Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Игра на тронове!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Игра на тронове!!!

    Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
    Аз положих доста усилия да го гледам. След като от всички познати само аз не съм го гледал..
    Е не успя да ми хареса...

    Явно аз съм сбъркан.. знам ли..
    Не си само ти. Аз положих още по-сериозни усилия: Прочетох цялата първата книга от "Песен за огън и лед" много внимателно. После гледах почти половината от първия сезон на сериала още по-внимателно. Накрая прочетох и още една книга на "Дж. Р. Р. Мартин" за да съм сигурен. Крайният извод - за мен това е една фентъзи сапунена опера. Изкуствено раздут до безобразие сюжет, в който дразнещо чакаш нещо да се случи. Има един експеримент, в който събират цялата история от 6-те книги в около 100 страници, без да се загуби нищо от основната история. Нарочно няма изявени главни герои. Последните 2 сезона не са писани от автора, а от екип, в който има истински маркетинг специалисти. Като се махне насилието, така характерно за средновековието не остава нищо. Една голяма маркетингова измама. Използва същите методи като доста нашумели "реалитита". Просто повечето хора имат някаква изкривено романтична представа за този период от историята и сега като им се поднася натурално, без лиготиите се впечатляват от опаковката, а не от съдържанието.

    Явно и аз съм сбъркан...
    "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

    Коментар


    • #17
      От: Игра на тронове!!!

      Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
      Бях прочел книгата преди сериала, не можа да ме грабне.
      Сега чакам да излезе Колелото на време пък ще видим.
      До колкото знам са няколко книги
      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

      A1+

      Коментар


      • #18
        От: Игра на тронове!!!

        Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
        Аз положих доста усилия да го гледам. След като от всички познати само аз не съм го гледал..
        Е не успя да ми хареса...

        Явно аз съм сбъркан.. знам ли..
        Споко, не си само ти.
        Навремето загледах първи епизод от първи сезон. Установих че прекалено успешно предсказвам развитието на екшъна, стана ми безинтересен и го зарязах.
        Аз много рядко давам втори шанс, и тоя сериал не получи такъв...
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • #19
          От: Игра на тронове!!!

          Деазнам. Мен и книгите нещо... ((

          Ама аз съм си дефектен. Пруст примерно и епистоларните от по-миналият век са ми много трудни.... Стендал си беше направо насила ... Червено и черно. Червено и бяло. Черно и бяло. Кафяво на пурпурни точки и бледо резедаво.... якк... тегава работа.

          Btw, "пепел от рози" май беше любимият цвят на мацката, дето един кардинал малко таковата, нали... деца и направи...

          "Птиците умират сами" ако се не лъжа... имаше си и сериал.

          "въргаляно от котки" ... ахаха. Да, сетих се. Цитат. ))))
          Последно редактирано от deyan_h; 01-05-19, 01:43.
          - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
          - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

          Коментар


          • #20
            От: Игра на тронове!!!

            Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
            До колкото знам са няколко книги
            Да бъдем точни 14
            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
            0878 79 20 61 Борис

            Коментар


            • #21
              От: Игра на тронове!!!

              И аз да се разпиша в неразбралите и негледащите сериала.
              Принципно през определени периоди от време гледам доста сериали
              Дори може да се каже че харесвам и фентъзи и исторически филми.
              Ама тази тъпня не можах да я изтърпя
              Land Rover Discovery II, V8 4.0
              VW Golf VI variant
              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

              Коментар


              • #22
                От: Игра на тронове!!!

                Господа, нещо сте се объркали много коварно. Филма не е правен по книги. Това си е историческа драма правена по действителни събития от историята. Изключая джуджето (всички знаем, че джуджета не съществуват) всичко останало е исторически и археологически доказана истина. Малко е преувеличено това драконите - доказано е че не летят а просто скачат много високо и така създават илюзията за полет, но това е простимо, все пак следва да има някаква художествена измислица.


                Изпратено от моят HTC 10 с помощта на Tapatalk
                42

                Коментар


                • #23
                  От: Игра на тронове!!!

                  Сега от тебе разбрах ,че имало дракони,а бая литература съм изчел.Знам.само.,че много племена са наричали така вараните и други големи.гущери ,но не знам да са скачали до небето каквито и да било влечуги ,освен може би едни от най-пъргавите,праисторическите велосираптори.Сериала е яко приказка и измишльотина,но не пречи да е интересен.По принцип "Последното кралство"ми харесва повече,но новия сезон скоро няма да дойде и требва да се замести с нещо.Това са от малкото сериали.които съм гледал и ще гледам .+Викинги .Не съм фен на сериали по принцип.
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Игра на тронове!!!

                    Ако Игра на тронове е тъпня то Мездузвездни войни също ? Защото то е в същия стил.Или Стар Трек? Единствено няма дракони.
                    Между другото в последно време съм на тема филми...И все повече харесвам руските филми и сериали.Последно изгледах Авария и почнах Брак по завещание.
                    СТрашно готини филми.Но няма нито летящи нито скачащи дракони.Мисля че руснаците са по добри.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Игра на тронове!!!

                      Сериалите са интересни да ги гледаш наведнъж. Зареждаш си 3-4 сезона и пускаш по няколко серии в свободно време.
                      Sent from my Nokia s fenerche

                      Коментар


                      • #26
                        От: Игра на тронове!!!

                        Пълна загуба на време...

                        Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

                        Коментар


                        • #27
                          От: Игра на тронове!!!

                          Естествено че е загуба на време. Както всеки филм.
                          Sent from my Nokia s fenerche

                          Коментар


                          • #28
                            От: Игра на тронове!!!

                            Първоначално публикуван от Bate_Boyko Преглед на мнение
                            Пълна загуба на време...
                            Защо да е пълна загуба? За мен е точно обратното най полезното е.
                            Примерно работил съм непрекъснато и толкова много че просто като спра - не мога да заспя още главата ми е пълна с работни бръмбари.Просто да почиваш не можеш- изведнъж.
                            И като си пуснеш хубав филм - по лесно се отпускаш по лесно се пренастройваш за почивка.Или направо си почиваш.Хич не е малко.
                            То по твойта логика би трябвало пълна загуба да е съня.Зер какво печелиш? Щото от филмите може нещо да научиш да се поучиш да се вдъхновиш...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Игра на тронове!!!

                              Във един фентъзи филм почнеш ли да расъждаваш реално по добре не го гледай
                              Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                              Коментар


                              • #30
                                От: Игра на тронове!!!

                                Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                                Във един фентъзи филм почнеш ли да расъждаваш реално по добре не го гледай
                                Напротив! Точно това трябва да правиш!
                                Като гледаш Междузвездни войни нали това правиш? Че то нали е фентъзи? Обаче години по късно някои открития почват да настигат филма.И се вижда че не е толкова фентъзи.
                                Нали и Жул Верн като е написал 20 000 левги под водата е било фентъзи.А сега не е ?!
                                Фанстастичните филми кадърно направени могат да подсказват идеи или поне насоки.Просто...трябва да гледаш и да мислиш.Става

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X