Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Игра на тронове!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Игра на тронове!!!

    Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
    ...Между другото в последно време съм на тема филми...И все повече харесвам руските филми и сериали.Последно изгледах Авария и почнах Брак по завещание...
    - щото си млад и не знаеш на времето какви яки филми правеха в съвецка Русия . Значи като хване красноармееца картечницата и като зачеше онЕя ми ти басмачИ ... лелеее , падат като стадо мравки в пустинята !

    Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
    ...Май много задълбахме и задълбочихме разсъжденията по сериала. На мен си ми харесва - правен е с пари и това си му личи. ...
    Е па кво му личи - че 50% е анимация ? А следователно - пари , та маани !
    Знайш ли за Хан Аспарух колко пари се изхарчИха ? То ако парите са критерий - нашия щеше да е `зел Оскар по сичките направления .
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #47
      От: Игра на тронове!!!

      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
      - щото си млад и не знаеш на времето какви яки филми правеха в съвецка Русия . Значи като хване красноармееца картечницата и като зачеше онЕя ми ти басмачИ ... лелеее , падат като стадо мравки в пустинята !
      А помня помня Ама Рамбо ги надминава. Иначе в последно време има ли руски филм не пропускам. Много по стойностни са. "Чистилището" е страшен филм.Търся подобен ама няма..Ако трябва да препоръчвам комедия бих препоръчал "Полицая от Рубльовка". Толкова забавен сериал.И реалистично направен. Като "Кухня"

      Коментар


      • #48
        От: Игра на тронове!!!

        За мен GoT е филм,направен по добре от доста игрални филми!Фентъзи е да,но са взаимствани доста фрагменти от реалната история.И "Последното кралство " е исторически сериал,Крал Алфред е реална фигура но Утред не е!И става фентъзи ли?Да търсиш само и изключително логика във всички филми не ми се връзва!То и "Черни платна" е с доста исторически личности и все пак главните са художествени герои!
        Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
        0888854582
        Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
        Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

        Коментар


        • #49
          От: Игра на тронове!!!

          Има страшно много сериали които си заслужават да се гледат. Фантастични,комедийни,исторически.... Абсолютно всички са загуба на време. Това е целта. Да погледаш,разпуснеш за да не изпушиш от лудницата през деня. Защо трябва да се търси логика?

          Хитрината е обаче да се гледат наведнъж, а не да чакаш на седмица по серия. Обикновенно след 1 сезон става интересно.
          Конкретния сериал е с доста сериозен бюджет. Изгледах го до тук, но не е от най-добрите които съм гледал.
          Последно редактирано от //Радо//; 01-05-19, 20:43.
          Sent from my Nokia s fenerche

          Коментар


          • #50
            От: Игра на тронове!!!

            За Утред ,не съм сигуре,че не е реален герой,евентуарно името и сменено.Съдя по това ,че се интересувах за двубоя му с Убе Лодброк от исторически източнице и намерих ,че Убе е убит от свободен войн ,поставен високо в йерархията на Алфред,но несе споменава име.
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • #51
              От: Игра на тронове!!!

              https://www.webcafe.bg/id_528788222
              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
              0878 79 20 61 Борис

              Коментар


              • #52
                От: Игра на тронове!!!

                Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                Не знаех и че има такъв разбор!
                Ама считам че са нормални тия грешки за боя.Тъй или иначе пълководците са живи хора със своите емоции и моментни състояния.Те не винаги расъждават трезво и затова така се получава.
                От всички ъъъ женски персонажи най много Мисандей ми харесва

                Коментар


                • #53
                  От: Игра на тронове!!!

                  Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                  Защо трябва да се търси логика?
                  А де. Филмите за кеф на душата.
                  Пък логика си има, просто тия дето пишат за нея само си чешат езиците.
                  Живота на бедните и богатите. Домогване и задържане на власт с цената на всичко. Чест и достойнство. Тия последните са рядко срещани в наше време, ама останалото го гледаме всеки ден.
                  Филма е страхотен.
                  Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Игра на тронове!!!

