. Само 30% пикочната киселина в кръвта е продукт на храната. Т.е. ако спазвате диета и нивото пикочна киселина е високо - търсете други причини. Всички лекарства срещу подагра всъщност спират метаболизна на пурините на степен междинни продукти преди пикочна киселина. Страничните ефекти при дълга употреба са неизбежни.
              It is easier to fool people than to convince them they have been fooled.
              Mark Twain
              https://www.flickr.com/people/195891565@N06/

              Коментар


              • #8
                От: Лекарство против ПОДАГРА

                Има трма за Подаграта, в която са засегнати лекарства и б
                илки. По-добре е да се обединят, за да не се размива информацията...
                https://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=98996
                edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                Коментар


                • #9
                  От: Лекарство против ПОДАГРА

                  Съжелявам, не знаех. Нека администраторът да обедини двете теми.
                  It is easier to fool people than to convince them they have been fooled.
                  Mark Twain
                  https://www.flickr.com/people/195891565@N06/

                  Коментар


                  • #10
                    От: Лекарство против ПОДАГРА

                    Първоначално публикуван от Primrouse Преглед на мнение
                    Подаграта се причинява от повишена концентрация на пикочната киселина в кръвта. Поради ниската ѝ разтворимост се образуват иглести кристали, които увреждат тъканите и предизвикват възпаление. Пикочната киселина е продукт на метаболизма на пурините, които от своя страна са продукт на метаболизма на храни богати на ДНК и РНК-всякакви вътрешности, червени меса, някои риби особенно кожа на риба и птици и техни бульони, също определени зеленчуци и бира. Някои храни, захари и особенно алкохол не съдържат пурини, но ускоряват метаболизмът им. Само 30% пикочната киселина в кръвта е продукт на храната. Т.е. ако спазвате диета и нивото пикочна киселина е високо - търсете други причини. Всички лекарства срещу подагра всъщност спират метаболизна на пурините на степен междинни продукти преди пикочна киселина. Страничните ефекти при дълга употреба са неизбежни.
                    Adenurica работи. Не искам да влизам в подробности, но след 3 г. употреба/80 мг половинка вечер/ ям и пия като преди. ПК в норми. Болки-няма. Доза и начин на прием предписани от ендокринолог!
                    Мои другари с туфи и т.н. , с този цяр взеха да разграждат образованията по ставите дори. Не е реклама! Но с по- големи дози/ мг/.
                    П.С.
                    ЧЕТЕНЕТО И ПИСАНЕТО ПО ФОРУМИ НЕ ЛЕКУВА. ДОКТОРИТЕ ГО ПРАВЯТ!
                    не винаги успешно, но със сигурност с повече опит и знания от нас, в повечето случаи.


                    Peugeot 4007
                    ex Nissan X-Trail 2.2 Di

                    Коментар


                    • #11
                      От: Лекарство против ПОДАГРА

                      Първоначално публикуван от nikolas3 Преглед на мнение
                      Adenurica работи. ...
                      Естествено работи по отношение на пикочната киселина, а какво става с метаболитните продукти преди нея?
                      It is easier to fool people than to convince them they have been fooled.
                      Mark Twain
                      https://www.flickr.com/people/195891565@N06/

                      Коментар


                      • #12
                        От: Лекарство против ПОДАГРА

                        Утре ще звънна на кака ми /шеф на клиника в Пловдив/ да видим тя какво ще каже.
                        Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                        Само DIESEL !!!

                        Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X