Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с диференциал на МТЗ-80

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с диференциал на МТЗ-80

    Здравейте, от скоро имам следния проблем с мтз-то- когато давам назад и навия пълен десен или пълен ляв, от диференциала се чува много силно пукане. Това нещо се случва само когато е на задна, при движение напред, проблем няма.

  • #2
    От: Проблем с диференциал на МТЗ-80

    Охлаби си спирачките.
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с диференциал на МТЗ-80

      Благодаря за бързия отговор, бихте ли ми обяснили като на лайк какво точно и от къде да охлабя на тия спирачки, то като цяло спирачки почти няма тая машина.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с диференциал на МТЗ-80

        Здравейте,
        ще използвам темата на колегата за да ви задам няколо въпроса относно ТК80. Наскоро закупих един такъв за помощен /да дърпа ремърке със семена, да пръска итн./ Та въпросите ми са:
        1. При движение с малко по-висока скорост се чува един шум, нещо между виене и ромолене, който не мога да определя дали е от скоростите или диференциала. Скоростите се включват без никакъв проблем, не изключват, кутията е пълна с масло. Имал съм и други ТК и МТЗ и такъв шум не са издавали, дори при разбита кутия преди ремонт. Според вас възможно ли е да е от разхлабена гайка на пиньона. Колебая се дали да махам резервоарите и да отварям задницата за да проверя или направо да го цепя и да правя кутия? Да си призная втората възможност не ми се нрави много, но ако се наложи нямам избор.
        2.Решил съм да си ревизирам ГНП и дюзите. Помпата ще се носи на майстор, , дюзите също за нови разпръсквачи. Питането ми е на дюзите освен медните дифтунги, има ли гумени уплътнения някъде по тях понеже видях да се продава ремонтен комлект гумени о-пръсетени за дюзи, но нямам идея къде се слагат и дали е възможно да се сменят без да се сваля главата.
        3.Ще си сменям втулките на шенкелите на предния мост, че едната е със скъсано ухо за болта, но гледам, че се продават освен двете чугунени втулки и едни малки пластмасови, сцепени едностранно.Накой знае ли къде се поставят точно?
        4.Имам теч от оста, която служи за включване на ВОМ-а и влиза в коритото на задния мост, а в другуя и край е една пружина/ надявам се че ме разбрахте/ и лостовия механизъм. Предполагам, че има о-пръстени в канали вътре в коритото, които да уплътняват. Ако е така възможно ли е да се подменят без да се разбутва регулировката на спирачните ленти на ВОМ-а, че си нямам идея как точно да ги регулирам.

        Благодаря предварително !!!

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с диференциал на МТЗ-80

          По първия въпрос:- провери в задното корито където е деференциала дали не се крие проблема в крайните предавки/лагерите/ и фенерите може и касета да прави проблем не изключено и гайката да се е разхлабила на пиньона.Това са само предположения докато не отвориш коритото нищо няма да е сигурно.

          По втория въпрос:-гумените уплътнители се поставят на дюзите гена главата за да предпазят навлизането на мръсотии около тялото на дюзата.Не е необходимо да се маха главата само се вади дюзата надява се уплътнението върху дюзата и се поставя в леглото. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Scan0034.jpg
Прегледи:1
Размер:348.0 КБ
ID:5814135 Предполагам,че това което те интересува е отбелязано на фигурата №31 с 3-ка.

          По третия въпрос:-не мога да ти кажа нищо защото каталога в момента не ми е под ръка.

          По четвъртия:-на валчето което включва и изключва ВОМ има канал в който се лежи О-пръстен и уплътнява за да няма теч.При всяко положение ще се наложи да отвориш коритото и да извадиш вала който се изважда само навътре и при това положение се демонтират включващите вилки на спирачките ВОМ-а.От което следва да се регулират на ново.Ето ти и малко материал за това:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Scan0047.jpg
Прегледи:1
Размер:579.8 КБ
ID:5814136Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Scan0048.jpg
Прегледи:1
Размер:631.0 КБ
ID:5814137Не е кой знае колко трудно,но като за първи път когато се прави винаги е проблемно.
          Ще се радвам ако съм бил полезен.
          Успех.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X