Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Размер гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Размер гуми

    Привет група изпаднаха ми гуми за кал 195/80/15 на около 500-600 километра на цена близка до подарък та въпроса ми е фронтера б 2,2 дти къса база която се ползва за лов зимата дали ще има добра проходимост с този размер гуми. Благодаря !!!

  • #2
    От: Размер гуми

    Без да претендирам , че разбирам ми се струват малки.Съдя по това, че са една идея (едва около 30мм.) по големи от тези с които карам Опел Зафира.
    Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

    Няма вече Диско,няма вече Pinz...

    Коментар


    • #3
      От: Размер гуми

      Ако са подарък,няма да ги мисля.
      Може и да са малки,не знам,но все пак са гуми за кал?
      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
      Киа спортаж2000тди 98г
      Ауди А3 1.9ТДИ
      Каравана Аdria 390Q

      Коментар


      • #4
        От: Размер гуми

        Еми то... като ти легне диференциала между коловозите, каква файда че гумите са за кал? Според мен са малки и освен, че ще изглеждат смешно на джипката няма и да са практични!
        ОФА КБ X20SE + метан

        Коментар


        • #5
          От: Размер гуми

          Малки са, ще си влачиш дифа по земята.
          Кара Suzuki Vitara 1,6 8v,а според жената Витарник!

          Коментар


          • #6
            От: Размер гуми

            А колко смешно ще изглежда, направо грозно. Минимален размер 235/75/15 иначе и 31ци и стоят най добре.

            Коментар


            • #7
              От: Размер гуми

              И аз мисля, че най-добре е с 31ци
              Кара Suzuki Vitara 1,6 8v,а според жената Витарник!

              Коментар


              • #8
                От: Размер гуми

                Ако искаш дай да видим и гумата, да те посъветваме бива ли я изобщо да знаеш търсеики в правилния размер дали да ги заглеждаш.
                Кара Suzuki Vitara 1,6 8v,а според жената Витарник!

                Коментар


                • #9
                  От: Размер гуми

                  Г-н Иванов, тая кола е с оригинални гуми 245/70 R16! Разликата в радиусите е 28 мм, с колкото и ще ти се намали и без това не особено големия клиренс. Та проходимостта която ще отима, ще е повече от добра! Подозирам, че почти ще се доближи до тази на московец със щпренгнати ресори! За това как ще изглежда, давам 2 бири за да я видя! Мъкааа....
                  Последно редактирано от bushiDO; 05-05-19, 19:22.
                  В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                  Коментар


                  • #10
                    От: Размер гуми

                    Здравейте! И аз да попитам тук ,мисля,че е подхидяща темата. На фронтера А спорт 2.0 115к.с вече лифтната искам да сложа "16 цола джанти железни от патрол с гуми 235/85/16 + фланци 38мм. Дайте акъл дали е адекватна идеята и какво да очаквам ,с какво да внимавам...В момента карам с "15 джанти минусови и 31ци гуми ,просто на места съм по корем ,а новия размер е около 4-5см по висок клиренс. Очаквам мнения
                    Nissan Terrano 2.7tdi

                    Коментар


                    • #11
                      От: Размер гуми

                      Първоначално публикуван от dilov4eto Преглед на мнение
                      Здравейте! И аз да попитам тук ,мисля,че е подхидяща темата. На фронтера А спорт 2.0 115к.с вече лифтната искам да сложа "16 цола джанти железни от патрол с гуми 235/85/16 + фланци 38мм. Дайте акъл дали е адекватна идеята и какво да очаквам ,с какво да внимавам...В момента карам с "15 джанти минусови и 31ци гуми ,просто на места съм по корем ,а новия размер е около 4-5см по висок клиренс. Очаквам мнения
                      Мисля , че имаш грешка. По калкулатор 31-ци са с височина 78,7 см , а този размер 235/85/16 е 80,6 см !

                      Излиза разлика в диаметрите около 2 см.
                      На теория клиренса ще се вдигне с около сантиметър.
                      Последно редактирано от cnc82; 30-08-19, 17:48.
                      Който търси , намира !
                      Човекът е човек, когато е на път !

                      Коментар


                      • #12
                        От: Размер гуми

                        Меря с ролетката с минусовите джанти "15 и 31ци е 73,5 на джипа ,а новите които купих "16 с тесни джанти от патрол с монтирани на тях гумите ролетката показва 80см ,явно широчината на джантата има голямо значение
                        Nissan Terrano 2.7tdi

                        Коментар


                        • #13
                          От: Размер гуми

                          Първоначално публикуван от dilov4eto Преглед на мнение
                          Меря с ролетката с минусовите джанти "15 и 31ци е 73,5 на джипа ,а новите които купих "16 с тесни джанти от патрол с монтирани на тях гумите ролетката показва 80см ,явно широчината на джантата има голямо значение
                          Вероятно от там идва разликата. И като казваш колко е размера на новите , доближава се до реални 31-ци. Би трябвало да нямаш проблем с побирането им.
                          Но нека и някой друг по-запознат да каже.
                          Който търси , намира !
                          Човекът е човек, когато е на път !

                          Коментар


                          • #14
                            От: Размер гуми

                            Утре надявам се живи и здрави да монтирам новите ,че чакам и фланци 35мм да сложа и ще се опитам да кача снимки как е станало.
                            Според Вас трябва ли да се притеснявам за лагери ?Дали ще умре мотора много? Разходка много ли ще скочи?
                            Nissan Terrano 2.7tdi

                            Коментар


                            • #15
                              От: Размер гуми

                              235.85.16 шти станат ли на фронтера б каса база

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X