Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за доставка на бус без документи от Германия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за доставка на бус без документи от Германия

    Здравейте колеги !

    Както някой знаят трябва ми двигател за моя Голям кемпи от тази тема : https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=226105

    Та в тази връзка намерих един подходящ донор в Германия но има една пречка,собственика е загубил документите на буса а номера няма понеже е спрян от движение от години,превозвача от транспортната фирма трърди че , без оригинални документи не може да се докара през толкова граници.
    Не ставало със договор за покупко продажба между мене и продавача трябвал и голям талон а такъв няма , няма и малък , абе нищо няма.

    Буса визуално е гробница но мен ми трябва двигателя и ходовата част.

    Много трудно и скъпо било да се извадят нови документи.

    Не искат да доставят и двигателя само понеже пак трябва да има документи.

    Някакви съвети и идей как да го докарам ?
    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
    Място и хора към които да принадлежи ...

  • #2
    От: Въпрос за доставка на бус без документи от Германия

    Не може да мине никоя граница без документи. С договори минава дребна техника, не коли. За двигател е същото.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за доставка на бус без документи от Германия

      Без документи не вярвам да намериш кой да ти го докара. Каде се намира, ако не е много далече от мен, може да мислим нещо само за двигателя.. В случай че намериш кой да ти го извади.

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за доставка на бус без документи от Германия

        Цял няма как да стане , ако има кой да свали частите няма проблем , дори и двигателя.
        088455338две
        "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
        Джамбазов 2010г..

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за доставка на бус без документи от Германия

          Ако в талона ти на кемпера има номер на двигател, тоя без документи и да го докараш за какво ти е? Няма да си редовен. Един колега си беше купил някакъв дърт мотор, и той беше спрян от движение отдавна. Проучи въпроса, просто собственика трябва да отиде в общината, там му дават нов талон, и си го докарваш. Пак някъде в Германия беше.
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за доставка на бус без документи от Германия

            Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
            Ако в талона ти на кемпера има номер на двигател, тоя без документи и да го докараш за какво ти е? Няма да си редовен. Един колега си беше купил някакъв дърт мотор, и той беше спрян от движение отдавна. Проучи въпроса, просто собственика трябва да отиде в общината, там му дават нов талон, и си го докарваш. Пак някъде в Германия беше.
            Общо взето е така, ама се изискват парици, които продавача не иска да инвестира или... На мен лично ми мирише на развалена риба тази ситуация, особено в Германия!

            Ако аз си загубя талона в Англия, точно за няколко дни по мощата ми идва новия, звънкам един телефон, казвам си личните данни и Воала - ново талонче, не мисля в Германия са назад от такива практики.
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за доставка на бус без документи от Германия

              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
              Общо взето е така, ама се изискват парици, които продавача не иска да инвестира или... На мен лично ми мирише на развалена риба тази ситуация, особено в Германия!

              Ако аз си загубя талона в Англия, точно за няколко дни по мощата ми идва новия, звънкам един телефон, казвам си личните данни и Воала - ново талонче, не мисля в Германия са назад от такива практики.
              Нещо 30-50 евро ми се върти в главата, че беше преди 2-3 години.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за доставка на бус без документи от Германия

                Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                ... На мен лично ми мирише на развалена риба тази ситуация, особено в Германия!
                Това е повече от ясно.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за доставка на бус без документи от Германия

                  Тоя,който ти говори,че нямал документи, може и да не те лъже, но...не може да не става да се извади нов талон.Навремето при най-близкото представителство на Ауди в Хановер ми издадоха служебна бележка, какъв е точно номерът на двигателя на колата,която исках да изнеса. Знаех,че нашите в КАТ и на митницата ще ме правят на луд и се подсигурих с такава преди тръгване. Талон се вади много лесно в Германия. За точната процедура трябва да питаш при някой дилър на марката на място. Обикновено, ако производството на колата е след 2000г. се пуска запитване до завода производител и той на базата на номера на рамата издава СоС (Certificate of Conformity на английски). ваденето след това на талон е фасулска работа. В германия принципно двигателят се води само резервна част и тук според закона не си в грешка, ако го вземеш и без документи, но само с договор за покупко-продажба. Проблемът ти идва при нашите чиновници в БГ при регистрацията, тъй като още сме 50 години след маймуните и вписват номера на мотора в талоните ни.Никой обаче не ти казва,защо не вписват и номерата на разни други агрегати от автомобила ти в талона, тъй като и те си имат собствени серийни номера.
                  Успех!
                  JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                  Тел: +359 887 847261

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за доставка на бус без документи от Германия

                    Работата пропадна.
                    Днес говорих ,чрез познат в Германия с продавача и се оказа че, двигателя нещо механично е блокирал и не се върти.И съответно там няма кои да ми го свали на разумна за българските разбирания цена.
                    Иначе продавача се оказа че,ще може да издаде кауфентраг както си е реда.

                    Цената която търси на целия бус е символична 500 E но при блокирал механично двигател без инфо от какво и как аз се отказах от офертата.

                    Ще продължавам да търся.

                    Благодаря за съветите и отделеното време на отзовалите се колеги.

                    Това е обявата в немското Мобиле : https://www.mobile.de/ru/Автомобиль/...277003076.html
                    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                    Място и хора към които да принадлежи ...

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X