Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на Паркетник

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Покупка на Паркетник

    Здравейте! Предстои ми покупка на семеен джип, а именно между Туарег фейслифта 3.0тди, Х5 е70 3/3СД, GL 500. Моля ви за мнения между джипкит2, плюсове и минуси. Разходи по обслужване и поддръжка. Много благодаря и Весели празници!

  • #2
    От: Покупка на Паркетник

    Туарегът е много добър избор, особено с въздушно окачване. Мой приятел имаше такъв и съм го карал често, разходът е около 8,5/100 извънградско. Докато го продаде, на 180 000км, не беше правил ремонти, единствено обслужване на двг на 15 000км, а не на 30 000, както е по книжка.
    Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
    Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

    Коментар


    • #3
      От: Покупка на Паркетник

      Гл-а е голем крокодил със 7 места и е в друг клас спрямо другите два.
      От класа му е Кю 7


      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • #4
        От: Покупка на Паркетник

        Още един глас за Туарег. С кинтите напред, няма да имаш никакви минуси. Само розови облачета ще витаят около теб. Весели празници!

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled-600.jpg
Прегледи:1
Размер:168.5 КБ
ID:5813466

        П.П. Каско, гражданска и гуми - 3к +...
        Последно редактирано от коко келеша; 28-04-19, 11:39.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #5
          От: Покупка на Паркетник

          По принцип съм подготвил сумата от 20000 за покупката, без обслужване. Моля ви, посочете ми, къде мога да извърша диагностика ,главно ме притеснява кутия + въздуха. По какво се познава необходимост от смяна на вериги ? Освен масло и филтри друго какво се подменя ??

          Коментар


          • #6
            От: Покупка на Паркетник

            Съвет за сервиз за Туарега ? Проверка на скорости и въздух ?

            Коментар


            • #7
              От: Покупка на Паркетник

              За 20к лева, ще вземеш фейслифтов /2010/ Туарег, "постен" от към екстри и над 350к километра, ме съмнява. Така че, веригите може и да са сменяни скоро. Сутрин при студен двигател има едно "призвънкване" на веригите, което утихва след няколко секунди. Вече, ако не са сменяни до тези километри и нагоре, този шум ще го има все по-дълго, даже и постоянно се чува при някои. Софтуерно за веригите се гледа отклонението в VCDS (VAG-COM) в група 01 Електроника на двигателя, параметъра IDE 04669 - фаза на разпределителните валове. Не трябва да е над 3.5 градуса.
              Пневматиката не е толкова притеснителна, държалива е. При отваряне на шофьорската врата, трябва да чуваш компресора за 2-3 секунди винаги. След седене дълго на място, не трябва да "присяда" колата. Трябва при сменяне с дясната врътка на режимите, да ги достига отчетливо бързо - за десетина секунди. Хубаво е да го закараш на сервиз и да ти направят пълен лог с грешките. Постваш го тук и ще ти кажем дали има нещо притеснително...
              Volkswagen Touareg NF 4.2 V8 TDI
              Toyota RAV4 XA10 3S-FE
              Grand Cherokee WG Limited 4.7 V8 Quadra Drive - продаден

              Коментар


              • #8
                От: Покупка на Паркетник

                Много благодаря на всички отзовали се. А какво ви е мнението за w164 Ml 500 с 306к.с. и газова уредба ? Препоръчайте като цяло сервиз за проверка на Туарег, ML/GL,моля. Нямам намерение автомобила да го карам в офроуд режим ?

                Коментар


                • #9
                  От: Покупка на Паркетник

                  Тук съм за ГЛа обаче еле ако е 500 - семейната кола предполага да е голяма,просторна и проходима,а от тия само ГЛа го напипва по размер.Птоблем с една платка в трансмисията която само Мерцедес я бори и смяна на въздушни шокове през 50-100 000 и караш.

                  Избора ми за семейно комби беше между това и Секвоя и Секвоята би в размера на третия ред седалки,окачването и подръжка/части,ГЛа беше двойно до тройно по-евтин обаче и сега пак се ослушвам за такова.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #10
                    От: Покупка на Паркетник

                    Първоначално публикуван от iovkito Преглед на мнение
                    ...разходът е около 8,5/100 извънградско...
                    Разхода е силно занижен и евентуално е възможен при много благоприятстващи условия.
                    Баламите да вярват!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Покупка на Паркетник

                      Първоначално публикуван от noname12 Преглед на мнение
                      Разхода е силно занижен и евентуално е възможен при много благоприятстващи условия.
                      Баламите да вярват!
                      Мммм подкрепям

                      Смятай 500 да ти дава 15-20,че маааалко по-малко харчел от мойто комби пък то дава 30........с тия 8 и канче няма да се разберете
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #12
                        От: Покупка на Паркетник

                        От тези трите ако мога да си го позволя GL500, макар такава кола да е за хора, които ги изкарват от магазина нови.
                        Иначе Х5 3.0d - по-добър мотор, по-добро купе, по-ново поколение. Недостатък - трудно е да я намериш на реални километри и то не много, т.е. като всяка марка и модел кола втора ръка в БГ.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Покупка на Паркетник

                          Мислех, че става въпрос за touareg 2 с 8 степенна кутия. Не предполагах, че някой би си купил стария.
                          Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                          Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                          Коментар


                          • #14
                            От: Покупка на Паркетник

                            Първоначално публикуван от iovkito Преглед на мнение
                            ====
                            Абсолютно постижим 8.5 л. среден разход с 8-степенният "Айсин" и 3.0 TDI е и според мен. При мен на осмака в прованса селско-междуселско по-голям от 10-11/100 е голяма рядкост.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:41950.jpg
Прегледи:1
Размер:90.4 КБ
ID:5813580
                            Volkswagen Touareg NF 4.2 V8 TDI
                            Toyota RAV4 XA10 3S-FE
                            Grand Cherokee WG Limited 4.7 V8 Quadra Drive - продаден

                            Коментар


                            • #15
                              От: Покупка на Паркетник

                              Първоначално публикуван от demiro Преглед на мнение
                              Абсолютно постижим 8.5 л. среден разход с 8-степенният "Айсин" и 3.0 TDI е и според мен. При мен на осмака в прованса селско-междуселско по-голям от 10-11/100 е голяма рядкост.
                              Че е постижим, постижим е, но при определени условия - извънградско лежерно каране, спускане Банско-Симитли, свободно падане и др.
                              Личното ми впечатление от Туарег 2 е много добро, като определено считам, че в първия са им убегнали някои работи.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X