Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Айде на пищовите!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Айде на пищовите!

    Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
    Icos, това дето го пишеш е ясно. Въпроса ми е как точно някой може да те контролира колко патрона имаш...
    Еми явно не е ясно. Идват ти вкъщи, отваряш им касата и броят. Имат право (и задължение) за което по закон. Ако не си на кеф да им я отвориш, санкцията за това е съизмерима с тази за открити ...ммм...нередности.
    And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

    Коментар


    • #92
      От: Айде на пищовите!

      Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
      Големо разтегане на локуми... Промените в Закона разрешават ловуване и с късоцевно нарезно, демек с пищов. Този пищов е само за лов, в ловното поле, където е бележката! Може да убива, доубива, без да взема протокол от стрелбище... Снабдяването с муниции става, както и снабдяването на гладко цевната и карабината - в оръжейния магазин и съответното разрешително.
      За пищов - 50 бр., за карабина 100,за гладкоцевна - 300 бр.
      Ама да изчакаме правилника, и по-малко траперски намеци.
      От тел. толкоз.

      П. П. Пищовът за самоохрана е на друг режим. И нека да се съобразим с деликатната тема и... по-тихо...
      А, е това питах. Отиваш на поляната/планината с ловния пищов /баси как звучи/, стреляш, после отиваш и купуваш нови патрони. И чакаш евентуална проверка от Гестапо. Разбрах, мерси!

      Ние имаме изчанчени закони, ама и вие имате закачки. А аз се чудя защо ме гледат странно някои българи като им кажа, че съм гръмнал днеска 1000 патрона.
      Тия лимити ако важат и за .22LR ще е майтап, разходка за една шепичка патрончета.
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • #93
        От: Айде на пищовите!

        Властта не обича у населението да се трупат запаси от муниции, по наследство от едното бай Тошово време. Кастова памет Пък и за строго ловни цели е безпредметно, в интерес на истината. У назе поголовното сватбарско гърмене из горите и полята е забранено, ако и изподупчените пътни знаци и килимът гилзи по обичайните авджийски терени за срещи да показват обратното
        And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

        Коментар


        • #94
          От: Айде на пищовите!

          Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
          Ново двайсет от преди няколко дни.При подновяване на разрешително за КНО вече искат и протокол от стрелбище за изстреляни патрони.
          Сякаш има някакъв смисъл, защото много хора вадят пищовите от касата на пет години веднъж.
          Алъш - вериша трябва да върви .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #95
            От: Айде на пищовите!

            Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
            Властта не обича у населението да се трупат запаси от муниции, по наследство от едното бай Тошово време. Кастова памет Пък и за строго ловни цели е безпредметно, в интерес на истината. У назе поголовното сватбарско гърмене из горите и полята е забранено, ако и изподупчените пътни знаци и килимът гилзи по обичайните авджийски терени за срещи да показват обратното
            И аз за надупчените табели щях да кажа, ама не искам да подкокоросвам някой началник да мисли за още глупости. При нас няма лимит на мунициите. До съвсем скоро ни ги пращаха по пощата, най-голямата ми пратка беше 30 000 флоберкови патрона, 7.62х39 ги купуваме със все сандъците /дървен сандък с метална консерва вътре, май ме са по 1100 патрона/... И няма една надупчена табела наоколо. Та си мисля, че нещо куца в картинката...
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • #96
              От: Айде на пищовите!

              Оффтопик: у нас пък можем да си купуваме къркане от 18-годишни. Ако сериозно, нашата власт, за разлика от вашата има известен практически опит с безконтролното наличие на джепане у населението. В смисъл някои, дето с джепане са я вземали(властта де) и са (пре)писали законите са откъм правилната страна на тревата все още
              And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

              Коментар


              • #97
                От: Айде на пищовите!

                Е, то джепането в цивилните е точно за да не взимат някои индивиди властта с оръжие. Ама, каквото и да си говорим, табелите си остават надупчени.
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • #98
                  От: Айде на пищовите!