                    Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                    А де. Филмите за кеф на душата.
                    Пък логика си има, просто тия дето пишат за нея само си чешат езиците.
                    Живота на бедните и богатите. Домогване и задържане на власт с цената на всичко. Чест и достойнство. Тия последните са рядко срещани в наше време, ама останалото го гледаме всеки ден.
                    Филма е страхотен.
                    Тая логика,за която попитах по горе не е като тая за която ти пишеш!
                    Съгласен съм с мнението ти!
                    Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                    0888854582
                    Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                    Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Игра на тронове!!!

                      Не съм визирал теб и някго конкретно. Обобщено към "кино критиците".
                      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Игра на тронове!!!

                        Първоначално публикуван от ivied
                        ....
                        Може още да се говори - но го препоръчвам на всеки, който обича доброто кино, не само историята и фантастиката...
                        Доброто кино няма никаква пресечна точка със сериалите за телевизията и никога не е имало .

                        Коментар


                        • #57
                          От: Игра на тронове!!!

                          А аз след малко пускам 0704 и изобще не ми дреме че филмот бил измислен........!
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • #58
                            От: Игра на тронове!!!

                            Няма нищо лошо в сериалите по принцип. Темата не е да противопоставяме кино-телевизия, а да видим що за чудо е този Game of Thrones и защо пожъна такъв феноменален успех. Видимо е, че се харесва на почти всички до степен пристрастяване, но пък една малка част сме нещо "повредени" и не можем да проумеем за какво е целият шум.

                            Според мен това е един чисто маркетингов продукт, като се започне от книгите и се стигне до сериала. Направен е така, че да въздейства максимално и всеки да намери нещо вътре. Успехът му до голяма степен се дължи и на това, че вади на показ черти, от които хората обикновено се притесняват. По същия начин действат социалните мрежи, разни реалитита и т.н.

                            Снощи се насилих и изгледах последния излъчен епизод - огледайте го внимателно и ще видите, че спокойно може да се събере в не повече от 10-15 минути, без да се загуби нищо. Останалото е пълнеж: безмислен екшън прекъсван от кратки мелодраматични паузи и пак екшън. От друга страна е сниман изключително внимателно и прецизно: нарочно е изключително тъмен, с кратки проблясъци. Камерата прескача от тъмно-към светло, спира се на точно определени детайли, които трябва да се подчертаят, забързва се когато трябва, вкарват се и точно подбрани цветове. Майсторска работа.

                            Според мен най-вероятно използват методите от снимането на рекламни клипове: маркетинг специалисти, психолози и неврохирурзи правят изследвания върху хора от целевата група как точно да се въздейства най-ефективно. И се стига до филми, към които всички са пристрастени без да има видима причина :-) Не е нещо ново - в компютърните игри го прилагат от сигурно над 20 години.

                            Имахме много интересна случка с група мои приятели преди време: гледахме някакъв сравнително посредствен филм и изведнъж ни се припи страшно много бира на всички. Намери се разумен човек да превърти филма и установихме, че в една от сцените камерата минава покрай маса, в ъгъла на която има халба със запотена бира, която няма никаква работа там. Само че стаята е в потъмнени цветове, камерата уж преминава бърза, а погледът ти запомня едно златисто-цветно петно в долния десен ъгъл на кадъра. Представяте ли си колко много такива работи вкарват по филмите? А сега си представете, че Game of Thrones е сниман изцяло по този начин.

                            Може и да греша, ама като работна теория си я бива. Пък и нали говорим за фентъзи
                            "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                            Коментар


                            • #59
                              От: Игра на тронове!!!

                              Първоначално публикуван от prascho Преглед на мнение

                              Снощи се насилих и изгледах последния излъчен епизод - огледайте го внимателно и ще видите, че спокойно може да се събере в не повече от 10-15 минути, без да се загуби нищо. Останалото е пълнеж: безмислен екшън прекъсван от кратки мелодраматични паузи и пак екшън
                              Ама то абсолютно всеки един филм аз мога да ти го събера и на 5 минути...и да ти разкажа за 1-2-3 минути сюжета или най главното..И останалото са подробности..

                              Коментар


                              • #60
                                От: Игра на тронове!!!

                                Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                                Доброто кино няма никаква пресечна точка със сериалите за телевизията и никога не е имало .
                                Тук можем да поспорим. Киното напоследък се превърна в комикс бози. Качеството се измести върху сериалите. Винаги съм бил киноман. Но напоследък гледам повече сериали, просто там е качеството. В киното вече по - рядко излизат качествени заглавия.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X