Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на Паркетник

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Покупка на Паркетник

    Що ли аз не мога да сваля под 6 /100 нафта разхода на Голф 1.6 тди 7 степенен ДСГ
    Каране 70/30 извънградско/градско и то градското се по околомръсното без центъра.
    За тоз кютюк Туварега под 10 ако даде с такова каране си режа нещото
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #17
      От: Покупка на Паркетник

      То това е и реалният разход на голфа, няма как да е по-малък. Аз съм написал разход извънградско, а не 70/30 и това е разход, който аз съм засичал за дълго пътуване и аз съм пълнил резервоара. Така или иначе разходът на нафта е най-незначителното нещо при такива джипове. Всеки по-тежък ремонт е колкото всичката нафта, която ще се изгори за една година.
      Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
      Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

      Коментар


      • #18
        От: Покупка на Паркетник

        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
        ...За тоз кютюк Туварега под 10 ако даде с такова каране си режа нещото
        Не се заричай Според мен съвременен дизелов Туарег с 8ст автомат би трябвало да гори извънградско (не магистрално) между 8 и 9л/100км...
        Порядъка на разхода на конкуренцията е в този диапазон (че и по-ниско при удобни условия), та затова и едва ли VW са се изложили или пък рязко са отстъпили на конкуренцията...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #19
          От: Покупка на Паркетник

          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
          Не се заричай Според мен съвременен дизелов Туарег с 8ст автомат би трябвало да гори извънградско (не магистрално) между 8 и 9л/100км...
          Порядъка на разхода на конкуренцията е в този диапазон (че и по-ниско при удобни условия), та затова и едва ли VW са се изложили или пък рязко са отстъпили на конкуренцията...
          Аз имам предвид на каране 70/30.
          Под 10 ако изкара купувам каса виски дет не се търкаля.


          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • #20
            От: Покупка на Паркетник

            Колеги, искам да ви кажа, че на пазара са само боклуци ... Това ми харесва:


            Мнения ?
            Последно редактирано от CarTest™; 13-05-19, 10:42. Причина: Линк

            Коментар


            • #21
              От: Покупка на Паркетник

              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
              Аз имам предвид на каране 70/30.
              Под 10 ако изкара купувам каса виски дет не се търкаля.
              Росене, при мен с тежко градско (къси разстояния до 2км само в центъра, с много маневриране из малки улички, типичен маршрут Сп.Зала (уличките зад ВИНС) до уличките около Планет на ЖП Гара) и разпределение сигурно 90/10% градско/извънградско) Джипа ми дава среден разход около 10 (+/-0.1) л/100км за изминати около 90х.км.... Без жалене.. Докато бе съвсем нов и го жалех, чисто градският разход се въртеше около 10л/100км, но напоследък отпускам газта и гледам средният ми разход пропълзя нагоре и стигна 10л/100км )...
              Имайки опита от разликата в разхода при предходно местоположение - ако не бях в центъра, а още бях в Младост до главен булевард, разходът ми уверено щеше да се върти около/под 9.5л/100км... (на предходният ми автомобил средният ми разход се качи с около 2л/100км само от преместването на настоящото местоположение)...
              Така, че твърдо не го смятам за невероятно постижение особено при удобна локация и маршрут... Защото от градско до градско - има огромна разлика. Колега има новичко БМВ Х3 (пак със същия 8 скоростен автоматик на ZF) и мърмори, че градският му разход скочил на 7.5-8л/100км... Ама неговото градско е такова, че с РАВ-4 правеше разход 6л/100км... Живее на самата магистрала за Златните. Отваря вратата и почва 'градското', ама по магистрала
              Затова - постижимо е в доста от случаите - не се хващай на бас за уиски, че си го изгубил
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X