Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И Динко (Чико) Дерменджиев ни напусна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • И Динко (Чико) Дерменджиев ни напусна

    На 77 години след тежък инсулт. Лека му пръст!

    Дерменджиев е избран за Футболист номер 1 на Ботев Пловдив от привържениците на клуба. Той е шампион с "канарчетата" през 1967 година и носител на купата на България през 1962 г.

    За пловдивчани е играл 447 мача, в които е отбелязал 194 гола. За националният отбор на България има 58 мача и 19 попадения. Чико е участник на 3 Световни първенства - Чили (1962, 2 мача), Англия (1966, 2 мача) и Мексико (1970, 2 мача и 1 гол). Като треньор е ръководил Ботев Пловдив,Шумен, Спартак (Плевен), Левски, Локомотив (София), Локомотив (Пловдив) и др.
    Последно редактирано от коко келеша; 01-05-19, 12:48. Причина: допълване
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

  • #2
    От: И Динко (Чико) Дерменджиев ни напусна

    Да почива в мир! Истинска легенда на Ботев, на родния ми Пловдив и българския футбол.

    Още си спомням баща ми как ми разказваше, че редовно са седяли един до друг в автобус No 10 в Пловдив, когато единият дете е отивал на тренировки по лека атлетика на ст. Христо Ботев (баща ми), а другият - звездата на АФД Тракия е отивал на тренировки на същия този стадион (Чико) и са си говорили за футбол редовно. Златен и истински човек! Лека му пръст!

    Коментар


    • #3
      От: И Динко (Чико) Дерменджиев ни напусна

      Лека му пръст!
      Никога не е злобял срещу Локото, Левски, ЦСКА и т.н. Пример за спортсмен и голям Човек. Вършеше си работата и беше пример за поведение от оная Истинската, Старата школа.
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • #4
        От: И Динко (Чико) Дерменджиев ни напусна

        Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
        Лека му пръст!
        Никога не е злобял срещу Локото, Левски, ЦСКА и т.н. Пример за спортсмен и голям Човек. Вършеше си работата и беше пример за поведение от оная Истинската, Старата школа.
        Така е! То целият Пловдив беше футболно толерантен. Махалата - половината ботевисти/половината локомотивци заедно ходихме на дербито. Разделяхме се пред стадиона и след мача заедно се прибирахме в махалата, а като имаше мач на Маричката - цялата махала се изсипвахме на стадиона да ги подкрепяме. Вече няма такива неща...

        Коментар


        • #5
          От: И Динко (Чико) Дерменджиев ни напусна

          Да почива в мир...
          Животът е харизан кон според мен...

          Теди

          Коментар


          • #6
            От: И Динко (Чико) Дерменджиев ни напусна

            Бог да го прости!
            0осем9осем7шест0осем7едно
            Миро

            Коментар


            • #7
              От: И Динко (Чико) Дерменджиев ни напусна

              Лека му пръст!
              Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

              0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X