Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Алтернатора зарежда на почивки....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Алтернатора зарежда на почивки....

    Диагностиката на този тип автомобилни алтернатори само с волтметър не дава пълна картина. Трябва амперклащи и диагностика(живи данни, понякога дори е хубаво и графика да се види). Ако проверяваш само с волт метър провери на няколко точки (На акумулатора, директно от алтернатора и т.н).. Ако е необходимо ще ти сложим едно рамо

    Коментар


    • #17
      От: Алтернатора зарежда на почивки....

      Акомулатора е Ексаид, 50 ампера копуван тук в Лондон.. беше наи-скъпия в магазина. Алтернаторите и двата се държат по един и същ начин. Мерих напрежението и на клемите на акомулатора, а имам и волтметър за запалката и с него гледам какво се случва в движение. Ще карам тези дни стария Суифт дето оставих на бащата че няма как да ходя на работа без кола... Събота и неделя ще прегледам всички маси и връзки. Но все не мога да си обясня как така без консуматори като я запаля зарежда 14.2 и след време почти спира да зарежда, в момента в който пусна фарове например напрежението против всякаква логика веднага скача.
      0-

      Коментар


      • #18
        От: Алтернатора зарежда на почивки....

        Умен или не - няма логика да "зарежда" акумулатора на 12.4 волта. По-скоро просто спира да зарежда и напрежението бавно пада. Търси информация за това как работи тоя "умен" алтернатор и ако ползва разни датчици ги прегледай да не са те причината.

        Винаги има вариант да отидеш в официален сервиз, да обясниш проблема и да искаш от тях да го диагностицират.

        И само да вметна за скорошен такъв опит, но при доста по-стара кола която би трябвало да е с глупав алтернатор. Витара, 91ви набор. Палиш и зарежда на 14 и малко волта. Караш 10-15 минути и спира да зарежда. Четките в добро състояние. Стигна се до стенд за алтернатори за да намерят проблема. Какво са правили на този стенд не знам, но ми го върнаха с нещо сменено по него и проблеми не е имало. Проблема беше или в диодният блок, или в реле регулатора. Не помня вече .
        Последно редактирано от brum; 09-07-19, 22:18.

        Коментар


        • #19
          От: Алтернатора зарежда на почивки....

          Там е работата че за това сузуки няма никаква информация... или поне аз не мога да намеря.
          0-

          Коментар


          • #20
            От: Алтернатора зарежда на почивки....

            Напълно е възможно всичко да е наред всъщност. Потърсете информация какво стойности наблюдават (то кой ли гледа,де) други собственици. Вижте и как се държи системата при други условия . Ако няма серв. наръчник за суифт баш,вероятно опис на системата има в такива да други модели от близките години.

            стр.15-16
            http://training.suzukiauto.co.za/SASATrainingDocs/EN05%20Engine%20Auxiliary%20Systems/Front%20Page/charging.pdf


            Други "умни"системи:
            https://gearsmagazine.com/magazine/h...rging-systems/

            https://opensiuc.lib.siu.edu/cgi/vie...text=auto_pres
            отн.Хонда
            ...might cause a technician to try to diagnose a low charge problem, although it is normal to have 12.5-12.7 charging voltage when the parameters are met.This might confuse most technicians because it takes more than 12.6 volts to charge a battery. However, while in the low outputmode, the alternator is not actually “charging” the battery but it is just holding the battery voltage at 12.5-12.7 volts.

            Цитат от друг фрум:
            "I have a 2010 model with the 2.4 engine; I noticed the battery voltage sometimes drops to 12.7 or so from charge at high 13's to low 14's depending on driving conditions - rather indicating deliberate loss of alternator function...." стр.15-16


            Офтопик-Понеже при някои модели Форд не са съумяли да сътворят надеждна връзка към алтернатора(велико инженерно предизвикателство), изолирането на системата става лесно-следящата напрежението линия към акумулатора минава през бушонче 1А...бушончето аут-->системата подава 14.8V без консуматори (пада към 14.1-14.3 с включени фарове,духалка или подгрев).
            https://www.picoauto.com/images/uplo...uidance-01.png

            Коментар


            • #21
              От: Алтернатора зарежда на почивки....

