Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Aprilia SR50 - 2004г. Мокра свещ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с Aprilia SR50 - 2004г. Мокра свещ

    Здравейте, миналата седмица си купих скутерче Aprilia SR50 - 2004 година.Първи мотор ми е и съм гола вода. Проблема е следния карах го един ден (прекъсваше когато му навия масура до края 2-3 сек изпада в дупка не върви и след това се изтрелва). Онзи ден го оставих да работи на едно място и изведнъж загасна и няма палене. Оставих го вечерта без да го пипам на другия ден ритам като замаян няма и няма не пали. Изкарах свеща цялата в бензин, изчистих я и сложих лолата и ритнах искра прави. Слагам я ритам пали работи 2-3 секунди и изгасва сам и отново трябва да извадя свеща да я изчистя иначе не запалва и пак работи 2-3 секунди и пак гасне. Свалих иглата на газта. Зегерката беше на 2-рото ниво от долу на горе. Започнах да я качвам на горе докато не стигнах най-горе на самата игла и промяна няма работи 2-3 сек и отнова гасне. Вадя свеща чистя и пак паля. Опитах се да въртя и 2-те кранчета който са на карбуратора, но отново без успех(Най-вероятно съм прецакал тотално настройката). Четох, че можело да става така ако самата свещ не била хубава ?

  • #2
    От: Проблем с Aprilia SR50 - 2004г. Мокра свещ

    Първоначално публикуван от h0r4ex Преглед на мнение
    Здравейте..... Опитах се да въртя и 2-те кранчета който са на карбуратора, но отново без успех(Най-вероятно съм прецакал тотално настройката). Четох.....
    Здравей.Основно правило---четеш,питаш и после пипаш.Като за начало смени свеща и пробвай да върнеш настройките обратно.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с Aprilia SR50 - 2004г. Мокра свещ

      Здравей, ямахата ми направи така преди време, луднах, и след ден ровене излезе счупена пластина под карбуратора. Незнам как се казва точно, но е V- образно бакелитово с пластини от ляво и дясно.
      Сега съм с карбонови такива.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с Aprilia SR50 - 2004г. Мокра свещ

        В кой край на България си бе младежо?
        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с Aprilia SR50 - 2004г. Мокра свещ

          Високо ниво , та прелива.Гледаш проблем с поплавък , езиче на поплавъка , незатваряща игла.
          Успех и умната с газта!
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с Aprilia SR50 - 2004г. Мокра свещ

            Клапите дали са здрави и затварящи добре?

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с Aprilia SR50 - 2004г. Мокра свещ

              За клапите не знам, не съм стигнал до там да разглобявам Днес ще се опитам да купя свещ някъде от Варна, ако работи нещо. Карб-а е свален и е като чисто нов отвътре. От никъде не е приливал бензин. Прилагам снимки на карборатора, Не знам, но големи ми жигльор е 95 микрона. Казаха ми, че бил прекалено голям за 70цц. Казаха ми, че ако свеща била стара и не правила добра искра също можело да бъде причина за не изгарянето на бензина. Аз имам друг въпрос, ако съм сложил прекалено много масло в бензин възможно ли е от това да не го възпламенява ?
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с Aprilia SR50 - 2004г. Мокра свещ

                Щом си свалил карбуратора и го гледаш, клапата е веднага до него. За твоя мотор трябва да изглежда някак така и сигурно не я държи кой знае какво към двигателя:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:s-l300.jpg
Прегледи:1
Размер:8.7 КБ
ID:5813507

                Допускам, че за тея пластини говори и колегата по-горе че са били счупени при него.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с Aprilia SR50 - 2004г. Мокра свещ

                  Точно за това иде реч...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с Aprilia SR50 - 2004г. Мокра свещ

