Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вибрации терано

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вибрации терано

    Здравейте, при движение между 50-80 тераното има ужасни вибрации и отвратителни бучене в купето.
    След като вдигне високи обороти вибрациите и бученето изчезват.
    На ниски обороти също е тихо.
    Къде може да е проблема?
    Мисля си за генерация но е здрава.
    Двигателя на място не тресе, работи тихо.
    Разхода като за терано приличен.
    Колата е 2,7 ТД 101 коня.
    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

  • #2
    От: Вибрации терано

    Провери тампона на раздатката и каретата на кардана. Макар че при него обикновено със скоростта вижрациите не затихват, а се увеличават.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Вибрации терано

      Има ли разлика във вибрациите според това на коя предавка/скорост си включил ?
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        От: Вибрации терано

        Също в допълнение на Спарки мога да кажа и да се прегледат/ сменят лагери на главини. Ако са тръгнали от там също има вибрации и бучене от 40-50 км/ч нагоре.

        Коментар


        • #5
          От: Вибрации терано

          Ще ги прегледам тези неща, но бученето и вибрациите са сякаш от резонанс, например карам с 70 и се получава бучене, отнемам малко газта или подавам повече газ да се качат оборотите и бученето изчезва.
          При 100 и нагоре се чува само двигателя в нормално, няма бучене и вибрации но това не е моята скорост.
          Двигателя трябва да е на по-високи обороти за да няма резонанс.
          Няма значение на коя предавка съм.
          "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

          Коментар


          • #6
            От: Вибрации терано

            Имах леко прибучаване при скорост между 80-90 км в час,при по-ниска или по-висока скорост изчезваше.Смених задното каре на кардана и всичко се оправи.При теб, щом са такива ужасни вибрациите ще да е някой тампон, я на скорости,я на двигателя.Виж си за всеки случай и кутията на въздушния филтър.На старото ми 2,7 свалих таблото 3 пъти да търся причина за жуженето в купето,а накрая се оказа въздушен филтър с метални фланци/накрайници/,които трептят в ламарината на кутията и ме караха да изтръпвам от нерви.
            "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
            0878739299

            Коментар


            • #7
              От: Вибрации терано

              Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
              ...
              Не забравяй че говорим за 2.7. При него заради тампон е почти невъзможно в ниски скорости да няма вибрации, а при над 50 да има. Няма балансиращи валове и точно в ниски обороти вибрира най-много.

              А тройката с тия 1000 маркуча и кво ли не из двигателния отсек, от скромния ми опит, се оправя когато наместиш съвсем всичко. Например ако още не си сменил двете тампончета на тръбите за водата към вътрешния радиатор, погледни ги и си направи нови - в моя случай си направих от горивен маркуч. Старите бяха станали на бакелит, съвсем буквално. После все едно карах друг автомобил. Горивните между филтъра и двигателя също тропат, ако не са наместени както трябва и току решиш че двигателя е станал по-шумен на празен ход. Между вакуумния маркуч за едната клапа и единия маркуч на интеркулера - там пък скърца. Докато не смених и наместих всичко, от двигателния отсек се чуваха 1000 шумове от всякакво естество.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Вибрации терано

                По горе споделих кахърите си точно с 2,7,с 3,0 беше само шум от карето на кардана
                "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                0878739299

                Коментар


                • #9
                  От: Вибрации терано

                  Да кажа каква я свърших.
                  Внимавайте какво слагате в жабката. Знаете каква е жабката на тераното, а аз някога съм сложил вътре монети в пластмасова кутия за панела на радиото. Бученето и вибрациите са били точно от тези монети, ужас. Бях се засилил да го продавам, не се издържаше. Отказаха ми степените на парното и развалях жабката да стигна до резистори.
                  Резистори при мен е две реотанчета и пластинка залепената някаква сплав под напрежение, при прегряване пластинката се разпоява и прекъсва.
                  Та внимавайте какво слагате по жабката.
                  "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                  Коментар


                  • #10
                    От: Вибрации терано

                    Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                    Да кажа каква я свърших.
                    Внимавайте какво слагате в жабката.
                    Учене от "грешките"

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X