              И аз имах същия проблем с моята Honda CRV - накрая смениха четките с изправителя и проблема се реши.
              Естествено след смяната и аз се паникьосах от странното поведение на падане на напрежението по време на движение (под 13В) но след като порових се оказа че това е нормално поведение.
              Аз бих проверил в такава ситуация и шунта за измерване на тока (ако има такъв) към акумолатора и разбира се всички връзки.
              При Opel например съм имал подобен проблем с лоша връзка към акумолатора, което се установява лесно след известна работа на двигателя пипаш внимателно ел. връзките - проблемна такава загрява доста добре, та може даже да те изгори ако я стиснеш.

              Коментар


              • #22
                От: Алтернатора зарежда на почивки....

                Я го свалете и пробвайте, на място, как се държи, имайте предвид, че адекватно зареждане без читав акумулатор, няма как да стане, отделно на буксата му има извод за "ECU", но на повечето, там няма жица, имат единствено един + след контакт, иначе не тръгва генератора, та генератора няма нищо сложно, единствено на Мерцедес, контактуват по "CAN" с компютъра и няма възможност да се пробва на място.. Май проблема, ще ви е в регулатора, той може да прави такива анумалии в зареждането, но ще си покаже на място
                За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                Honda Dominator 650
                088ЧЧ93979-->Борис
                0878956Ч38-->Борис

                Коментар


                • #23
                  От: Алтернатора зарежда на почивки....

                  Първоначално публикуван от tabu_bg Преглед на мнение
                  На БГ пазара по лични наблюдения се предлагат масово рециклирани акумулатори, като рециклажа е правен един бог знае къде и от кого.
                  Умрем д знам как се рециклира акумулатор.
                  Всъщност знам-оловото се претопява и се отлива новата карантия, която се слага в нова кутия и се залива с нова киселина.
                  Ама това не е рециклиране, чисто си е производство.

                  То, ако можело да се рециклират акумулатори, ехееей...
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Алтернатора зарежда на почивки....

                    Генератора на 99% си работи, няма начин и двата да със еднакъв проблем. Не са четки, вчера разглобих оригиналния и са чисто нови. Акомулатора е нов, но и стария след зареждане вече го карат два месеца на друга кола. В събота и неделя ще проследя всичко според схемите по горе и ще пиша за резултата...
                    0-

                    Коментар


                    • #25
                      От: Алтернатора зарежда на почивки....

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Умрем д знам как се рециклира акумулатор.
                      Всъщност знам-оловото се претопява и се отлива новата карантия, която се слага в нова кутия и се залива с нова киселина.
                      Ама това не е рециклиране, чисто си е производство.

                      То, ако можело да се рециклират акумулатори, ехееей...
                      Ела да го кажеш на моя Банер дето издъхна на 3-тия месец, а също така и на Банера на бащата, дето дали изкара и година, сега показва 3 волта. Ма сигурно по нашите коли е нещо, б*ли го.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Алтернатора зарежда на почивки....

                        Не се продават рециклирани, а се продават скапаните партиди. И далеч не само акумулатори.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Алтернатора зарежда на почивки....

                          Първоначално публикуван от tabu_bg Преглед на мнение
                          Ела да го кажеш на моя Банер дето издъхна на 3-тия месец, а също така и на Банера на бащата, дето дали изкара и година, сега показва 3 волта. Ма сигурно по нашите коли е нещо, б*ли го.
                          Ма разбира се, щом казваш...

                          Кой сън аз, та да споря, баси какъв глупак съм бил.
                          Извинявайте...
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Алтернатора зарежда на почивки....

                            Колеги аз май си намерих проблема. След два дни следене на жици и разглабяне на всяка една връзка се оказа че половината запресовки са се окислили серйозно и то отвътре... не знам как се е случило но след почистване и пръскане с контактен спрей зареждането се оправи. Ще видим до кога...
                            0-

                            Коментар


                            • #29
                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              От: Алтернатора зарежда на почивки....


                              Умрем д знам как се рециклира акумулатор.
                              Всъщност знам-оловото се претопява и се отлива новата карантия, която се слага в нова кутия и се залива с нова киселина.
                              Ама това не е рециклиране, чисто си е производство.

                              То, ако можело да се рециклират акумулатори, ехееей...
                              Ето как се рециклира акумулатор. https://youtu.be/afwO_MZjRjA

                              Коментар


                              • #30
                                Супер майстор, ашколсун, евалла.
                                А и капацитет на този мега завод е достатъчен за да захрани пазара не само в България, а в цяла Европа.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар


                                • petkov_bb
                                  petkov_bb коментира
                                  Редактиране на коментар
                                  Но е "високотехнологичен"процес и съобразен с най съвременните "екологични стандарти" .................

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X