Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Freelander Td4 Проблем стоп светлини!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Freelander Td4 Проблем стоп светлини!

    Здравейте

    Разглеждам чуждите форуми за проблема ми но неоткриваем нищо

    Проблема е в това че при запален двигател, като натисна стоп от зад светва в дясно и светлината на гумата От ляво светлината гасене при натиснат стоп Повече от ясно е че има проблем по електрониката но в какво се състои?

    Моля отговорете ми ако сте се сблъсквали със същият проблем Не знам в Мото Пфое ли да водя колата ако е повреда е сложна или крайпътен сервиз При всички случаи човек най добре сам да си я отремонтира с части от eBay
    Последно редактирано от andrian.ivanov; 01-05-19, 21:15.

  • #2
    От: Freelander Td4 Проблем стоп светлини!

    Повече от ясно е че има проблем с контактите към маса и средна ръка електротехник може да го оправи.

    Коментар


    • #3
      От: Freelander Td4 Проблем стоп светлини!

      Това какво ще рече Подменил съм бушоните в купето и при мотора Самия задел ляв фар работи но на стоп изключва Възможно ли е да е превключвателя в педала Четах че при корозия създавал проблеми със стоп светлините?

      Коментар


      • #4
        От: Freelander Td4 Проблем стоп светлини!

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Повече от ясно е че има проблем с контактите към маса и средна ръка електротехник може да го оправи.
        Дам, нагаря някой пин в буксата на стопа (на масата че е обща за всички крушки) и отзад става дискотека.

        Не ти трябват части, още по-малко Мото Пфое. Парче кабел, за да дублираш нагорелия пин. Но ако не си на ти с тоците, по-добре да го направи електричар.
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • #5
          От: Freelander Td4 Проблем стоп светлини!

          Първоначално публикуван от andrian.ivanov Преглед на мнение
          Това какво ще рече Подменил съм бушоните в купето и при мотора Самия задел ляв фар работи но на стоп изключва Възможно ли е да е превключвателя в педала Четах че при корозия създавал проблеми със стоп светлините?
          Проблемът е единствено изцяло в задните фарове и няма какво да ръчкаш по бушони и превключвателя в педала.

          Коментар


          • #6
            От: Freelander Td4 Проблем стоп светлини!

            Оставих сутринта Freelander a в сервиз на Bosch за обслужване, електроника и т н След като е готов ще пиша
            Едно от нещата които не ми харесва е цената на стъклоповдигача с мотор който трябва да се смени на задната врата от дясно От същия сервиз и др го предлагат за около 400 лв а в интернет се намира от 100 нагоре нов! Не мога да си обясня какво е това ценообразуване

            Коментар


            • #7
              От: Freelander Td4 Проблем стоп светлини!

              Здравейте,

              Проблемите по светлините се оправиха. Смених маслото на мотора и филтри Направих компютърен преглед от който не получих информация какви проблеми има още по калата Струваше ми около 470 лв в сервиз на Bosch

              Днес трябваше да направя Технически преглед, но се оказа че имам проблем с мотора Спирал и тръгвал при подаване на газ но аз това не го усещам защото не съм толкова опитен шофьор или механик Също и от гърнето излизало повече от нормалното пушек. Казаха ми, че било възможно това да е от дюзи които трябва да сменя но първо реших да се допитам тук защото не съм много наясно
              Тази кола взе да ми коства повече от колкото бях предвидел, като се има предвид че единия стъклоповдигач с мотора отзад липсва запалка антена и включа смяна на гумите

              Ако някой е запознат кажете ми ориентировачно колко би ми струвал ремонта на мотора и какво се дължи проблема с него

              Коментар


              • #8
                От: Freelander Td4 Проблем стоп светлини!

                Здравейте

                Понеже никой не ми отговори а не искам да пускам нова тема с проблемите по колата ми Искам да ми препоръчате доверен сервиз който да погледне мотора понеже излиза син пушек и от време за секунда черен Дал съм над 1000 лв в Bosch Ахелой и проблема с пушека по колата не е изчезнал Имам сменени филтри и масло а това дали е така отделен въпрос защото колата ми не е отремонтирвана пред мен! При сменен филтър не би трябвало да пуши в черно като преобладаващия цвят на дима е син

                Моля кажете ми доверен сервиз за Freelander 1 с мотор Td4
                Последно редактирано от andrian.ivanov; 17-05-19, 13:03.

                Коментар


                • #9
                  От: Freelander Td4 Проблем стоп светлини!

                  Дизел може да пуши по много причини. Смяната на маслото и филтрите не решава проблема.

                  Син пушек обикновено е от горене на масло. Има си и специфичен мирис. Масло гори или от много износен двигател, гумички на клапаните, износено турбо ...

                  При проблеми с горивната система пушеците са бял, сив, черен.

                  Но какво и е на твоята кола - трябва кадърен майстор да погледне. Дюзите са доста скъпи. Някои от тях се рециклират, други - не.

                  но се оказа че имам проблем с мотора Спирал и тръгвал при подаване на газ
                  Или това не си го разбрал правилно, или ти го е казал някой, който хептен не е в час.
                  Nissan Terrano 2,7 TDI

                  Коментар


                  • #10
                    От: Freelander Td4 Проблем стоп светлини!

                    Днес отново я взех от сервиза

                    Сменен клапан на турбо

                    Предната стокова разписка

                    Датчик

                    Проблема иначе остана Мисля да заведа колата в др сервиз Бургас на диагностика и т.н за второ мнение При газ на малки обороти в момента не дава много син пушек но ако натисна педала и задържа почват облаците дим и оборота леко пада и качва при условие че не отпускам педала

                    При първоначалното обслужване имам сменени следните филтри

                    Маслен, Въздушен, Горивен и Филтър купе Масло Castrol 10 40 Крушки и някои електроники защото имах проблем с масите

                    Като цяло сервизът на Bosch Ахелой не го препоръчвам защото не съм сигурен всичко това сменено ли е по колата ми Предвид, че основния проблем е останал и не са ми казали от какво се дължи и още повече резултата от компютърната диагностика Подчертавам колата не е отваряна в мое присъствие

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X