Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Айде на пищовите!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Айде на пищовите!

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    В интерес на истината пълнителите на Берета ; ЧЗ ; Браунинг / Аркус са еднакви като конфигурация само на различни места са им отворите за ключалката . Нямаш никакви грижи мога да взема и трите мои и да постреляме стига да ти се стреля с ТТ и Марго . Аркуса си стреля като Беретата . Отката и точносттта са идентични .
    А ,,,бе,,,,ти не разбра ли ,че за ТТ-то е зора.Ще проверя в стрелбището как са с патроните и ще ти звънна.Че нещо станаха много кът напоследък.

    Коментар


    • #32
      От: Айде на пищовите!

      Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
      To и сега цената му е Х4. Деактивиран, тоест с разпробита цев, заварен с телоподаващото патронник и заварен ударно- спускателен механизъм

      Да не съм офф, практически се предлага да се разреши придобиването на КНО за ловни цели, както е по други държави. Това ако мине то търговците на оръжие има да удрят капите в тавана.
      Ами, то си мина, още миналата седмица. Не знам дали го публикуваха в ДВ, и по спомен, но КНО за ловни цели само ако имаш разрешително за подборен отстрел и само за и на лов.
      Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
      "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
      "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

      Коментар


      • #33
        От: Айде на пищовите!

        Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
        А ,,,бе,,,,ти не разбра ли ,че за ТТ-то е зора.Ще проверя в стрелбището как са с патроните и ще ти звънна.Че нещо станаха много кът напоследък.
        Патроните или пистолетите ? По принцип има за тях и нови патрони на Първи партизан и Селиер и Белот ама много не ги внасят . Пердаши си безгрижно с български патрони от преди 1960 година . Ще видя дали ги имат в стрелбището на ВИПа.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #34
          От: Айде на пищовите!

          Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
          Просто е, от самото определение за автоматичен працес.
          При автоматичен процес целия цикъл се извършва без външна намеса, независимо от това колко пъти се повтаря. От тук идва объркването.
          Хайде дай сега определение за полуавтоматичен процес, да видиш какво чудо става.
          Аз за това казвам, че терминологията в България е объркана. Ако изстрелва повече от един куршум от една и съща цев при едно натискане на спусъка- автоматична стрелба. Ако изстрелва само един куршум- полуавтоматична стрелба. Ама при вас са омешали и презареждането, което си е автоматично и се смесват работите. Тук е много по елементарно и не объркващо както при вас. Да не говорим какво е “картечен пистолет” и как някои оръжия нямащи нищо общо с картечница, автоматична стрелва и пистолет /освен калибъра/ са “картечни пистолети”.

          Ама тоя разговор сме го водили, закостеняла и остаряла система объркваща много хора. Ама някои си я харесват.
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • #35
            От: Айде на пищовите!

            Що е автоматично?Смешка!Щурмова карабина,автомат,полуавтомат....,или нова оръжейна наука ще сътворят някои."Топлата вода е открита само един път",но винаги има ентусиасти .....!При вас ,при нас системата е една .
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • #36
              От: Айде на пищовите!

              Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
              Аз за това казвам, че терминологията в България е объркана. Ако изстрелва повече от един куршум от една и съща цев при едно натискане на спусъка- автоматична стрелба. Ако изстрелва само един куршум- полуавтоматична стрелба. Ама при вас са омешали и презареждането, което си е автоматично и се смесват работите. Тук е много по елементарно и не объркващо както при вас. Да не говорим какво е “картечен пистолет” и как някои оръжия нямащи нищо общо с картечница, автоматична стрелва и пистолет /освен калибъра/ са “картечни пистолети”.

              Ама тоя разговор сме го водили, закостеняла и остаряла система объркваща много хора. Ама някои си я харесват.
              E картечен пистолет е лесно submachine gun (SMG), а до определението полуавтоматичен на български май най-точно отговарят СА пистолетите.
              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
              0878 79 20 61 Борис

              Коментар


              • #37
                От: Айде на пищовите!

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Арсеналската продукция която е произведена от завода като полуавтоматична за цивилния пазар даже и на чертожната дъска не е имала възможност за автоматична стрелба .
                Не е съвсем така, има едни модели преработени в последствие.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • #38
                  От: Айде на пищовите!

                  Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                  E картечен пистолет е лесно submachine gun (SMG), а до определението полуавтоматичен на български май най-точно отговарят СА пистолетите.
                  Отклоняваме се от темата, ама...
                  Submachine gun е картечен пистолет. Ама submachine gun е автоматично оръжие използващо пистолети калибър /automatic fire or select fire pistol caliber machine gun/. Шантавото в България е и, че полуавтоматично оръжие /стреля само на единична/ с дължина цев и размери на калашник в пистолетен калибър пак е /submachine gun/. При нас е semi-automatic pistol caliber rifle or carbine.
                  Самото “машин гън” или machine gun предполага стрелба на автоматична, а полуавтоматична карабина не стреля на автоматичен режим.
                  С 2 думи картечен пистолет според българската терминология може да е оръжие с размерите на калашник стрелящо само на полуавтоматичен режим /1 куршум за едно натискане на спусъка/. Ама е картечен пистолет. Забавни работи.
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • #39
                    От: Айде на пищовите!

                    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                    0878 79 20 61 Борис

                    Коментар


                    • #40
                      От: Айде на пищовите!

                      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                      Не е съвсем така, има едни модели преработени в последствие.
                      Юридически и моделно това не се води вече примерно АК а ловна карабина SAR или SLR въпреки че разликата може да е само в УСМ .
                      Последно редактирано от sek.1; 02-05-19, 07:47.
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #41
                        От: Айде на пищовите!

                        За участниците в темата - среща утре на Герена.Започва в 18ч , а по мишените в 19.От мен финанси за 300 бр 9х19 , или който каквато ламарина носи.
                        А , лични антифони също се допускат.
                        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Айде на пищовите!

                          За участниците в темата - среща утре на Герена.Започва в 18ч , а по мишените в 19.От мен финанси за 300 бр 9х19 , или който каквато ламарина носи.
                          А , лични антифони също се допускат.
                          Нещо се дублира
                          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Айде на пищовите!

                            Ако не пътувам утре там съм .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #44
                              От: Айде на пищовите!

                              А аз, ако спра да пътувам също съм там!
                              Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
                              Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
                              Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
                              Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

                              Коментар


                              • #45
                                От: Айде на пищовите!

                                Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                                За участниците в темата - среща утре на Герена.Започва в 18ч , а по мишените в 19.От мен финанси за 300 бр
                                ........и к`во стана?
                                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X