                    Колко масло слагаш на литър?
                    Преди доста години като карах РХ 125 ротакс съм имал подобен проблем от много масло.
                    Нормата е 20-25мл на литър, 30 идва множко, но пак си върви и "няма комари" хаха
                    Жигльорите може да си ги провериш по менюел, нищо че е биг бор, разликата трябва да не е голяма.
                    В менюала също провери правилната свещ за твоя модел, априлиите са много капризни (или поне моята - вървеше по няколко месеца и то само със свещи от по 30+ лв)
                    Щом си от Варна, газ към Дианата, там ще ти проверят и по каталог свещта, обаче не им се доверявай на 100 про.
                    Другото, което е видно от снимките на карба, е че и да ти е високо нивото, няма и да разбереш, защото са ти затапени отдушниците и няма от къде да прелива. Пак в ръководството ще си видиш как се наглася ниво.
                    И последното са клапите, за които колегите вече са ти обяснили, като ги свалиш и погледнеш срещу светилина от страната на карбуратора, не трябва да свети, което означава, че затварят добре. Ако много светят, можеш да проваш да ги завъртиш (временно понякога закрепя положението).
                    Димитър Тенев

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с Aprilia SR50 - 2004г. Мокра свещ

                      Ти този мотор продаваш ли го ?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с Aprilia SR50 - 2004г. Мокра свещ

                        Ако става въпрос за моя, не аз туко-що го купих сега да го продавам �� Вчера смачках малко свеща и намалих разстоянието и мотора запали от половин ритане на манивелата. Малко по-късно ще купя свещ и ще видя какво ще стане

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с Aprilia SR50 - 2004г. Мокра свещ

                          Първоначално публикуван от BikerBoyy Преглед на мнение
                          Колко масло слагаш на литър?
                          Преди доста години като карах РХ 125 ротакс съм имал подобен проблем от много масло.
                          Нормата е 20-25мл на литър, 30 идва множко, но пак си върви и "няма комари" хаха
                          Жигльорите може да си ги провериш по менюел, нищо че е биг бор, разликата трябва да не е голяма.
                          В менюала също провери правилната свещ за твоя модел, априлиите са много капризни (или поне моята - вървеше по няколко месеца и то само със свещи от по 30+ лв)
                          Щом си от Варна, газ към Дианата, там ще ти проверят и по каталог свещта, обаче не им се доверявай на 100 про.
                          Другото, което е видно от снимките на карба, е че и да ти е високо нивото, няма и да разбереш, защото са ти затапени отдушниците и няма от къде да прелива. Пак в ръководството ще си видиш как се наглася ниво.
                          И последното са клапите, за които колегите вече са ти обяснили, като ги свалиш и погледнеш срещу светилина от страната на карбуратора, не трябва да свети, което означава, че затварят добре. Ако много светят, можеш да проваш да ги завъртиш (временно понякога закрепя положението).
                          Това не са отдушници,а отвори през който циркулира охл.течност(ако е с водно охлаждане)ако ли не значи карбуратора не е от него,отдушника,се вижда,че е свободен(в дясно от трите затапени маркучета),и то то от там няма как да прелее,преливника е в чашката.
                          Научих,че колкото и да знаеш,все още има какво ново да научиш!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с Aprilia SR50 - 2004г. Мокра свещ

                            Така мотора го накарах да запали и причината е била свеща. Обаче сега друг проблем не иска да пали понеже буталцето на иглата седи най-долу и няма приток на въздух. Как да накарам това буталце да седи леко открехнато. Пробвах с болтчето за обогатителя, закрепих го, но след това масура ми става статичен Не мога да дам газ. На клипчето се вижда когато го паля му давам малко газ да се вдигне буталцето да влезе въздух иначе стой най-долу и не пали.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с Aprilia SR50 - 2004г. Мокра свещ

                              Оправих мотора, карахо го 3-4 часа. Прибрах се огасих го да му зглобя пласмасите и отново греда няма палене само пуфтене от аспуха. Нова свещ, нова бобина. Оставям го вечерта на другия ден отивам от първо ритане пали, леко му подавам гас и огасва. И отново като започна да ритам почва да пуфка през аспуха, но няма никакви наченки на палене. Четох дали е възможно от CDI да прави такива проблеми ?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X