                  Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                  Е, то джепането в цивилните е точно за да не взимат някои индивиди властта с оръжие. Ама, каквото и да си говорим, табелите си остават надупчени.
                  Нещата обаче изглеждат иначе, ако си от индивидите, взели властта с оръжие

                  Да не съм офф, ограничението за джепането все пак не е на калпак, а на цев. Тоест ако имаш 5 нарезни пушки можеш да си имаш законно по 100 патрона за всяка от тях. Надупчените табели са си доказателство за манталитет. Не толкова отдавна у наше село двама полицаи похарчиха един гъбар, докато си мерили пиШ...ааа...Щовите на един бетонен стълб в гората.
                  And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Айде на пищовите!

                    Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                    Нещата обаче изглеждат иначе, ако си от индивидите, взели властта с оръжие
                    Червената армия взе властта с оръжие . Нашите до нейната поява на наша територия са били доволно пренебрежим фактор за официалната власт . От първа ръка баба партизанка чак лятото на 1944 са имали вече що годе нормално снабдяване с оръжие и боеприпаси . Иначе пистолет Валтер П 38 2 пълнителя като единя и осемте патрона са щракани по веднъж и са засекли . Карабина Манлихер с 3 пачки по 5 патрона. Две немски ръчни гранати . Колко време можеш да водиш реален бой с толкова боепрпипаси ? Добре са били тези около границата ни със Сърбия отряда на Славчо Трънски защото там е имало още от 1941 година изградена система за логистично осигуряване на сръбските партизани та нашите покрай тях са били добре . Та дайте да не бъркаме понятията . Ако не беше минала от тук червената армия нашите властта нямаше да я видят никога .
                    Последно редактирано от sek.1; 12-06-19, 06:06.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • Сега като се замисля в мен напира един казус, дори мисля да пиша до служба КОС в София да видя какво ще ми отговорят. Казуса е следния:
                      1. Аз съм ловец с изкаран преди месец курс за подборен лов.
                      2. Имам изкаран курс за безопасно боравене с късо нарезно оръжие, преди години работех в частен СОД
                      В края на краищата имам право на ловен револвер и на такъв за самоотбрана.... на два броя!? Аз искам само един и за двете!!! Би трябвало да има решение на това, но не го намирам в законите. Ако някой има поглед над подобен казус моля да сподели. А може и да няма....
                      HONDA NC700X '13
                      HONDA Wave 110i '13

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от mutragen Преглед на мнение
                        Сега като се замисля в мен напира един казус, дори мисля да пиша до служба КОС в София да видя какво ще ми отговорят. Казуса е следния:
                        1. Аз съм ловец с изкаран преди месец курс за подборен лов.
                        2. Имам изкаран курс за безопасно боравене с късо нарезно оръжие, преди години работех в частен СОД
                        В края на краищата имам право на ловен револвер и на такъв за самоотбрана.... на два броя!? Аз искам само един и за двете!!! Би трябвало да има решение на това, но не го намирам в законите. Ако някой има поглед над подобен казус моля да сподели. А може и да няма....
                        Евентуално право по закон имаш само на такъв за лов . На оръжие на режим за носене и употреба за самоохрана дали имаш необходимост и право решава началника на съответното РУП . Всяко РУП и служба КОС е само за себе си във времето и пространството Нещо което съвсем законно са ти го разрешили в първо РУП София може пак съвсем законно да ти го откажат в пето
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • Интересно в казуса е дали оръжието , за самоохрана може да се ползва на лов ?

                          Коментар


                          • Първоначално публикуван от gy6ter Преглед на мнение
                            Интересно в казуса е дали оръжието , за самоохрана може да се ползва на лов ?
                            За това си трябва официално становище подписано поне от директора на служба КОС в МВР . Иначе всеки служител на МВР и въпросната служба може да си интерпретира закона както иска .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • Всяко оръжие може да се използва само и единствено за целта за която е издадено разрешителното. Не категорично не може, както и ловното не може да се използва за самоохрана...
                              VPetrov.photography

                              Коментар


                              • Ако имаш два еднакви пищова, единия - за самоотбрана, а другия - за лов, можеш да ги ползваш само по предназначение! Единият го запасваш отляво, другият - отдясно. И требе да помниш кой - за какво е. Ако те нападне ранен гиган трябва да решиш - ще се браниш ли или ще ловуваш! Бързата мисъл му е майката!
                                п.п. Не е ясно какво се случва, ако стреляш с двата - с левата ръка се браниш, а с десната - ловуваш?!?
                                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X