Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Електроника странен проблем !!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Електроника странен проблем !!!

    Бишоп - какво е това?
    Най ме е страх от хора без мечти...

    Коментар


    • #17
      От: Електроника странен проблем !!!

      Самовулканизираща се гумена лента. В повечето от големите вериги я има.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        От: Електроника странен проблем !!!

        Хм, за какво го ползвате - за изолиране на влагата да не влиза в термошлауха ли.

        Ако е така - има термошлаух, който има вътре нещо като "топъл силикон". Като се нагрее и почне да се свива, това нещо се размеква и изплюва от двете страни. Изолацията става 100% изолирана, ползвам го и на места където снадката е потопена във вода ( във алпинеум ).
        Най ме е страх от хора без мечти...

        Коментар


        • #19
          От: Електроника странен проблем !!!

          Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
          Хм, за какво го ползвате - за изолиране на влагата да не влиза в термошлауха ли.

          Ако е така - има термошлаух, който има вътре нещо като "топъл силикон". Като се нагрее и почне да се свива, това нещо се размеква и изплюва от двете страни. Изолацията става 100% изолирана, ползвам го и на места където снадката е потопена във вода ( във алпинеум ).
          Има да, а да знаеш къде има по-малки диаметри. Аз поф Ф10 не съм намирал на дребно.

          Коментар


          • #20
            От: Електроника странен проблем !!!

            От тук си купих:
            https://www.ebay.com/itm/50pcs-Solde...YAAOSwnitcie-d
            Пътят е целта.

            Коментар


            • #21
              От: Електроника странен проблем !!!

              Това е хубаво, работил съм с такива, вътре и припойче си има.

              По горе писах за термошлаух, като нормалната, черна, но вътре има тънък слой силикон, при нагряване се размеква. Поръчаха ми го от някъде. Иначе не е като да няма:

              https://vikiwat.com/heat-shrinking-t...7%5B0%5D=38962
              Последно редактирано от onufriz; 08-05-19, 23:22.
              Най ме е страх от хора без мечти...

              Коментар


              • #22
                От: Електроника странен проблем !!!

                Странно, че не знаеш какво е "Бишоп". Аз с такова работя от 1990 г., а със сигурност е измислено много преди това. Бишоп е търговска марка на самовулканизираща се гумена лента и е станала нарицателна, нещо като Ксерокс при копирните машини или Гедоре при инструментите. Разликата между гумата и силикона е, че при последващо нагряване гумата се вулканизира и стяга още повече, докато силикона изтича. До колкото ми е известно, в авиацията и други области, дето се изисква максимална надеждност, ползват само това.
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X